Eredmény: 1 - 9 (9) összesen

Téma: FPV autók/roverek

Senior Member imrepeti logója
    Hely
    Budapest/Eger
    Hozzászólás
    440

FPV autók/roverek

Szisztok.

Foglalkozik valaki FPV-zett autókkal? Kb 4-5 hónapja találtam egy Amerikai srácot, aki egy Tarxxas Off-road autóra szerelt egy FPV rendszert és azzal autókázik.
    2004 környékén amikor kezdtem a modellezést autókkal foglalkoztam inkább, főleg onroad autózás kötött le. Mostanában inkább repülővel modellezek és abban is főként FPV felszereléssel. Innen jött az ötlet, hogy egy elfekvő FPV rendszert felszerelek az egyik elfekvő autómra. Mivel mostanában amire végzek a munkában már bőven sötét van a repülőzés nehézkessé vált szóval az FPV autó projekt előtérbe került.

Megtörtént az első teszt. Este teszek fel videót. Addig is akinek van tapasztalata ebben a témakörben, vagy csak érdekli a téma jelezze és pörgessük fel kicsit ezt az autómodellezés topicot Akinek esetleg van fényképe, vagy videója (és szeretné közzétenni) linkelje, csatolja a hozzászólásához. Remélem leszünk páran akit érdekel a téma.

Üdv
    Imi

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    Jöhet a dokumentáció!
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Hely
    Budapest/Eger
    Hozzászólás
    440
    Szóval a setup:

Tamiya TA-01/02 alváz.
    Alap motor és szabályzó.
    Normál szervó, szóval a gép alap.
    Tettem rá egy Sony camerát és egy 600mW Boscam 5,8Ghz adót.
    Ami még változott, hogy egy repülős Turnigy távval működik a kameramozgatók (+2 csatorna) miatt.

Volt egy Alpha teszt példány Tamiya DF-03RA, de alacsony volt a hasmagasság.
    Ebből a gépből 2db készült az egyik összezárt difivel a másik nem összezárt difivel van szerelve.

Hely
    Budapest/Eger
    Hozzászólás
    440
    Készül a tegnapi videó, addig is belinkelem azt a YT csatornát, aminek a készítője szerintem a legelvetemültebb a témában.

https://www.youtube.com/user/TraxxAlu

Hely
    Budapest/Eger
    Hozzászólás
    440
    Sikerült feltölteni, sajnos most még pár percig szerkeszti a YT, de utána elérhető lesz.

https://www.youtube.com/watch?v=1fVoUJseN6M

Persze van hova fejlődni, mondjuk egy HD kamera felszerelésével, de a gép 2 óra alatt készült el.

Tervek:
    Kap a gép 433Mhz Long range vezérlést, 1,2Ghz videó adó-vevőt és egy HD kamerát. Na meg az a Lada Niva kasznit ami a képen látszik.
    Utoljára módosítva: imrepeti által : 2016-11-17 18:10

Senior Member tomeedey logója
    Hely
    Nyírbátor-Budapest IX.
    Hozzászólás
    323
    Hali! 2010-ben kezdtem el nyomni az fpv autózást, indítottam róla egy témát is, akkoriban még nem nagyon volt FPV-nek külön csoportja, így az "FPV repülés"-be tettem anno. Egy Duratrax-ra applikáltam rá (Mai szemmel nézve hihetetlen kókánnyal) az fpv cuccot. A kocsi azóta is megvan, én áttértem a kopterekre, de nemsokára újra előveszem a cókmókot, nem tudtam megválni tőle. Nagyon királyságos télen befagyott tavon driftelni szemüvegen keresztül, vagy a kertben nem létező helyekre bebújni
    http://forum.rcmodell.hu/showthread....-FPV-Autózás
    Az ég a bátrakat szereti!

Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    37
    Szisztok, én FPV driftelek egy ideje, főleg így télen. Szemüvegben, tv-n vagy projektoron szoktam nyomni. Egy xbox 360 kormányát és pedálját alakítottam át távirányítóvá, azzal vezérlem, és a saját pályánkon játszom vele. Olyan mintha egy számítógépes játékkal nyommád, de tökéletes élethű

Hely
    Budapest/Eger
    Hozzászólás
    440
    Megosztod azt, hogyan alakítottad át az Xbox kormányt és pedált? Esetleg fotókkal, leírással, stb.? Videót rögzíted?

Hely
    Budapest/Eger
    Hozzászólás
    440
    Elészült a video az on-road próbálkozásról:

https://youtu.be/ZEnD7rk0gFw

Próbáltam a scale formát megőrizni.

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz