Oldal: 3 / 140 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (1399) összesen

Téma: Align T-Rex 600 N

Senior Member
    Hozzászólás
    1.078

Align T-Rex 600 N

Szervusz Tamás!

Szívesen várom a javaslatokat!

Üdv
    Krafcsik István<br />+36-30-983-1999<br />krafcsiki@gmail.com<br />Spektrum DX8<br />+Minden ami vele kompatibilis!

Align T-Rex 600 N

Idézet Krafcsiki eredeti hozzászólása
    Szervusz Tamás!

Szívesen várom a javaslatokat!

Üdv
    Szia!

Ma este összeírom amire érdemes figyelni.

Üdv.

Tamás

Align T-Rex 600 N

Az alábbiakra érdemes figyelni a T-Rex 600 Nitro összeszerelésénél:

A rotorfej összeszerelésénél az alábbiakra érdemes odafigyelni:
    1. a két csapágy már be van helyezve a rotorbefogóba, így csak a nyomcsapágyakat kell megfelelően behelyezni, itt az ”IN” felirat mutatja, hogy a nyomcsapágy melyik része kerüljön a rotoragyhoz közelebb. A nyomcsapágy zsírzást igényel.
    2. A rotorbefogóba a gömbfejet egy 1,5 mm-es imbuszkulccsal és egy kis CA ragasztóval kell betekerni. Nem érdemes túl sok ragasztót használni, mert nem győzöd majd letakarítani a gömbfejről.
    3. A kereszttengely behelyezésekor is használni kell a dobozzal együtt érkezet zsírt. Itt eldöntheted, hogy a puhább szürke gumigyűrűket, vagy a keményebb fekete 3D-s gyűrűket használod. / Én szürkével raktam össze az enyémet, de ezt nem egy nagy ördöngősség később sem kicserélni /
    4. A két gyumigyűrűt én egymás után toltam fel a tengelyre, előbb zsíroztam, majd toltam az első gyűrűt, majd újra zsíroztam és jött a második gyűrű és ez után a távtartó.
    5. A rotorbefogókat a kereszttengelyre 2 imbusz csavar rögzíti, itt csavarrögzítőt kell használni, de ne legyen túl sok a csavaron, mert akkor gyorsan tele lesz a csapágy. / én a csavarrögzítőt egy kis nylonra szoktam kinyomni és így rögzítőzöm a csavart, nekem bevált./
    6. A rotorféket egy kis csavarrögzítővel könnyen a helyére lehet illeszteni.
    7. A hillerkeret következik, ahol érdemes figyelni, hogy az emelőkar furatai a megfelelő oldalon legyenek, mert különben úgy jársz mint én az elektromos T-Rex 600-nál. Szedtem szét és kezdtem előröl. Az emelőkarokat is két furatba lehet állítani, én maradtam az ajánlottnál, azaz a külsőnél.
    8. Az emelőkarok lemezcsavarjainak a becsavarásánál érdemes figyelni arra, hogy ezek műanyagba tekerednek, így érzéssel kell meghúzni.
    9. A hillerkeret összecsavarozása előtt érdemes a két tolórudat összeszerelni, mivel ezeket kell felpattintani a tengelyre. A snapperek egyik oldalán betű, míg a másik oldalán szám található. A betű oldali a szorosabb, a szám oldali a tágabb, így ezt érdemes a gömbfejre pattintani.
    10. Az imbolygótárcsába a gömbfejeket csavarrögzítővel ellátva kell betekerni, az esztétikai látvány miatt érdemes az Align felirattal szembeni furatba tekerni az imbolygótárcsa megvezetőjét.

Folytatom még, csak most kifulladtam.

Tamás

Senior Member
    Hozzászólás
    1.078

Align T-Rex 600 N

Sziasztok!

Olvasgattam a RR-en TRex600 N vonatkozásában, és a többségnek nagyon bejön, probléma az alábbi dolgokban merült fel, amire a többség talált megoldást:
    1- A Futaba szervók szervókarjai beleérnek a kabinba,

2- Sokan igen hamar elhagyják a governor mágnesét, azt mondják a turbinában kialakított hely megoldása nem az igazi, másikat javasolnak (mivel még nem láttam, nem tudom -olyan nehéz azt jól beragasztani???)

3- One way bearing - szabdonfutó locked up - ez ha jól fordítom megszorulását jelenti(?). Erre azt mondják - el kell látni megfelelő kenőanyaggal -white silicon grease! Illetve az alsó gyűrűt nem szabad túl szorosra húzni.

4- Az egyik usernek az Align BEC egyik forrasztása megadta magát - érdemes átnézni!

Ha valahol pontatlan lennék, elnézést, az angolom nem tökéletes!
    Remélem az enyém is nemsokára repül!

Üdv
    Krafcsik István<br />+36-30-983-1999<br />krafcsiki@gmail.com<br />Spektrum DX8<br />+Minden ami vele kompatibilis!

Senior Member
    Hozzászólás
    840

Align T-Rex 600 N

Sziasztok!

A mágnest a következőképpen érdemes beragasztani: 1mm -es fúróval kell fúrni egy furatot a mánesnek kiképzett helyen, mert szoros az illesztése, így a fölös ragasztó nem tud hol kijönni.Én a helyét is megtágítottam egy picit egy heyes szikével, hogy legyen ragaszó réteg, kb:01 mm./ miután az egyikből nekem is kiesett a berepüléskor/ Természetesen a ragasztás előtt
    zsírtalanítani kell!
    A többi probléma még nem jelentkezett.

üdv :doki

Senior Member
    Hozzászólás
    840

Align T-Rex 600 N

Sziasztok!

Ez lemaradt:
    A szervó kar belső részére kell a gömböt fölszerelni, így nem ér bele a kabinba!

üdv :doki

Senior Member
    Hozzászólás
    1.078

Align T-Rex 600 N

Sziasztok!

Sokan feltesznek még utólag egy haeder tankot, bár a gyári ajánlás szerint erre nincs szükség!

Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    421

Align T-Rex 600 N

Sziasztok!

Pontosan miért nincs szükség a header tankra. Mi a gyári megoldás?

Joker

Senior Member
    Hozzászólás
    1.078

Align T-Rex 600 N

Szia Joker!

Doki azt mondta, és én is azt olvastam, hogy a tank alakját úgy tervezték, meg, hogy ne kelljen haeder tank! Ennek ellenére a többség igényli, mert a repülés vége felé lehetnek gondok, vagy hamarabb le kell szállni!

Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    1.078

Align T-Rex 600 N

Sziasztok!

Alan funoknak egy link, benne egy video is, persze Spectrummal vegyítve:
    http://www.spektrumrc.com/Articles/A...ArticleID=1689

Üdv

Oldal: 3 / 140 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva