Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (36) összesen

Téma: Hyperion P-51 Mustáng Ujjáélesztése

Senior Member Color man logója
    Telefon
    06209672615
    Hozzászólás
    142

Hyperion P-51 Mustáng Ujjáélesztése

Sziasztok!

Egy nagyon kedves barátom álltal jutottam hozzá ehez a modellhez. Azaz én lennék a harmadik gazdája. Egy kis balesetet szenvedett a második gazdánál igy ő lemondott rolla .

Na de ez annyira nem is lényeges, hanem hogy mivan a géppel. Ahogy irtam lett egy kis balesete (koccanás ) ami miatt megtört a gép orra . Ugy voltam vele hogy ez nem olyan vészes ,egy kis üvegezés és rendben is van .
    Létre is jött a vétel (mondanom kell hogy nagyon korrekt áron) másnap megis érkezett a gép . Gyors csomagolás és már a kezemben is tartottam. Ekkor láttam meg hogy "mi is lett volna az a kis javítás amit a képen láttam".
    Sajnos nem is olyan kicsi ,azaz egy új orr burkolat+ motortartó bak.
    Ez nem is gond hanem ahogyan a test nézett ki todás ,foltozás mindenhol (a test az full üveg kompozit).
    Méges a leges legelső gazdája tette ezt vele.
    Glettelés és ez flexel lecsiszolva a test bellűröl tele nyomva hő ragaccsal , balsa lappal összefogatva.

Igyhát másnap neki álltam "böllérkedni"
    Darabokba szedtem a gépet amennyibe csak lehet. A testet kitakarítottam ,új motor tartó bak és rengeteg csiszolás.
    Ezután jött a szárny (ami balsa) fólia levasal , és sajnos itt is soka baj volt. Borda törés ,torzió törés.
    Ezzel nem is volt baj , egy kis mérés,darabolás,ragasztás és a szárny rendben is van.
    Visszatértem a testre hogyan is javítsam a sok csunyaságot. Neki álltam glettelni a jol bevált anyaggal (mügyanta +puder). Amint megszáradt nagyon szépen lehetett is csiszolni. Igy a géptest is szinte kész. Viszont azt nem tudom hogy ahol tört a géptest ott elég a glettelés vagy kellene valami belső üveges erősítés ???
    Képek a gépröl:PB137049.JPGPB137051.JPGPB137048.JPG

Telefon
    06209672615
    Hozzászólás
    142

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.175
    Ricsi, mindenképpen javaslom belül folttal megerősíteni ott ahol gyengült a test. Kicsit több képet is fel tehetnél a jelen állapotról.
    Az örök habozó!

Telefon
    06209672615
    Hozzászólás
    142
    Nem sok helyen van baj csak az elején van olyan pont ahol mintha megtört volna anno. Sajnos ezt csak most vettem észre ahogy felcsiszoltam . Még jo hogy nem ragasztottam be még be az akku tálcát mert akkor rakok be foltot.
    De holnap rakok fel több és részletesebb képet

Senior Member Tacuma Sato logója
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólás
    188
    Szia!

Ahol a géptest sérült, gyengült, ott feltétlenül erősítsd meg.....

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.175
    Egy biztos Ricsi, csalódást nem fog okozni a Mustang. Anno engem ért a megtiszteltetés, hogy berepülhettem mikor a csapatba került. Annyiba korrigálnék, hogy Te a negyedik gazdija vagy és a második gazdi követhette el azt a sok galádságot, amit most helyre hoztál. Sajnos ezekről nem tudtam, de még igy is jó vétel volt szerintem. Rég volt már levegőben, de ott mutat jól igazán. Örülök hogy jó kezekbe került és gondos gazdira talált.
    Az örök habozó!

Telefon
    06209672615
    Hozzászólás
    142
    Akkor elnézést
    Én lennék akkor a negyedik gazdája.
    Remélhetőleg egy-két héten bellül kész lessz szép lessz a karácsonyfa alatt. A berep nem tudom hogy mikor lessz mert elég szeles idők vannak mostanság . Lehet hogy csak jövőre de majd meglátjuk .
    Megteszek mindent hogy új szinekben pompázzon majd a madár .
    De ugyis beszámolok minden kis részletröl és ezt majd dokumentálom fotokkal.

De már én is nagyon szeretném látni repülni

Telefon
    06209672615
    Hozzászólás
    142
    Megérkezett végre ma a motor meg az ezüst oracover.
    Plussz haladtam egy kicsit , az uj motor burkolat le üvegezve és a test kijavítva .IMG_20161201_174126.jpgIMG_20161201_174311.jpg

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.175
    Hát ahogy nézem itt-ott még bele kellett csiszolni. Tetszik az odaadó precizitásod.
    Az örök habozó!

Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve