Oldal: 8 / 9 ElsőElső ... 456789 UtolsóUtolsó
Eredmény: 71 - 80 (82) összesen

Téma: Align Trex 550X

Senior Member extrembmx logója
    Telefon
    06 30 521 58 30
    Hozzászólás
    3.726
    Senkinek?
    Trex 550X Dominator -- Futaba T7c -- SLS -- Graphene

Telefon
    06 30 521 58 30
    Hozzászólás
    3.726
    Repül még a kicsike Mind a 4 akkumban van 170 start... Jól vannak még! Tudok már nekik fejtörést okozni, de bőven jók még!!

b_20180909173510529.jpg

https://rcpilot.hu/gall/rendezvenyek...talalkozo.html

Szeretem még mindig

Senior Member Frigetrus logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    109
    Valamikor a közeljövőben nálam is fog repülni egy ilyen kicsike. Használtan vettem, elektronikával, de FBL vezérlő nélkül. Egyelőre majdhogynem felesleges számomra egy ilyen gép, még a 450-el sem tudok igazán szépen repülni, 3D meg nagyon messze van tőlem... De nagyon jó ára volt (külföldről), ezért a jövőre gondolva belevágtam.

A konfig:
    gyári RCE-BL100A szabályzó
    gyári 730MX motor
    3db JR 8917HV szervó a ciklikuson
    JR SPG01 szervó a farkán.

FBL rendszer egy Spirit lesz rajta.

És azt tanácsolták, hogy vevőakkuval hajtsam a masinát, ne a szabályzó BEC-jét használjam. Tehát így egy két cellás 800mAh-ás Graphene lesz a vevőakku. Ezzel kapcsolatban tapasztalatokról szívesen olvasnék. Például mennyire lehet szűk keresztmetszet a vevőakkuból menő szervókábel vastagsága, illetve a vezérlőbe menő tápcsatlakozók száma. Jelenleg csak egy csatlakozó van itthon, és az is vékonyabb kábellel.

Maga a masina így elsőre nagyon tetszik.
    Ami már kevésbé, hogy az előző tulaj nagyon rövidre vágta a szabályzó kábeleit, a motorhoz nagyon mereven megy a kábel, lényegében olyan hosszú a három vezeték mint a rajta lévő dugó, és semmi több... Ennek szerelése ezért kicsit kényelmetlen.
    A szabályzó tápkábele is rövid, alig lóg túl a két kondenzátoron, lényegében csak egy EC5 csatival lóg kijebb. Kár érte, kényelmetlen így.

Jelenleg a szervókábelek harisnyázása zajlik. Ami kelleni fog még, az mindegyikhez egy 10 centis toldó, mert a vázon belül akarom elvezetni a kábeleket. Ráadásul a Spiriten felül van a csatlakozás, ezért is kell némi extra hossz.
    Igyekszek feltenni majd pár képet.
    Align T-Rex 250 Pro DFC +K-Bar, Align T-Rex 450L+Spirit, Align T-Rex 550X+Spirit, Spektrum DX6i, VRX Blast

Senior Member szaki75 logója
    Hely
    Budapest / Gödöllő
    Telefon
    +36302500797
    Hozzászólás
    1.223
    gratula!
    örülök h még van 1-2 ember aki kitart a helizés mellett.
    a JR szervók biztosan jók, csak annyi a baj velük h a JR is lehúzta a redönyt es nehéz lesz hozzájuk beszerezni bármit is. a jó hír viszont h nem nagyon kell hozzájuk beszerezni semmit.
    ha a vevőakku kábele legalább 20awg, akkor sztem nem lesz gond. a normál szervóké 22awg.
    a szabi kábelei pedig hosszabbíthatóak... bár szarakodással jár h visszaállítsd a gyári állapotot

Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    109
    Köszi Szaki!
    Én annyira kitartok, hogy igazából most jön még csak a java...
    Ezt nem tudtam, hogy nincs már JR. Szomorú dolog... Mondjuk honlapot még találok, csak-csak akad majd alkatrész.
    Szemre nehéz megmondani, hogy milyen a kábel, de biztos, hogy vékonyabb mint a normál szervókábel.
    A szabi betápláláshoz lesz hosszabbítás, a motor kábeleihez nincs ingerenciám. Legjobb lenne ha új kábelek lennének a szabiban, de sajna én nem tudok annyira jól forrasztani, illetve azt a tanácsot kaptam, hogy inkább ne legyen belenyúlva. Pedig tényleg szívfájdalmam az a pár kábeldarab.
    Fényképek meg érkeznek nemsokára.
    Align T-Rex 250 Pro DFC +K-Bar, Align T-Rex 450L+Spirit, Align T-Rex 550X+Spirit, Spektrum DX6i, VRX Blast

Telefon
    06 30 521 58 30
    Hozzászólás
    3.726
    Szia.

Nekem a szabin keresztül megy a szervó táplálás. Nincs külön bec. Teljesen jó.
    Szervók tökéletesek nekem a gyári, és szerencsére ehhez van minden, így mikor tört pikk pakk lett minden.
    Vezérlőnek Brain2 van. Beast után ég és föld. Nagyon imádom.

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    129
    Szia, gratula a géphez. Ha minden rendben van a géppel és az elektronika is hibátlan akkor nehezen tudom elképzelni, hogy sima sport vagy light 3D repüléssel megfekteted a tápellátást (persze semmi sincsen kizárva) és csinálsz egy browoutot. Ha már biztonságos tápellátás akkor inkább egy külön bec. Kissebb helyet igényel és könnyebb mint egy plusz akksi. A szabályzót meg ha teheted forrasztasd meg valakivel, mert a toldás meg merev lesz vagy a forrasztás vagy plusz csatlakozók miatt. Sok sikeres leszállást.

Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    109
    Krisztián:
    Köszi az infót. Nos nekem szimplán azért vannak ilyen szervóim, mert ez volt rajta Törés esetén meglátjuk mi lesz a sorsuk.

Nagyfater Bátyó:
    Köszönöm!
    A tápellátási gondokkal kapcsolatban a beszerzőm mondott pár dolgot, biztosabb dolognak mondta az akkut, az nem tud elvileg hibázni, míg a BEC szerinte igen. Csak cserélni kell pár startonként az akkut. A plusz akku picike. 800mAh, 58 gramm, 56x31x20mm méretű. Nekem a megoldás szimpatikusnak tűnik végülis.
    Ez az: https://hobbyking.com/en_us/graphene-800mah-2s20c.html

Szabályzón szivem szerint cserélném a kábeleket, de én nem tudom üzembiztosra forrasztani. Esetleg ha valaki aki profibb nálam, bevállalná...
    Utoljára módosítva: Frigetrus által : 2018-09-11 17:29

Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    109
    Utoljára módosítva: Frigetrus által : 2018-10-23 15:08

Senior Member
    Hozzászólás
    102
    Kabinrögzítőként én a Protos mágneses rögzítőjét használom. Egy mozdulattal fent ill. lent van a kabin, az RCBooya megoldására is köröket ver. Ráadásul nem kell feszegetni az amúgy is papírvékony kabint...

Oldal: 8 / 9 ElsőElső ... 456789 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva