Eredmény: 1 - 7 (7) összesen

Téma: Pich Lóránd: Foxi-Maxi kezdő gumimotoros modell tervrajza

Junior Member
    Hozzászólás
    5

Pich Lóránd: Foxi-Maxi kezdő gumimotoros modell tervrajza

Szevasztok!

Főként nosztalgia okokból keresem, de eddig sehol nem találtam meg a Modellezés újság 1966.évi 3.számú tervrajz mellékletében megjelent, Foxi-Maxi névre hallgató, kezdő gumimotoros modell tervrajzát. Ez egy nagyon könnyen megépíthető, kezdő modellezők részére sikerélményt adó, jól repülő kis gép volt, amit én annak idején, az egyik első gépemként készítettem el, és a helyi focipályán sokszor, a helyi srácokkal, nagy örömmel repítettük!
    Egyszerű, fehér MHSZ-es guminyalábbal felgumizva, eldobás után kb 15m sugarú körpályára állva, kb. 5m magasra kapaszkodva, szép méltóságos tempóban, 3-4 kört tekert le, majd ahogy lejárt a gumi, lassan csökkent a magassága, és szépen, kerékre szállt le. Általános iskolásként jókat szórakoztunk vele, és most unokámnak is szívesen megépíteném! Nagyjából emlékszem a konstrukcióra, de jó lenne egy tervrajz, vagy egy beszkennelt elektronikus kópia, vagy akár csak egy jó minőségű, olvasható fénykép a rajzról!
    Ha valakinek megvan ez a tervrajz, nagyon szépen megköszönöm, ha eljuttatja nekem valamilyen formában!
    Köszönöm szépen!

Szia!
    A tervező neve:Poich Lóránt
    Én így tudom
    Üdv:István
    Szinyova István

Senior Member bgeza logója
    Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.137
    Szia barend,
    Itt küldöm Neked a keresett repcsi tervrajzát. Ha Küldesz egy email címet, teljes nagyságában elküldöm a fényképet.
    FoxiMaxi 015.JPG
    Egyébként teljesen megértem a nosztalgia repcsi utáni vágyadat, én is hasonló cipőben járok.
    Barátsággal Géza; freki: 2.4 GHz, 35 MHz: 75 csatorna

Junior Member
    Hozzászólás
    5
    Idézet bgeza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia barend,
    Itt küldöm Neked a keresett repcsi tervrajzát. Ha Küldesz egy email címet, teljes nagyságában elküldöm a fényképet.
    FoxiMaxi 015.JPG
    Egyébként teljesen megértem a nosztalgia repcsi utáni vágyadat, én is hasonló cipőben járok.
    Szevasz Géza!
    Igen erről van szó! Nem egy bonyolult modell, de komolyan, nagyon szépen repül! Unokákhoz csak ajánlani tudom! Arról nem is beszélve, hogy az emlékek, és a nosztalgia...!
    Nagyon köszönöm!!! Az e-mail címem: endre.barany@gmail.com
    Szevasz:
    Endre.

Junior Member
    Hozzászólás
    5
    Szevasz István!
    Köszönöm a korrekciódat, valóban Poich a tervező neve helyesen, eltévesztettem, elírtam! Adjuk meg a tiszteletet a régi modellezőknek azzal, hogy helyesen írjuk a nevüket!
    Szevasz:
    Bárány Endre

Junior Member
    Hozzászólás
    5
    Szia!
    Egészen pontosan: POICH LÓRÁND !

Junior Member
    Hozzászólás
    5
    Nagyon köszönöm mindenkinek a gyors segítséget! Megkaptam és már ki is nyomtattam a tervrajzot!
    Szevasztok!

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva