Oldal: 1166 / 1167 ElsőElső ... 166666106611161156116211631164116511661167 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11.651 - 11.660 (11664) összesen

Téma: Align T-Rex 500

Senior Member earformance logója
    Hozzászólás
    227
    Én sem merném csak sat-al használni, főleg annak tudatában hogy van ott pár spektrum vevő ahonnan ez jött ;-).
    Bár ha alaposan le range testeled (lapátok nélkül járó motorral) és nincs jelkimaradás, akkor nagy gond nem lehet.
    A padlónál nem eshetsz lejjebb.
    Talpon tic-toc!!!

Senior Member szaki75 logója
    Hely
    Budapest / Gödöllő
    Telefon
    +36302500797
    Hozzászólás
    1.235
    hozzá bind-eltem a másik sat-ot, aztán majd eldönti, használja e. én nem tettem rá, mert kb 1km-es vezetéket csomagoltak hozzá...

esetleg a dx9 erősebb adóantennája nem segít a dolgon... hogy az 1sat több műsort lásson?
    Csatolt k Csatolt k
    fly - crash - rebuild - repeat

Senior Member wagzo logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    659
    Adott egy Align Trex 500DFC (ESP-ből épült át, de ez mindegy most), konfig alap Align (DS510-520, stock motor) .
    Átépítés során kapott egy DFC fejet és egy AR7200BX-et. Minden rendben is volt vele, mentek bele a startok.
    Tavaly valamikor egyik felszállás közben úgy döntött, hogy jobbra (csak jobbra, nem látszott, hogy közben előre is mozdulna a rotorsík) beledől a földbe és rommá töri a lapátokat és amik ilyenkor menni szoktak, azokat is.
    Újra épít, beállít, minden faxa, majd – tanulva abból, hogy mi volt a hiba – lassú állásszög növeléssel felszállás. Mikor már éppen emelkedne, akkor elkezd dőlni újra jobbra. Ekkor sikerült megállítani, nem borult fel.
    Újra ellenőrizve a beállítás, imbolygó vízszintben, a szervók tökéletesen együtt mozognak, minden beállítás jó.
    A biztonság kedvéért, a farokkockáról lekerült a BeastX és egy aluprofilra rakva a vázba, a farokkocka alá került. (hátha nagy rezonancia miatt bolondult meg és azért dobta el magát jobbra.)
    Lapát nélkül pörgetve, állásszög folyamatos változtatása során sem mozdul az imbolygó semmire, marad vízszintben.
    Lapát rá, próba és jó, többszöri indításra is újra.
    Ezt követően megint hetekig, több start után is jó.
    A közelmúltban minden előzmény nélkül újra borult jobbra és törés.
    Mivel már másra nem tudtunk gondolni, újra építés során kapott egy másik 3D vezérlőt, de ez sem segített, már az első felszállás során – még amikor a talp a földön volt, max. fordulatszámon – ismét jobbra akart dőlni, visszahúztam, majd további néhány óvatos emelés során már volt, hogy balra is dőlt 1-2 alkalommal, de alapvetően jobbra dől. Lekapcs és tanácstalanság.
    Szerintetek mi lehet a gond?
    Köszönöm.
    Goblin 570 12S, Alzrc 380 - Futaba T8J

A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbíthatja.

Senior Member earformance logója
    Hozzászólás
    227
    Idézet wagzo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Adott egy Align Trex 500DFC (ESP-ből épült át, de ez mindegy most), konfig alap Align (DS510-520, stock motor) .
    Átépítés során kapott egy DFC fejet és egy AR7200BX-et. Minden rendben is volt vele, mentek bele a startok.
    Tavaly valamikor egyik felszállás közben úgy döntött, hogy jobbra (csak jobbra, nem látszott, hogy közben előre is mozdulna a rotorsík) beledől a földbe és rommá töri a lapátokat és amik ilyenkor menni szoktak, azokat is.
    Újra épít, beállít, minden faxa, majd – tanulva abból, hogy mi volt a hiba – lassú állásszög növeléssel felszállás. Mikor már éppen emelkedne, akkor elkezd dőlni újra jobbra. Ekkor sikerült megállítani, nem borult fel.
    Újra ellenőrizve a beállítás, imbolygó vízszintben, a szervók tökéletesen együtt mozognak, minden beállítás jó.
    A biztonság kedvéért, a farokkockáról lekerült a BeastX és egy aluprofilra rakva a vázba, a farokkocka alá került. (hátha nagy rezonancia miatt bolondult meg és azért dobta el magát jobbra.)
    Lapát nélkül pörgetve, állásszög folyamatos változtatása során sem mozdul az imbolygó semmire, marad vízszintben.
    Lapát rá, próba és jó, többszöri indításra is újra.
    Ezt követően megint hetekig, több start után is jó.
    A közelmúltban minden előzmény nélkül újra borult jobbra és törés.
    Mivel már másra nem tudtunk gondolni, újra építés során kapott egy másik 3D vezérlőt, de ez sem segített, már az első felszállás során – még amikor a talp a földön volt, max. fordulatszámon – ismét jobbra akart dőlni, visszahúztam, majd további néhány óvatos emelés során már volt, hogy balra is dőlt 1-2 alkalommal, de alapvetően jobbra dől. Lekapcs és tanácstalanság.
    Szerintetek mi lehet a gond?
    Köszönöm.
    Halál pontosan ugyanaz volt az én 500-mal is. Sima Beastx volt rajta, nem a vevővel egybeépített.
    Athelyeztem, játszottam az alatetekkel, stb. Nem segített.
    Az egyedüli mentsvár végül az lett, hogy kikisérleteztem azt az RPM-et, ahol már nem dől be. Idle1-ben lomhán felszálltam, majd idle2-be átkapcs magasabb fordulaton. Érdekes módon a levegőben már nem döntötte be jobbra az imbolygót. Leszállásnál ugyanez a metodika csak értelem szerűen fordítva.
    Ha az idle2-nél akár csak pár %-al emeltem a fordulatot, már a levegőben is bedöntötte az imbolygót jobbra. Ekkor gyorsan vissza idle1-be és kisimult.
    Végül a gépet eladtam így ezzel a hibával az új tulajt tájékoztatva erről. A gép amúgy így tökjól repülhető volt, nem csinált menet közben hülyeségeket.
    Én arra gondoltam hogy a Beastx megmakkant benne. A gyorsulás érzékelő vagy valami. Mivel a gépen a létező összes csapágy, kardán tengely, fogaskerék stb. ki volt cserélve új, eredeti alkatrészre. Szóval visszagondolva ez számomra azóta is X akta. Szakival sokat diskuráltam erről de végül nem lett meg a megfejtés, csak egy áthidaló megoldás.
    A padlónál nem eshetsz lejjebb.
    Talpon tic-toc!!!

Senior Member airman logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.063
    Vedd le a főlapátokat, akaszd le a farokrudat a farokszervóról és lefogva a gépet, pörgesd fel! Nem kell félni, a faroklapátok 0 fokba fognak kívánkozni akárhol is áll a farokcsúszka.
    A lapátoktól biztonságos távolságban fogd meg a csövet, vagy akár a függőleges vezérsíkot és nézd meg mekkora a rezgés! Ezután hasonlítsd össze levett farokmechanikával (tengely maradhat).
    Sajnos a gyári faroktengely alapból üthet és ha üt akkor nagyon agresszív rezgést tud produkálni lapátokkal. Nekem ugyanez volt. Mindig le akart borulni jobbra egy bizonyos fordulaton. 3GX-szel hirtelen, BeastX-szel lassabban. A lényeg, hogy nekem a rezgés megszüntetésével megszűnt a probléma, és most 3GX-szel is tökéletes.
    Aztán kérdés az is, hogy mennyire húzod meg a faroklapátokat, ki tudnak-e eléggé feszülni.

Senior Member wagzo logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    659
    Úgy néz ki, hogy a ciklikus szervót fáradtak el, simán le lehet fogni őket.
    Goblin 570 12S, Alzrc 380 - Futaba T8J

A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbíthatja.

Member
    Hozzászólás
    70
    Sziasztok , szeretett TREX500 CF helimet lezúztam ma .... tudnátok nekem ajánlani eBay vagy európai vagy akármilyen boltot eladót ahol viszonylag elfogadható árakból fel tudom javítani eredeti alkatrészekkel? Ha mar törtem át is alakítom fbl-re a farok meghajtás marad szíjas. Segítségeteket, linkeket előre is köszönöm.
    Utoljára módosítva: rotarywings által : 2019-03-10 20:38

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    180
    Freakware.de
    Align-trex.co.uk
    Lindinger.at

De ha sok alkatresz kell akkor erdemes venni egy komplett vazat pl rc-markt.de

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Member
    Hozzászólás
    70
    Esetleg angol nyelvezetű linked is lenne ? EBay ? Bevált bolt eladó ?

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    180
    Freakware es lindinger tud angolul amugy gtranslate remekul mukodik.

Ebayes eladok tobbnyire azsaiak. Ha eredeti alkatreszt akarsz venni az nem nem nagyon lesz olcsobb onnan sem.

Ha nagyritkan rendelek akkor altalaban gogo.rc

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Oldal: 1166 / 1167 ElsőElső ... 166666106611161156116211631164116511661167 UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva