Eredmény: 1 - 9 (9) összesen

Téma: HPI Rs4 Pro 2

Junior Member
    Hozzászólás
    5

Post HPI Rs4 Pro 2

Sziasztok!

Egy pár tanácsra lenne szükségem. Szert tettem egy szerintem egész jó HPI RS4-es vázra. Teljesen szénszálas alváz, felváz és lengés csillapító tornyok (nem vagyok benne biztos, hogy ez a neve). Mint a képeken látszik az alkatrészek nagy része ezen kívül fémből van...

IMG_20161008_124540 (2).jpgIMG_20161008_124550 (2).jpgIMG_20161008_124554 (2).jpg

Az elektronikája NoLimit T2M a motor pedig nem tudom milyen.

Abban lenne szükségem segítségre, hogy a motor által meghajtott tengelybe (ami a szíjakat hajtja) bele van szabva a csavar annyira hogy a csavarról nem igazán lehet megállapítani, hogy milyen volt eredetileg. Valószínűleg ezt ki kell vágnom belőle hogy egyáltalán ki tudjak ott cserélni bármit. Sajnos azt nem tudom, hogy milyen tengely van benne jelenleg, mert ami képeket eddig láttam erről a típusról azokban nem ilyen tengely volt. Esetleg ha valaki megtudná hogy milyen alkatrészek kompatibilisek ezzel a modellel az jó lenne, mert gyári direktben erre a modellre tervezett alkatrészt nem nagyon találok már a neten (vagy csak irreálisan drágán). Jó lenne ha ki tudnám szedni a tengert mert van hozzá egy két sebességes váltó is, de ezt addig nem szeretném megprobálni amíg nincs meg a tengely amit esetleg vissza tehetek ha a váltó nem jön be.

Szeretném teljesen felújítani a gépet. A vázat a szervót (Futaba) és a Vevőt (Szintén Futaba) szeretném megtartani csak. A tervem hogy egy Brushless szettet szeretnék bele tenni LiPo aksival.
    Na most itt kezdődik a probléma, hogy nem igazán értem hogy mi alapján válasszam ki a motort és a hozzá való aksit. Mivel korlátozott anyagi forrásokat tudok rá fordítani nem a több 100 ezer forintos kategóriából kell válogatnom hozzá alkatrészeket.
    Az egyik opció amit össze válogattam:

Aksi:

http://www.ebay.com/itm/HRB-7000mAh-...0AAOSwLN5WkITH

ESC+Motor:

http://www.ebay.com/itm/282189423967...%3AMEBIDX%3AIT

Leszögezném nem versenyre szeretném használni csupán csak élvezni akarom a játékot. Kicsit csúszkálni vele és száguldozni a közeli parkolóban
    Természetesen LiPo védő is kerülne bele de az nem tétel.

Remélem valaki tud pár jó tanácsot adni...
    Előre is köszönöm.

Üdv mindenkinek
    Simontech

Senior Member Necro logója
    Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.729
    Szia

Nem elkeseriteni akarlak igy elsore, de barmennyire is imadom az RS4 autok - tobbem is van -, de nem volt tul jo vetel ez ...max ebayrol tudsz dolgokat szerezni hozza, de amint latom ez nem okoz probemat
    Problema lesz viszont az akku, mert pore egyszeruen nem fer bele...es a miert kerdesre az a valaszom, mert hozza fog erni az szijhoz es az akkutarto hossza se nincs ennyi

A 9T motorral pedig szetszedet a hajtaslancot es az osszes kihajtast, kb 2 akku alatt
    A motoros kerdesed nem tudom ertelmezni ....szivesen segitek, ha leirod mi is a problema

Udv: Necro
    RCPortal - KCSD
    Winter Academy, Rampage, Roller Coaster

Junior Member
    Hozzászólás
    5
    Szia.

Az autó szó szerint talált tárgy. Nem került egy fillérembe sem.
    Örömmel fogadnám bármilyen tanácsod hogy akkor milyen opciók vannak. Amit még el bír az autó. Szeretnék vele játszani de úgy hogy tudom hogy nem gyullad ki esetleg mert ami cucc most benn van attól nagyon forró minden. A vezérlő is és a motor is. Gondolom ennek nem ilyennek kellene lennie azért gondoltam hogy kap egy kis felújítást mert nem tönkretenni szeretném. Későbbiekben tervezem komolyabb gép vételét mert már most elkapott ez az egész. De előbb ezt szeretném használható és szép állapotba hozni. Szerintem ez tanulásnak is jó lenne hogy jobban meg ismerjem a témát és össze tudjak rakni valami jobb gépet is.

Szerintem az első kérdésem nem érted. A motoron van egy fogaskerék (pinon ha jól sejtem). Az meghajt egy nagy fogaskereket (spur). Annak a fogaskeréknek a tengelyével van a baj. Annak a végébe van egy csavar ami teljesen szét van kopva és nem lehet ki szedni. Ezért kellene új tengely hogy ki tudjam benne cserélni a teljes részt(elég sok új alkatrész volt hozzá amiket már felhasználtam.) ezen a tengelyen még használt fogaskerekek vannak. Szeretném Kicserélni a teljes részt mert akkor már csak a vezérlő a motor és az aksi marad.
    Elég rossz állapotban volt az autó amikor megtaláltam.

Örülnék neki ha leírnád leírni az adatokat hogy milyen brushless szettet érdemes bele tenni, hogy egy jól működő kis hobbi autó lehessen. Gondolok itt motor erősségre meg esetleg olyan aksi típusra ami bele fér. Szeretnék mindenképp LiPo aksit és minél nagyobb tárolt energia mennyiséget hogy tovább menjen nem feltétlen kell nagyobb teljesítményt leadót. Vagy szerinted nem érdemes brushless ben és LiPo-ban gondolkodni?

Köszönöm a Segítséget.

Üdv
    Simontech

Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.729
    Szia,

Szivesen segitek mert ezek az autok amugy is a szivemhez nottek
    Nos itt a manualja ha estleg meg nincs meg: http://oldrc.com/OLDRC/HPI_Manuals_files/RS4Pro2.pdf

Gondolom itt lehet valahol a problema, azzal a kis tengellyel ahova az apro stift megy bele

Szerintem ahhoz valamikepp hozza kene ferjel egeszen addig amig a csavar fejet meg tudod valamivel fogni majd magara a kis tenglyre rafogni es le kell szedni, aztan persze a tengelyt cserelni ha roncsolodott.
    De az egeszet is lehet cakk pakk, ahogy jonak latod

Ebbe az autoba - minden tipusaba - nagyon konnyen kopnak a kihajtasok, mind a difi oldalan, mind a kerek oldaliak, ezert nem nagyon javalott eros motor bele...
    Nagyon max tudnek ajanlani bele 9T motor helyett egy 13T vagy 13,5T BL motort es ennek megfelelo 60A szabit. Amit linkeltel az jo, de mivel igen keves a hely benne, az sem lenne szerencses
    Inkabb ezeket a kocka alaku szabikat mondanam, ezek meg elfenek

Barhol talalsz ilyet, lehet Ezrun, Xerun, vagy a kepen lathato Hobbywing is
    Nem szukseges bele szenzoros technika, eleg bele a szenzor nelki szett is teljes mertekben, hiszen hobby celra kell
    Motornak ez is megfelel, lenyeg, hogy 13T-nel ne legyen kevesebb korszamu, a kepen lathato moci is Hobbywing, de ebbol is ugyanugy jo az Ezrun, Xerun, vagy akar amit linkeltel az a tipus is (jomagam meg ezt sem tennem bele, de nem akarlak koltsegbe verni, en inkabb egy jo kis 21.5T szettet tennek az autoba)

Akkubol ennek a rendszernek nem kell tul sok, egyhuzamba ugysem kell 20-30 perc jatekidonel tobb, ettol tobbet nem egeszseges ezekkel mar menni, kis piheno, masik akku vagy toltes jot tesz neki

Az auto akksitartoja miatt mindenkepp olyan kell bele, abibe igy kell dugni kulon a csatikat, a kepen lathato tipus siman belefer, ill minden ehhez hasnlo 2 cellas akku..az oldalt kivezetes, gyarilag vezetekezett akkuk nem fernek el sehogy sem, de itt lehet mokolni kell kicsit, hogy hozzajuss a csatlakozokhoz, de azt szerintem megoldod, amint latod a dolgot

Nagyjabol ennyi is az osszkep
    Ez az auto regen egy nagyon jo kis versenygep volt tizen x evvel ezelott
    Arra figyelj majd kerlek, hogy ne szoruljon benne semmi, kulonben az is melegedeshez vezet, a csapagyakat jol nezzed at es az osszes forgo alkatreszt benne, azok tengelyeit hogy ne legyen gorbek, mert azok is szorulasokhoz vezethetnek

Ha osszeallt a kis gep, gyere el a KCSD-re jatszal egy jot vele most a teli idoszakban szonyegen
    Nem versenyre, csak ugy, hogy a kis auto is ismet elvezhesse a szonyegpalyat, hiszen o oda valo Az neki az elohelye

Remelem sikerrel jarsz a felujitasban!
    Barmi kerdesed van tedd fel

Utoljára módosítva: Necro által : 2016-10-09 02:29
    RCPortal - KCSD

Junior Member
    Hozzászólás
    5
    Szia

Kicsit keresgéltem és találtam motort is meg egy aksit is ami talán jó lehet,

Motor+ESC:
    http://www.ebay.com/itm/131882871215...%3AMEBIDX%3AIT

Aksi:
    http://www.ebay.com/itm/112037043787...%3AMEBIDX%3AIT

Az aksi az nem biztos hogy konkrétan pont ez, mert abból olyat rendelnék ami olyan csatival van ellátva ami az esc-nek kell, hogy ne kelljen vele ügyeskedni hanem simán gyári csatival jó legyen. De kivitel szempontjából jó lehet ez hogy így? Két oldalra tökéletesen elfér és nem érne hozzá véletlenül sem a szíj + így hely is marad középen hogy a motor jobban tudjon hűlni ha szüksége van rá.
    Légyszíves írj egy véleményt hogy ez a párosítás jó lehet e.

Köszönöm.

Üdv Simontech

Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.729
    Szia,

BL szettbol szerintem beletalatal a tutiba Ez valo neki, szeretni fogja!
    Az osztott akksi is jo valasztas, ellenorizzed a mereteket, hogy az akkutalcaba tenyleg beleferjen

Szerintem ennel az akkupakklnal is a gyari vezeteket hasznald toltesre, hagyd meg a ket akksi kozott az atvezetest es a szabira meg 4mm-es aranycsatit tessen ratenni, azzal nem losz felre legalabb es tuti biztos erintkezes lesz.....mindenfele +gezemice, ide dugom oda dugom az kontakt hibahoz es melegedeshez vezethet...foleg nem ilyen hosszu csatlakozot meghagyni
    Tehat a szabit egyenesen bele az akkuba ...ez ne legyen mar problema

RCPortal - KCSD

Junior Member
    Hozzászólás
    5
    Szia

Szerencsére a tengelyeket meg az összes csapágyat ki tudtam cserélni újra mert annyi alkatrész volt hozzá. Még a difiket is teljesen újakat tudtam építeni bele. Előtte kicsit már szorult meg fura reszelős hangja volt a dolgoknak, gondolom a sok portól.
    Még egy kérdésem viszont lenne. Vajon a vevő fog tudni komunikálni gond nélkül ezzel az ESC vel? Mert van némi kor beli külömbség köztük.

Köszönöm
    Üdv Simontech

Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.729
    A vevo az nem lehet problema szerintem...sem a szabi
    Aztan szeretnem mar latni azt az autot mukodes kozben

RCPortal - KCSD

Junior Member
    Hozzászólás
    5
    Az még sajnos kicsit odébb van, egyenlőre más kiadásaim vannak. De remélhetőleg jövő hónapban meg tudom venni a szükséges alkatrészeket.
    Utána csinálok pár képet meg ha jó idő lesz videót is

Üdv Simontech

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve