Oldal: 329 / 330 ElsőElső ... 229279319325326327328329330 UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.281 - 3.290 (3294) összesen

Téma: kezdő vagyok , segítséget kérek :-)

Senior Member kekbon logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.020
    No, én se bírtam megállni

rendeltem egy ilyet.

Én is várom a szállítást, mindenképp írok, ha megjön.

Idézet kubanka.peter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, azzal kértem. Ha megjött megírom mi a helyzet.
    Műszaki infók, képek és videók:<br />http://www.peschka.hu/?/rc_modellezes/

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Helyzetjelentés: "csomagot még nem adták át a GLS részére" státuszból ma reggel átváltok "megérkezett a csomagelosztó központba" 1 órával később "kézbesítése alatt" 9-12 között. Se időpont egyeztetés, se sms, se email, se semmi, még jó hogy néztem a csomag státuszát, mert nem szokott itthon KP lenni, főleg nem ennyi. Várom a csomagot, meglátjuk jön e.

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.020
    jaaaj, pedig a gls szokott küldeni mindenféle értesítőt....
    te melyik nap rendelted meg?

Én szombat este, de a munkahelyemre rendeltem, ott meg ma nem vagyok......

remélem azért ennyire nem fürgék....

Idézet kubanka.peter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Helyzetjelentés: "csomagot még nem adták át a GLS részére" státuszból ma reggel átváltok "megérkezett a csomagelosztó központba" 1 órával később "kézbesítése alatt" 9-12 között. Se időpont egyeztetés, se sms, se email, se semmi, még jó hogy néztem a csomag státuszát, mert nem szokott itthon KP lenni, főleg nem ennyi. Várom a csomagot, meglátjuk jön e.
    Műszaki infók, képek és videók:<br />http://www.peschka.hu/?/rc_modellezes/

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Szerdán rendeltem, de nézd a rendelés részleteinél meg a csomag nyomonkövetés linket.
    Nekem már meg is hozták, csomagolás korrekt, hiba mentes ránézésre minden. A gép összeszerelés elfog tartani egy ideig az tuti, kell is majd pár dolgot beszereznem, még jó hogy találtam youtube videót, meg majd elolvasom az angol használati utasítást.

Belefutottam az első kompatibilitási problémába is, nem gondoltam volna hogy nem egységesek az aksi power és ballancer csatlakozói. A készletben és a megrendelt aksikon is más, a töltőn is más. 3 féle ballancer csatlakozó jutott egyből, a power csatlakozó az új aksikon nincs is és a gyári meg a töltőé sem kompatibilis. Szóval ennek még utánna nézek és beszerzem a szükséges kellékeket, meg beizzítom a forrasztó pálkát/zsugorcsöveg. Remélem a különböző ballancer csatlakozók csak kialakításban térnek el egymástól, de kompatibilisek egymással. Talán a hétvégére elkészülök az összeszereléssel, azt hittem ezt csak összedugom és repül Nem baj, így izgalmasabb.

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.020
    A balancercsatik funkcioja ugyanaz. Az erek sorrendjere vigyazz nagyon, a tobbi nem szamit.

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.020
    Nezz korul, a hobbyking.com oldalon, hogy ott milyenek a futo, gyakori csatlakozok. Erdemes azokra raallni, akar ugy, hogy csinalsz atalakito csatikat.... a hk-rol is ma mar csak az eu raktarbol lehet akkukat rendelni, az meg itt van par nap alatt. Csatikat is nezhetsz ott.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.527
    Mert milyen ballanszer csatik vannak?
    Én csak a JST-XH-t ismerem. Ha bármi mással küldenének nekem akkut már vágnám is le és tenném rá ezt
    A power csatlakozóval toleránsabb vagyok, mert a mikro gépek repülési tulajdonságait elrontaná a kedvenc XT60-as csatim

update: Ja látom, azt a hulladékot vágd le nyugodtan és tegyél rá JST XH-t. Van egy marékkal nekem, ha idejössz kapsz, és meg is szerelem neked szakszerűen. Bár te a város másik végén laksz, de a nulláson itt vagy fél óra alatt.
    Hozd a töltőd, és az ESC-d is...azt is szabványosítjuk.
    Meg lehet jobban járnál HobbyKinges Turnigy akkukkal, ha nincs power csatlakozó a gyárin.
    Én a HobbyHorizonos akkukkal járok úgy mindig hogy megveszem géppel együtt azt rájövök hogy egy rakás hulladék, és dupla annyiba kerül mint a Turnigy.
    Utoljára módosítva: keril által : 2020-06-16 10:10
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Tegnap már megoldottam a forrasztást, de köszi a lehetőséget Beállítás is majdnem kész, a "belsőségek" rögzitését kell még megoldanom, ügyelve a súlypontra. De ettől függetlenül, ha végre jó idő lesz és mész valahova reptetni, szólj mert szívesen kimegyek még dél pestre is

2db 1200mAh G4 Ray aksikat vettem "air pack", meglátjuk mit tud, szerintem nekem még bőven elég lesz, van így 2db 1200 és 1db 1300-as aksim. Elvileg 2200-ast is elbír a gép, szóval még lehet bővíteni.
    JST-EH csatlakozó van az aksikon, lecseréltem XH-ra illetve van átalakítom is már.

Kicseréltem XT60-ra a power csatlakozókat, nem spóroltam a cinnel jól át melegítettem, használtam forrasztó gyantát hogy jól átfussa, minden kábelt szigeteltem zsugorcsővel + a csatlakozónak is van saját szigetelő kupakja. Bízom benne hogy fasza lett minden forrasztás. A kábelek már előre voltak cinezve így azzal nem kellett foglalkoznom, így könnyebb volt.

Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mert milyen ballanszer csatik vannak?
    Én csak a JST-XH-t ismerem. Ha bármi mással küldenének nekem akkut már vágnám is le és tenném rá ezt
    A power csatlakozóval toleránsabb vagyok, mert a mikro gépek repülési tulajdonságait elrontaná a kedvenc XT60-as csatim

update: Ja látom, azt a hulladékot vágd le nyugodtan és tegyél rá JST XH-t. Van egy marékkal nekem, ha idejössz kapsz, és meg is szerelem neked szakszerűen. Bár te a város másik végén laksz, de a nulláson itt vagy fél óra alatt.
    Hozd a töltőd, és az ESC-d is...azt is szabványosítjuk.
    Meg lehet jobban járnál HobbyKinges Turnigy akkukkal, ha nincs power csatlakozó a gyárin.
    Én a HobbyHorizonos akkukkal járok úgy mindig hogy megveszem géppel együtt azt rájövök hogy egy rakás hulladék, és dupla annyiba kerül mint a Turnigy.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.527
    Rendben, ügyes vagy.
    XT60-as forrasztásánál arra kell ügyelni, hogy a Poliamid (nejlon) ház meg tud olvadni ha túlmelegíted.
    Az sem nagy tragédia, de én ezért szoktam úgy forrasztani, hogy rádugok egy ellendarabot, és csak addig melegítem amíg szépen be nem futja az ón, így elkerülhető hogy túlságosan szoruljon a csatlakozó az elmozdult érintkező miatt. Ha netán ez bekövetkezett, akkor a javítás ugyan ez, ellendarab, kicsit felmelegíteni hogy pozícióra álljon, és utána jó lesz.
    Arra ügyelj, hogy az ellendarabon ott az akkufeszültség, ne zárd rövidre

Ezek a repülők szerencsére annyira nem érzékenyek az akkura. Hasonló géppel mint a tied, egy Multiplex EasyStar2-vel 2200-as akkuval 30percet a levegőben voltam, és előbb meguntam mint hogy elfogyott volna a villany szóval elég lesz biztosan ez az akku készleted egyenlőre.

Összefuthatunk ha normálisabb lesz az idő. Motorral én is el tudok menni, bár főleg hétköznap, mert műszakban dolgozom, hétvégén meg a feleségem osztja be az időmet
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Rendben, ügyes vagy.
    Már kinőttem abból a korból, hogy dicsérni kelljen, csak azért írtam le, mert baromira élveztem a folyamatot, lehet a repülő építés jobban fog tetszeni, mint maga a reptetés, majd meglátjuk. Még egyikről sem tudok igazán semmit.

Ezek a repülők szerencsére annyira nem érzékenyek az akkura.
    Ne is mondd, 6 db 10cm-s csavart kellett beletennem az orrába (60g kb., üvegszálas ragasztóba tekerve), hogy a súlypont jó helyre kerüljön... Valami ólom súly vagy nem tudom mi kellene, de boltokban nem találok. Nagyobb aksi kellett volna még is.

Összefuthatunk ha normálisabb lesz az idő. Motorral én is el tudok menni, bár főleg hétköznap, mert műszakban dolgozom, hétvégén meg a feleségem osztja be az időmet
    Hétköznap néha-néha benne vagyok, ha tervezed h mész, szólj, facebookon vagy akármi, felhasználó nevem alapján megtalálható vagyok.

Oldal: 329 / 330 ElsőElső ... 229279319325326327328329330 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva