Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (22) összesen

Téma: F4 alapú FC-k

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.718

F4 alapú FC-k

Úgyláttam az F3-as FC ken kívűl még nem született téma ha nem is a legújabb de a leggyorsabban fejlödő F4- es boardoknak.
    Itt az ideje felzárkozni és gyűjteni az infókat ezerkől is hiszen hamarosan már az F3 -as boardok is elvaultnak számítanak majd

néhány infó az STM32 generációkról: https://oscarliang.com/f1-f3-f4-flight-controller/

Ime azok az FC-k amelyek már megjelentek vagy hamarosan kiadásra kerülnek:

DemonRC Soul F4
    Flip32 Omnibus F4
    CC3D F4 Revo
    Bluejay F4
    BrainFPV RE1 F4
    F4 REVOLT
    OpenPilot Revolution
    TauLabs Sparky2
    OpenPilot Nano
    KKNGF4 (KopterKontrolNG)
    FalconF4
    HooliganF4 (unreleased)

Természetesen számos altípus lehetséges (pl. Flip32 sorozatnál) és folyamatosan jelennek meg új F4 -es FC-k is.
    (ha valami kimaradt volna jelezzétek)

Előnyeik az F3-as boardokhoz képest:
    •F4 sokkal magasabb processor teljesítmény akár 180MHz
    •F4 legalább 3 UART csatlakozás vagy akár 4 board tól függően
    •szinte az összes SPI Gyro bus -al rendelkezik ami kihasználva ezzel a gyorsabb loop time-ot és gyro seebességet
    •Fejlettebb design kialakítás
    •Néhány F4 inetgrált OSD vel is rendelkezik
    •A legtöbb F4 támogatja a Beta és Raceflight-ot is

A listát lehet frissíteni az újabb F4 board-okkal illetve új jellemzókkel, illetve jöhetnek a tapasztlatok, bekötési rajzok és a tippek és trükkök is hiszen még nagyon új minden ezeknél a vezérlőknél.
    Csatolt k Csatolt k
    http://coptercentre.co.uk/

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    2.929
    Elmondom itt is, hogy hogyan sikerült megoldani az FRSKY smartport telemetriát a FLIP32F4-en. Először is kicsike hardveres átalakítás kell a vevőn:

XSR-arrows-768x449.jpg

A zöld nyíllal jelölt helyre kell forrasztani egy vezetéket, mert az FRSKY vevő alapból invertált telemetria jelet fogad, és azt meg az F4 chipes vezérlők nem tudják kiadni (csak a VCP 1 porton van hardveres inverter, azt meg elfoglalja az sbus). Ezt a vezetéket kell a TX3 vagy a TX6 pinre csatlakoztatni. Ezek után először én feltöltöttem a Betaflight 3.1 verzióját, amiben már van AIRBOT F4/FLIP32 F4 target is. A soros portok beállításánál először beállítottam a VCP1-en a serial RX opciót, mentés, majd ezt követően állítottam be a smartport telemetriát a VCP6 portra, ezzel egyidőben az MSP-t kikapcsoltam a VCP1-en. Így tökéletesen működik a dolog, jönnek szépen az adatok a rádióra.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.718
    Kiraly
    .hamarosan az enyem is megjon es akkor nekiallok a modnak.
    Mivel mar irtad igy konnyebb kiragadnom egy reszt amire hatha tudja valaki a valaszt
    "A zöld nyíllal jelölt helyre kell forrasztani egy vezetéket, mert az FRSKY vevő alapból invertált telemetria jelet fogad, és azt meg az F4 chipes vezérlők nem tudják kiadni "
    Enelkul a mod nelkul miert mukodik a naze 32 rev5 az xsr vevovel..vagyis ott nem kell forrasztani a semmit a telemetriahoz hanem az uart 2 vagy softserial port rx es tx labat osszekotve jumperelbve kozvetlenul mehet 1 szalon az xsr gyari Sportjara a vezetek. Az F1 es naze 32 kepes az xsr szamara invertalt jelet eloallitani azzal hogy a CLI be bekapcsolom az sport telemetria invertalast...?
    Az F4 pedig nem es ott kell a mod.?
    Esetleg az f4 betaF FW je ugy van megirva hogy nem tud invertalt jelet kuldeni a uart on a naze 32 e meg meg tudott?
    Nekem most ez alapjan tok jol mukszik
    https://oscarliang.com/sbus-smartport-telemetry-naze32/
    (Nem az sbus hasznalatrol csak a telemetria es S port reszrol beszelek csak)
    Utoljára módosítva: Ltomi78 által : 2016-11-30 19:21

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    2.929
    Én csak az RC Groups-on olvasottak alapján (airbot F4/FLIP32 F4 topic) csináltam meg a telemetria bekötést, normál módon nem is próbáltam, mások leírták, hogy így kell, nem kételkedem a tudásukban.

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    2.929
    Az enyém már repült, igaz épp csak meglebegtettem...

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.718
    Idézet feket663 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én csak az RC Groups-on olvasottak alapján (airbot F4/FLIP32 F4 topic) csináltam meg a telemetria bekötést, normál módon nem is próbáltam, mások leírták, hogy így kell, nem kételkedem a tudásukban.
    En sem ketelkedem..lehet ez is valtozni fog majd egy FW verzioval. Csak nem ertem hogy a korabbi F1 board kepes inverz jelet adni az F4 meg nem.
    Igazabol pont a fejlett board es az egyik legujabb vevo eseteben varna az ember hogy mar ilyen mokolasra apro forrasztgatasra mar ne legyen szukseg a telemetriahoz.

Na mindegy lenyeg hogy van megoldas es nalad mar megy

Kiemelt fórum támogató ITEM logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    2.959
    Üdv, Urak!

Vélemény, tapasztalat esetleg erről ?

http://electronicarc.com/catalogo/om...er-p-3026.html

Köszi!
    Fürkész 2.0 - DJI A3 / Lightbridge 2
    FPV: TBS TANGO TX + TBS Crossfire LRS TX/RX
    Headplay HMD / HD Ground Station - SPARK*
    Tel: Pi@
    311,299,908th digit.

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    939
    Sziasztok,
    kipróbáltam egy Omnibus F4 pro V2-t. Elsőre tetszett, egész jól működött kb. fél órát, majd hirtelen tönkrement rajta a barométer, és az OSD is a levegőben.
    Lecseréltem egy spracing F3 + microminimOSD -re. Szerintem van éppen elég soros portja és teljesen jól működik (ja és van rajta két normális analóg bemenet pl: RSSI-hez).

u.i.: nem kopterbe, hanem repülőbe tettem. Magam részéről inav-ot használok, és nem volt túl könnyű a "DFU" - mód üzembe vétele, a Windows 10 -t újra kellett telepítenem, hogy jól működjön.

néhány kép az F4-ről, illetve az F3-ra visszaállásról
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: Mat által : 2017-06-14 09:05
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Kiemelt fórum támogató ITEM logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    2.959
    Idézet Mat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,
    kipróbáltam egy Omnibus F4 pro V2-t. Elsőre tetszett, egész jól működött kb. fél órát, majd hirtelen tönkrement rajta a barométer, és az OSD is a levegőben.
    Lecseréltem egy spracing F3 + microminimOSD -re. Szerintem van éppen elég soros portja és teljesen jól működik (ja és van rajta két normális analóg bemenet pl: RSSI-hez).

u.i.: nem kopterbe, hanem repülőbe tettem. Magam részéről inav-ot használok, és nem volt túl könnyű a "DFU" - mód üzembe vétele, a Windows 10 -t újra kellett telepítenem, hogy jól működjön.

néhány kép az F4-ről, illetve az F3-ra visszaállásról
    Hű, ez nem hangzik túl jól, hogy az omni fél órát ment el :/ Akkor ez nem a legjobb szerkezet úgy veszem észre.
    Ezekből csak klónok vannak, vagy ez eredeti és az ment ilyen gyorsan tönkre ? O_o

Köszi az infót!
    Fürkész 2.0 - DJI A3 / Lightbridge 2
    FPV: TBS TANGO TX + TBS Crossfire LRS TX/RX
    Headplay HMD / HD Ground Station - SPARK*
    Tel: Pi@
    311,299,908th digit.

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    939
    innen rendeltem:
    http://www.readytoflyquads.com/flip-...omnibus-v2-pro
    egyébként ez csak egy eset, eleinte igen lelkes voltam vele. Gondoltam már egy újabb beszerzésére ...

ja, figyelj oda, melyik verziót rendeled, nem egyforma a V2 - V3!
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve