Oldal: 141 / 152 ElsőElső ... 4191131137138139140141142143144145151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.401 - 1.410 (1518) összesen

Téma: Mocsárjáró Fan Club :-)

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

Re:Mocsárjáró Fan Club :-)

És ehez mit szólsz:

http://users.atw.hu/sry/szarnyasok/BAK.pdf

Természetesen hordszárnyak nélkül. De ha szárnyasra akarnád megépíteni akkor jelezd, és megmondom a megoldást. Az eredeti terv nem az igazi, így biztosan nem fog szépen futni mint szárnyashajó. Viszont a hajótest alakja és a motorbeépítés (szárnyak nélkül) ideális mocsárjáróvá tenné a hajót.

Üdv.: SRY

Senior Member
    Hely
    Dunakeszi
    Telefon
    +36205064142
    Hozzászólás
    398

Sziasztok! Egyenlőre megvan a doboz formájú hajótest,azzal fogok kísérletezni. Ja és tegnap beszereztem az "atomerőművet" is ;D ;D Ha nem tévedek (és az eladó sem) akkor ez egy 09-es TeeDee de ha nem javítsatok
    HPI Baja 5B SS <br />Sakura Zero S<br />Futaba 4PL 2.4Ghz rcfans.hu

Senior Member
    Hely
    Dunakeszi
    Telefon
    +36205064142
    Hozzászólás
    398

Sziasztok! Hátha itt tud valaki segíteni: Van 2 nagy problémám Az egyik,hogy a moci indításakor az üzemanyag levegős lesz Amikor sűrít a moci akkor minden oké,de amikor a dugattyú lefelé mozog akkor az üzemanyag csatlakozását buborékok jönnek vissza (ez a propeller lassú forgatásánál van) A másik:van egy .049 es Cox mocim is,e abban meg sűrítésnél szorul a dugattyú Mik lehetnek a gondok? Előre is köszönöm
    HPI Baja 5B SS <br />Sakura Zero S<br />Futaba 4PL 2.4Ghz rcfans.hu

Sziasztok,

Műhelyemben készül egy mocsárjáró:
    https://www.dropbox.com/s/81qlp2wq10...oat01.JPG?dl=0

Méretei: 50x32x6cm
    Ebből lett sacc/kb alapon kialakítva az alakja, majd 110g- os üvegszövettel telibe üvegezve. Egy RCTimer 2836/ 1500kV- s motort fog kapni először 7x5 APC sróffal, vagy maximum 8x6- al. Szabályzó 30A- s RedBrick.

De lenne egy kérdésem, ami kezdő és lehet, sokszor ki is lett tárgyalva: Hova állítsam a súlypontot?
    A választ előre is köszönöm.

Zs

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    77
    Rég írtam bármit is... családi problémák, miegymás... kicsit elsikkadt a hobby vonal. Mostanában sikerült csak időt lopni magamnak kicsit modellezgetni. Egyenlőre piciben. A hóhelyzet miatt újrahasznosítottam egy v911 heli maradványait, így épült egy micro mocsári szörny, maradék habból, faragva, duct tape borítással. 1s 3,7v LiPo-val 12-15 percet megy bő gázon. Walkera Ladybird propeller van a v911 kefés motoron direktben, a kormányzásért a valamikori aileron szervó felel. Az elevatorra kihat a gyro, ami a fektetett nyákot nem tolerálja. A lapka bindelhető a 9x távommal, így elég jól programozható a dolog, és egy kis expóval meg lehetett szelidíteni a kormányzást ebben a méretben is. A külső tekintetében a korábban is posztolt, egyenlőre megfelelő elektronikára váró nagyobb gép vonalait örökölte. Vízen is jól boldogul, bár jelenleg csak az elöntött pincénkben tudtam kipróbálni, illetve a méretei miatt max kertitóban/medencében életképes. A habanyag amit most találtam, meglepően jól alakítható ezért elővettem a Tupolev A-3 rajzait is, és elkezdtem kifaragni a v911 elektronika alapú scale változatot. Tekintve, hogy a 9x-el megoldott a programozás, és azóta kiderült, hogy a giro is kiiktatható úgy, hogy a lap egyébiránt működőképes maradjon, a valódihoz hasonló irányítás is kivitelezhető. (ékeléssel fékezés, kapcsolható kitérések vízen, stb...) A cél, hogy valóban makettszerű legyen az eredmény. A habon teszteltem a palma fa ragasztós bevonás+akrilfesték+lakk módszert, és nagyon jól működik a dolog. Tekintve, hogy a gép nem repül majd, és a duct tape-pel borított, hasonló arányokkal operáló microt is elbírta a hajtáslánc, a súly tekintetében sem aggódom annyira, hogy lemaradjanak a scale részletek.

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162
    Van valakinek HobbyKing Swamp Dawg Air Boat-ja?
    Olyan bajom van vele, hogy a motort felfogató két hernyó csavar folyton kirázódik, és elrepül a motor. Másnak nem jelentkezett ez? Ha igen, mi a megoldás? csavar rögzítő?

Senior Member M. Zoltán logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    614
    Elkészültem a a mocsárjárómmal, a váz Szánmodell kisebb átalakításokkal, motor 1650kv 3 cella lipoval, a 30A-es szabi kissé melegedik. A prop 5.5x4, igen jól megy vele. Tettem a kormánylapát-szervóra egy régi HK-s gyrot, így nem fordul ki, sőt szélben is jól tarja az irányt. Sajnos videó még csak a pancsolóban készült, ha lesz szabadvízi majd felteszem.

https://youtu.be/X3JvT2fxSK8
    Csatolt k Csatolt k
    AS350 (T-250), MD500 (T-250), Lama 315B (T-250), Hugh. 300 (T-250, Gaui Mini Z, V911) valamintt Koax Lama-k, mocsárjáró, Styroman Extra 300 (800), Mini Fun Cub (1000)...

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    614
    Így muzsikál a tóban:

https://youtu.be/LJ_B1RBHNVg
    AS350 (T-250), MD500 (T-250), Lama 315B (T-250), Hugh. 300 (T-250, Gaui Mini Z, V911) valamintt Koax Lama-k, mocsárjáró, Styroman Extra 300 (800), Mini Fun Cub (1000)...

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    szia M.Zoli
    kicsit ismerteted a szanmodelles mocsárjáród? elektronika leírást láttam, a módosított törzs stb érdekelne. Jól látom h vízhatlan duck-tape bevonatot kapott? Régóta nyitott téma nálam, most valósággá válhatna. Motortartóra csak ilyen "hátul-kihajtós" mocit lehet rakni? vagy hagyomásnyos repcsi motor is jó? Pontosan milyen moci van a tiédben? Ha lenne pár fotód az építésről megosztanád kérlek? köszönöm, üdv
    Laci

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    614
    Szia!

Maga test egyenes oldalfalú (volt), ami driftelésnél elakadt, ezért az alsó élét letörtem. Ennek az lett a hátránya, hogy kicsit hajósabban úszik, ahogy a videó elején látod, még be is dől a kanyar irányába és nehezebben kezd el driftelni. Viszont, ha sikerül elindítani a driftet, utána nem akad el. Sajnos az eredeti állapotában egyszer fejre is állt, ezért döntöttem az átalakításon.

A másik sajátosság, hogy a kabint én egyben felnyitósra csináltam és alatta egy műanyag ételdoboz van, így alulról a doboz, felülről a kabin védi az elektronikát a víztől. A nagyobb légtér kihasználására a dobozon nincs fedél, de így is melegszik a szabályzó, teszek majd rá hűtőbordát. A kabint úgy csináltam, hogy mindenhol összefekszik a testtel, amikor fejre állt, a kabinon úszott és a légcsavarból hajócsavar lett, így ki tudtam hozni a vízből. A kabin alá nem ment víz.

A szálerősítéses ragasztószalag jól védi, meg úgy egyben tartja, ezért mindenhol behúztam vele. Majd teszek rá dekort, hogy ne ilyen "lopakodónak" nézzen ki.

Motor:

http://www.sylkamodell.hu/Turnigy-L2...or-1650kv.html

Sima repülős motor, csak a tengelyt átütöttem a másik oldalra és egy régi csapágy belső gyűrűjével kihézagoltam a prop. befogó és a csapágy között, mert nem akartam hornyot barkácsolni a tengelyre a seeger gyűrűnek.

Jó munkát hozzá

Üdv.

M. Zoltán
    Csatolt k Csatolt k

Oldal: 141 / 152 ElsőElső ... 4191131137138139140141142143144145151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva