Oldal: 4 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (70) összesen

Téma: F4 alapú FC-k

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.000
    Hol állítottál DSM2-t?
    Ellenőrizni kellene az egész konfigot, hogy a serialRX-et jó UART-ra állítottad-e, a Settings stimmel-e Receiver mode Serial based-re van állítva, aztán kipróbálni a SPEKTRUM1024/2048 konfiggal is (neked elvileg a SPEKTRUM1024 kell)
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

Senior Member atneworld logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    592
    Többek között ez alapján csináltam:
    https://github.com/betaflight/betafl...rd---OMNIBUSF4

meg a propwashed leírása alapján:
    http://www.propwashed.com/spektrum-r...th-betaflight/

A CLI-ben ezt 5-re allitottam, a propwashed-en irják, hogy DSM2-esnél erre kell: set spektrum_sat_bind = 9 helyett 5
    UART1-re raktam a serial RX-et, bindelésnél ugy mukodott, ahogy leírták, villgott a cucc, bindelésnél pedig csak vilagitott, ezutan elmeletileg ellenorizni kéne az inputokat és utána visszaallitani az autorestartot.

a Configuration fulben is beallitottam a Receivert Speksat-ra és spektrum 1024-re. A Channel mapot is probaltam mindhárom beallitassal is (TAER1234)
    Persze vegig USB-n volt bekotve az FC, de gondolom ez igy jonak kell lennie, foleg ha PC-re van kotve
    Aliitgattam az endpointokat, hátha...nem tudom mit hagyok ki, vagy miert nem mukodik. Kovetkezo probam az lenne, hogy nem satelittel kotom rá, hanem spektrum vevővel + satelittel.

köszi

Trex 450Pro DFC, MiniQuad 250, Spektrum DX7s - YouTube

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    384
    Hali
    Nekem f3van több típus is, de a serial rx az uart2-n, vagy3-on szokott lenni. Esetleg próbáld végig a portokat, nem vesztessz semmit vele, csak mindig egy portra állítsd be, a többin ne legyen bekapcsolva.

Member
    Hozzászólás
    49
    sziasztok! vettem egy xqadot 210 eset es vettem hozza turnigy i6 tavot kis fs a8s mini vevot de hiaba kotottem a ppm kabelre a sargara, radioba az rx ppm re allitva a betaflight ba is ppm rx inputra semmit nem reagal a tavra miert lehet?
    ossze van blindelve a tavval.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3 eszközömről

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    592
    hello megint.
    Nem hiszem el, de még mindig azzal szenvedek, hogy az Omnibus F4 v2-t spektrum satelittel osszehozzam. Nem is tudom hol kezdjem. A satelitem hátuljan van egy szeriaszám, ami alapjan kigoogliztam, hogy DSMX és DMS2-t is tud (???)
    A Betaflightban van ugye UART, azt hiszem vegigporobaltam oket, be lehet allitani 1024DSM2/2048DSMX-et is. A CLI-ben ez helyett "set spektrum_sat_bind = 9" a 9-es helôyett irják, hogy 5-öst irjak ha DSM2, ezt is kiprobaltam tobbszor.
    Na de latszolag jol bindelődik a távval, mert bindelés elott villog mint állat, bindelés után már csak vilagit. Na most segitsetek gondolkodni ha a CLI-ben be tudom allitani, hogy a satelit alljon át bindelő uzemmodba restart után, akkor valoszinuleg jo port van beallitva, nem? Utána pedig visszaállítom nem bindelő uzemmodba, tehat ha bekapcsolom a távot, akkor a kis piros LED vilagit rajta.
    Ezek utan mit lehet meg allitani vagy elrontani ahhoz, hogy a Receiver fulben sehogysem mukodnek az inputok???
    azt hiszem mar vegigprobaltam bindelni dsm2-ben dsmx-ben, minden kombinacioban , channel mappinget is allithgattam mindehova, UART-okat is vegigzongoraztam mindet.

lassan mar ott tartok, hogy kifizetem valakinek csak csinalja meg, masfel honapja nem repultem (((((((((
    nem hiszem el, hogy "egesz netet" atnyalazva es pontosan leirasokat vegigcsinbalva nem mukodik.
    Mar az is jobb lenne, ha tudnam mi a rossz, mert vennék masikat. Vegyek másfajta FC-t? Vegyek uj DSMX satelitet vagy spektrum quad race receiávert? Spektrum távom van :/
    A Lemon RX-rol nem olvastam jokat.
    Utoljára módosítva: atneworld által : 2017-08-11 23:02

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    384
    Próbáld flash-elni az FC-t egy másik típusú omnibusnál, fél napot kínlódtam az sbussal, és flash után ugyanazzal a módszerrel 5 perc alatt végeztem.

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    384
    Még valamit kipróbálhatsz.
    Ha jól emlékszem van olyan helid amiben van dsmx, dsm2 vevő. Próbáld ki azzal tudod-e bindelni a szatot. Az FC flashhez nem biztos hogy szükséges a boot gombot nyomni, sokszor elég a full chip erase kapcsolót bekapcsolni a négyből, az auto connectet kikapcsolni, letölteni a kivánt firmware-t, és flash-elni. A bootos verzió csak akkor kell, ha flash-eléskor nem találja a bootloadert.
    Utoljára módosítva: gittaimi által : 2017-08-12 01:10

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    592
    Igen, egy masik firmware-rel még nem probaltam, ha erre gondolsz.
    Sajnos csak ez az egy satelitem van.

Köszi a tippeket

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    384
    Szerintem , ha tudod tedd rá a legújabb fw.-t. Nálam az volt, hogy sbus, és ppm képes a vevőm, de amíg nem frissítettem egyik kommunikáció sem működött, utána meg mindkettő. Ez a második omnibusos FC volt, az elsőt, addig nyektettem, amíg fel nem szállt belőle a füst.(csak fw-t nem cseréltem fajta) Lehet, hogy hibás hex-et használnak, vagy csak simán begyártanak valamelyik "dobozos" géphez, és arra van optimalizálva a hex amit rányomnak.
    2 gyerek 2 kutya 1 feleség ;V911Pro ;V977 ;ER 250 F3/Vészhelyzet/;EF 120/Fűnyíró/;Realacc Y200/még nincs neve/ ;Devo7e
    Mé esett le má megint?
    Drágám valamitől letörtek az orchideám hajtásai...

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    592
    sokadik felvonás:
    raktam a szeretett Omnibusomra uj firmwaret, a 3.1.6-osat. (elotte a hetes volt, azt hiszem, arra irta ki hogy stable verzió) Ezzel is vegigmentem dms2, dsmx, UART, nem jott ossze semmi. Probaltam mar ugy is hogy nem csak USB-be kotom, hanem mar kozben alatettem PDB-t, amirol kapja a feszkót, ugy sem akarja. Megcsinaltam a szatelit bindelést rendes vevővel is, es miután bindelődött tettem vissza az Omnira. Még mindig a receiver menüben semmi visszajelzés a távirányító csatornáiról.

- De ha a CLI-n keresztul be tudom allitani a satelitet, hogy a kovetkezo restart utan bind uzemmodban induljon, akkor valoszinuleg jo az UART beallitas, nem?
    - Ha a szatelit a bindelés elott villog és a sikeres bindelés utan vilagit, akkor jo a bindelés, ugye?
    - tehat egy dolog nem akar mukodni, a betaflight nem jelzi ki a taviranyito csatornáinak allasat, azok mozgasat. Vajon a satelit veszi ezeket a jeleket? Átadja az Omnibusnak? Az omnibus tud rola, csak a betaflightba nem megy át az USB-n, és nem latom a monitoron? Arra gondoltam, hogy megepitem a quadot, .... de akkor nem tudom beallitani a motor stop, arming, acro es mas uzemmodokat.
    A motorok felporognek Betafligton keresztul, 1-es, kettes, stb.... az is rendben van.

Mi legyen? Ajánljatok valami (olcso) F3-as, F4-es vezerlot, semmit nem kell neki tudnia csak satelitet fogadni, meg repulni megveszem, kiprobalom....

Köszi megint!!!

Oldal: 4 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve