Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 34567
Eredmény: 61 - 70 (70) összesen

Téma: F4 alapú FC-k

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    737
    Köszi az infót.

Ez már itt nagyon off, de ha nem haragszol, megkérdezném, hogy leírtad már valahol a Chameleon -ról a tapasztalataidat? Szívesen elolvasnám....
    Érdekelne, hogy tényleg ennyire erős, vagy a gyártó csak balga módon vállal rá élettartam garanciát. Az odáig oké, ha eltöröm, a gyártó 5 dodóért küld másik alkatrészt, de mivel egyben van a négy kar, nem kis meló kicserélni.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    737
    Átolvastam a Kakute F4 és a Matek F405-AIO FC-el kapcsolatos tapasztalatokat.... úgy nézem eléggé problémásak. Szerintem az IMU szinte már túl érzékeny ezeknél a lapoknál, felettébb professzionális szerelést igényel, hogy a rezgések és az elektronikus zavarok ne okozzanak problémát.
    A DYS F4 Pro -ról is gyűjtögettem még infókat. A boardról elérhető az akkumulátor feszültsége is, ami már filterezve van, tehát nagyobb feszültségigényű VTX is használható egyéb bütykölés nélkül.
    Most már csak magamat kell meggyözönöm, hogy szükségem van F4-es fc-re. Igazából amatőrként nem hiszem, hogy túl sokat profitálnék az F3-ról való átállással.

Junior Member
    Hely
    Spanyolorszag
    Telefon
    +34693263221
    Hozzászólás
    17
    Sziasztok
    kene 1 kis segitseg ha hasznal valaki:
    F3 V4 Flight Control Board AIO 25mW 200mW 600mW Switchable Transmitter OSD BEC PDB Current Sensor

Senior Member Smith logója
    Hely
    Dél-Pesti bokor pilóta
    Hozzászólás
    1.641
    Az Omnibus F4 után érdeklődőknek pár infó,észrevétel : mint mindent ezt is hamisítják még pedig nagyon gyenge minőségben,a gyanúsan óccókat érdemes kerülni! Egy kolléga vásárolt az ebay-ről amit többszöri próbálkozás után sem sikerült beüzemelnie,majd hozzám került kivizsgálásra. A képen (bal felső amin nem DC táp található) gyárilag rossz volt a 7805 ennek cseréje után feléledt,viszont DFU módban nem lehetett csatlakoztatni így az BF,CF,stb. firmware feltöltés sem sikerült,maradt a gyári (régebbi verzió),egy másik Omnibus F4 panelon (bal alul) az osd ic AB7456 lehet a hunyó (úgy látom mindegyiken ez van) ez a minimosd-n szokásos MAX7456 klón változata,látszólag minden jól működik de amikor fpv videó képet nézed a képernyőt telerakja V karakterrel (alsó kép). Ez azért lehet mert a gyárilag beégetett osd karakterek nem jók,a Betaflight,Cleanflight stb. configurator-ban az osd menüben van lehetőség a "font manager"-ben karakter tábla feltöltésre ami látszólag fel is töltődik,de nem változtat a képen látható kijelzésen.

omnibusf4_version.jpg

omnibus_vid_out.jpg

szerk.: az rcgroups fórumon egy másik problémára hívják fel a figyelmet :

omnibusf4_clone.jpg
    Utoljára módosítva: Smith által : 2017-10-08 20:40

Smith: A klón beszerzési forrását lehet tudni? Én banggood- ról rendeltem, biztosan klón, de nem találtam negatív véleményt.

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.632
    Nem feltétlen klón vs. eredeti probléma. Egyszerűen működő vagy selejt példány ill. batch esete lehet.
    Nekem ma érkezett egy micro F4, több mint 2 hónapos világ körüli útjáról. Most próbálom kideríteni, hogy miként tudom kifizetni, mert közben már reklamáltam és küldtek helyette másikat.

Nem egyforma a 2 példány. Visszajelzések alapján módosítottak a LED vezérlés kimenetén, de mivel nincs led a gépen, ez a másodiknak érkezett első is használható lesz. Reményeim szerint, mert még csak a FW feltöltésen és gyors ellenőrzésen estek át...

Az mindenesetre pozitívum, hogy kicsit szebbek, mint a BG-s fényképen.
    https://www.banggood.com/Micro-20x20...l?rmmds=search
    Remélem nem a mostani árát kérik, mert elég sokat drágult 2 hónap alatt.
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: _hori által : 2017-10-09 15:18

Senior Member Smith logója
    Hely
    Dél-Pesti bokor pilóta
    Hozzászólás
    1.641
    Idézet RC Zumuld eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Smith: A klón beszerzési forrását lehet tudni? Én banggood- ról rendeltem, biztosan klón, de nem találtam negatív véleményt.
    off :
    Igen,mindkettő az ebay-ről lett rendelve.A termék fotójáról lehetne azonosítani mit is kínálnak de az sem 100%,mert azt küldenek amit éppen faragtak. Szerintem több éves múlttal rendelkező modellezős webshop-ból rendelve kevesebb az esélye hogy használhatatlan szart küldjenek. Szerencsére az ebay szolgáltatása minket vásárlókat is véd,így elindult a visszafizetési tortúra.
    on

Senior Member
    Hely
    XI. kerület, Budaörs
    Hozzászólás
    732
    Idézet mrzed eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Átolvastam a Kakute F4 és a Matek F405-AIO FC-el kapcsolatos tapasztalatokat.... úgy nézem eléggé problémásak. Szerintem az IMU szinte már túl érzékeny ezeknél a lapoknál, felettébb professzionális szerelést igényel, hogy a rezgések és az elektronikus zavarok ne okozzanak problémát.
    A DYS F4 Pro -ról is gyűjtögettem még infókat. A boardról elérhető az akkumulátor feszültsége is, ami már filterezve van, tehát nagyobb feszültségigényű VTX is használható egyéb bütykölés nélkül.
    Most már csak magamat kell meggyözönöm, hogy szükségem van F4-es fc-re. Igazából amatőrként nem hiszem, hogy túl sokat profitálnék az F3-ról való átállással.
    Az érzékeny IMU is gond valóban, de sok olyan FC-re is van panasz ami MPU6000-es girót használ. Én úgy látom, hogy mintha az AIO (PDB+OSD+FC) vezérlőkkel több lenne a gond. Bár nagyon szimpatikus ez a minden egyben megoldás, de szerintem egyszerűen túl sok zavart szednek össze a nagyáramú részről.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    737
    Inkább úgy döntöttem, hogy megvárom a tavaszt... addigra F7 dömping lesz, az aio tervezés/kivitelezés is kiforrottabb lesz. Addig meg kibírom F3-al, részemről úgy is csak current sensor adatait kell nélkülöznöm, a tudásom úgy is kevés a 32/16 imu vezérléshez.

RC Zumuld
    Azért a BG termékértékeléseit ne vedd készpénznek.
    A legtöbb vásárló az áru megérkezésekor lő egy képet, gyorsan értékel, feltölti, hogy mihamarabb megkapja a pontokat. Nagyon kevesen várják meg az értékeléssel a tényleges kipróbálást.

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.632
    Nem sok értékelhető visszajelzés van ott, de azért akad olyan is, ami teszt után született és el is lehet hinni.
    Meg ugyebár nem a csúcsminőség reményében vásárol ott az ember.

Beépítettem a világutazó micro F4 Omnibust. Egy F3 Omnibus-szal tudtam összevetni. Érezhető, látható viselkedés különbség volt, de ez megszűnt, amikor az F3 is megkapta a BF 3.2.0-t. Két közel azonos konfigban vannak.

Nem fogok kapkodni az összes F3-as vezérlőm lecserélésével, de örülök, hogy kipróbálhattam.
    Nekem 3925 és 3218 Forintba került a 2 db, de gyanítom az aktuális árán sem rossz vétel.

https://www.banggood.com/Micro-20x20...p-1132495.html

Az előd ez volt:
    https://www.banggood.com/Betaflight-...p-1119503.html

Az OSD pusztult meg rajta, egy durva crash után. Nem 4 in 1 ESC-hez ez sem rossz ár/értékű micro FC, de az f4-es még kedvezőbb.

Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 34567

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva