Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (24) összesen

Téma: Alternatívák Phantom helyett

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.353
    Idézet Z.m.Z eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ott a Youtube, ha megnéztél volna róla pár videót, szerintem fel se teszed a kérdést. $200-ért mit vársz?
    https://www.youtube.com/watch?v=9BuKN7NBNgs

Member
    Hozzászólás
    31
    Azért van 200 dodo környékén jó! Xk 380 de lehet csak ez.

http://quadkopter.blog.hu/2016/07/01...t_nincsen_jobb
    Utoljára módosítva: Tequila által : 2016-11-02 18:54 Oka: kimaradt

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.353
    Falusi bucsukba ilyet árulnak "DJI Phantom 4 néven" kategória. Ha ilyet vesz, akkor mindjárt -$200 -ról indul.
    A kamera a $10-os kulcstartós szint. A "gimbal" mikroszervós parasztvakítás. Nem véletlenül linkeltem a videót.

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.135
    Én építettem már néhány quadcoptert, ilyen-olyan vezérlővel, de mióta láttam egy Phantom 3 standard-et repülni, videót készíteni, az a véleményem, hogy azt a szintet nem lehet elérni hasonló pénzért házilag. Főleg, ha valakinek nincs érzéke a szereléshez, meg se forduljon a fejében, hogy mást vesz a Phantomon kívül. 3-asokat már viszonylag jó áron lehet venni akár újonnan is, nem kerül 1000 euróba.

Member
    Hozzászólás
    31
    Tehát akinek nincs 1000 eurója az ne is kezdjen modellezni,és a phantomokon kívül nincs élet.
    Ezt sok évvel ezelőtt eljátszottuk mér helis körben is ott a trex volt az atyaúristen,de kiderült,hogy van nem is egy.
    Utoljára módosítva: Tequila által : 2016-11-02 19:48

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.135
    Ha figyelmesen elolvasod, amit írtam, talán rájössz, hogy egyáltalán nem ez a lényege, amit te leszűrtél belőle. De megpróbálom másképp is megfogalmazni. Ha ügyes vagy, és rutinos, értesz is a multikopteres vezérlőkhöz, van mondjuk távirányítód, akkutöltőd, neadj Isten még egy GoPro 3 Black vagy attól újabb, hasonló jellegű kamerád, akkor esetleg tudsz építeni hasonló jellegű gépet hasonló áron, amivel van esély, hogy normális minőségű, NEM a 20-50 ezer forintos kategóriájú gépekkel elérhető minőségű videót tudsz készíteni, miután jónéhányszor fel kell vele szállni, hogy megfelelően be legyen állítva mind a gép, mind a kamera stabilizátor. Ehhez képest, ha nincs semmid az előbb felsoroltakból, veszel egy P3-at 170 ezerért, esetleg hozzá még egy tartalék akkut, kb 25 ezerért, 200 ezerből van egy olyan géped, ami repül minimum 20 percig, de lehet 25-öt is, 3 tengelyes, jó minőségű gimbal van rajta, HD átvitel kb 500 méterig, full HD minőségű filmet lazán tud csinálni, de talán 2k-t is, ebben nem vagyok biztos, és csak kiveszed a dobozból, feltöltöd az akkut és boldogan repülsz vele, modellező tudás nélkül is. Persze azt se szabad elfelejteni, hogy szoktak előfordulni balesetek, fly away is, de az minden mással is megtörténhet ebben az árkategóriában. Ha valaki ismer, tudhatja, hogy én az ardupilot vezérlőket preferálom, de ettől függetlenül elismerem, hogy ilyen áron, házilag nem lehet, vagy rettenetes tudást igényel, hogy egy hasonló szolgáltatásokkal rendelkező gépet összehozzon az ember.

Member
    Hozzászólás
    31
    Értem mit írtál és nem is akarom leszólni a phantomot eszem ágában sincs.nekem is APM-es quadom van és egy kolléga állította be úgy,hogy tyűűűűű de fasza mindent csinál és hibátlanul.De vannak emberek akiknek nincs rá anyagi lehetőségük,hogy ilyeneket vegyenek vagy építsenek azoknak ajánlom én nyugodt szívvel amit belinkeltem.Tapasztalatból sokat próbálva tesztelve amit leírnak azt tudja repülési idő kamerával 25 perc simán,nagyon pontos RTL stb
    Bárkinek megmutatom és aki tud reptetni annak nyugodtan oda is adom.

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.135
    Ok, és mennyibe kerül a géped kamerával, van-e 3 tengelyes gimbal, HD videó átvitel, tudja-e azt, hogy az élőképen rákattintasz egy pontra, ott megáll, vagy körberepüli egy gombnyomásra? mennyi hozzá egy akkutöltő, mennyibe kerül egy akku?

Hasonló tudású konfigurációt érdemes összehasonlítani. Mert persze lehet 130 dolcsiért kapni nem is rossz APM vezérlős quadot, abban csak szabályzót kell cserélni, kamerát venni, gimbalt, HD átvitelt, távot, akkut, akkutöltőt, és még mindig nem fog úgy repülni, mint mikor kiveszed a p3-at a dobozból. Hidd el, nekem is fáj ezt bevallani, de ilyen minőséget, ilyen áron nem tudsz összehozni kompletten.

Member
    Hozzászólás
    31
    Igen de vannak igénytelenebb emberek mint pl én akinek elég ez egy sj 4000 cam egy 2 tengelyes gimbal egy lesugárzó egy fatshark atitude szemüveg és hibátlanul elvagyok és ha esetleg elromlik vagy egyszer megszökik nem vágok eret magamon mert így nincs az egész 100 ezerbe és nekem elég.

Az épített quaddal az a bajom,hogy sehogy nem jött ki még 15 perc se és ezért az már nem repked.
    Utoljára módosítva: Tequila által : 2016-11-02 20:32

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.353
    Idézet feket663 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hidd el, nekem is fáj ezt bevallani, de ilyen minőséget, ilyen áron nem tudsz összehozni kompletten.
    Ezért is írtam össze az elején az alkatrészek árait. Majdnem $500, és még csak egy meztelen kopter. Plusz még a hiányzó dolgok, és máris összejött egy Mavic ára. Feltéve ha 0-ról kéne indulni. De nem kell mert a többi összetevő már régebbről megvan. Ami inkább hátrány mint előny, ahogy fejlődik a technika.

Viszont az is tény, hogy a Mavic távirányítójával nem lehet DIY X250-est irányítani. Vagy más repülőt. Plusz egy normálisabb fényképezőgépet, normális objektívvel se fog elbírni a Mavic, de lehet még a Phantom se. De ez már nem ez a téma.

A lényeg szerintem, ha valaki videózni akarna, akkor a minimum, hogy egy normálisabb, valóban 1080p-ben rögzítő kamerát (gopro, sjcam) elbírjon a gép (3 tengelyű brushless gimballal persze), és a földön lehessen látni mit vesz fel a kamera (+GPS pozíciótartás, go home persze).
    Utoljára módosítva: bla által : 2016-11-02 21:01

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve