Oldal: 1 / 317 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (3166) összesen

Téma: kezdő vagyok , segítséget kérek :-)

Junior Member
    Hozzászólás
    1

kezdő vagyok , segítséget kérek :-)

Sziasztok.

Nemrég láttam egy elektromos repülőt, és nagyon megtetszett. Azóta sem tudtam kiverni a fejemből a látványt.

Nem akarok eszetlenül beleugrani a vásárlásba.
    A véleményetekre lenne szükségem. Szerintetek egy abszolút kezdőnek mivel érdemes kezdeni?

Senior Member
    Hozzászólás
    543

Szia!
    Ha van segítséged skylady ,ha nincs easy star,ha bátrabb vagy akkor e-starter,és amit nagyon ajánlok,az a first stage,te építed,sry kolléga dolgozta ki a rendszert.de ami a legfontosabb:nézz körül mert már ezer kezdő repülős topic van!
    Üdv:TK

Member
    Hozzászólás
    78

Szia!

Próbáld meg mérlegelni, hogy mit szeretnél. Nem minden esetben jó hallgatni a modellboltosokra, sok esetben rábeszélnek a drágább megoldásra, ami nem biztos, hogy neked pont megfelelő. Sok kezdő topic van, olvass minél többet!

Én személy szerint nem javaslom az Easy Star-t kezdő gépnek... saját tapasztalatom szerint a legjobb, ha veszel valami normális rádiót, hozzá egy kábelt, és gyakorolsz, gyakorolsz, gyakorolsz... (szimulátoron, persze). Aztán, ha már elég önbizalmat érzel, akkor érdemes egy olcsó hab géppel nekivágni a repülésnek (de nem az Easy-vel), szélcsendes napon, lehetőleg egy segítő emberke társaságában

Én csak megerősíteni tudom TKristófot abban, hogy egy egyszerű, kezdő gépet megépíteni jó dolog. Főleg, mivel van róla elég leírás és fórum topic is.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.829

Segítség

Ja igen, ha elérhető távolságban vagy, érdemes felvenni a kapcsolatot Sry-mesterrel, vagy Styromannal gép ügyében.
    Célszerű lenne kitölteni a profilodat is, hogy tudjuk egyáltalán kivel van dolgunk, és honnan.
    under a reboot

Senior Member kekbon logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    2.988

A weblapomon leírtam a pontos történetét, ahogy semmi segítséggel neki álltam repülőzni. Szerintem tanulságos....

http://www.kekbonusz.hu/istvan

Ezt onnan idézem:

De mit tegyen egy kezdő?
    Vegyen egy Easy Start vagy Sky ladyt a lehető legolcsóbb 4 csatornás rádióval, ami PC-re köthető, szimulátorozzon sokat a rádiójával PC-n, hoyg szokja a vezetést, vegyen még hozzá 3-5 egyforma akksit, és valalmi olcsó töltőt hozzá. Mindez olyan 40-60eft. Olcsóbban sajna nem jön ki. Ezzel a cuccal már eldöntheti, hoyg tetszik-e neki egyátalán ez a hobby. Ha igen, akkor kb 2-3 hónap gyakorlás (kb 30-50 start) után eladhatja az egész cuccost, és vegyen egy digitális trimmes, minimum 5 modelmemóriás rádiót egy space scooterrel, meg olyan 80-90g körüli 3 cellás lipo akksikat. Mire a motorja nagy odafigyelés mellett tönkremegy (olyan 15-20 start alatt) már lesz annyi gyakorlata a csűrős gépekkel, hogy vehet bele egy jobb 3 fázisú motort szabályzóval. Amikor ezzel már 100% megbízhatósággal repül, akkor övé a világ. Vehet akármilyen középhaladó 3D vagy műrepülő repcsit, el fog vele boldogulni.

Persze mindez az én véleményem, vélhetően sokan fognak élből vitába szállni vele....
    Műszaki infók, képek és videók:<br />http://www.peschka.hu/?/rc_modellezes/

Member
    Hozzászólás
    70

Sziasztok!

Vargilius,

csatlakoznék az előttem szólókhoz, és MAGAMAT hoznám fel példának !

Először is vettem egy graupner MX-12-est és e szimukábelt ( ez év január)

Majd elkezdtem építeni a fuhur féle Duplont: http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=15422&start=30 , itt
    megtalálsz mindent a repcsi(m)re vonatkozóan.
    És szimulátoroztam Látástól mikulásig!

Kb 1,5 hete elkészült, de tegnap repültük be igazából, és K-----TT JÓ volt :twisted:

Olyan prímán repült, mintha szimulátor lett volna!!!!!!!!!!!!! Persze kis szélben. 2 perc után már oktató kábel nélkül vezettem!!!!!!!!

Csak ajánlani tudom!!!!!

persze ha nem vagy ilyen türelmes, akkor kezdj szettel.

Egy biztos, ha ezt a megoldást választod a kezdeti beruházás magasabb,
    viszont a távlati célokban kifizetődőbb.

Hát nagy kb ennyi, a döntés a tiéd!

Üdv: Sk
    Az igazi, bogárral repülni menni...

Senior Member
    Hozzászólás
    131

Én is csatlekozom az előttem szólókhoz. Vagy valami hab gépet vegyél, vagy epp-t. Olyat válassz, ami felső szárnyas, mert az sokkal stabilabb. Azért a szimulátorozás sokat segít. Valami normálisabb távirányítót vegyél, ha komolyan gondolod, mert utána ha tetszik mindent kétszer fogsz kifizetni. Ha nyugisabb gépet akarsz, akkor én is a skyladyt mondanám, ha azért egy kicsit mozgalmasabbra vágysz, akkor az e-starter nagyon jó választás. Azért egy csengőmocival támogasd meg, hogy mozogjon is. Az összeszerelésből sokat lehet tanulni, és nem utolsó sorba megismered a gépedet. Ez a későbbi javítgatásoknál jól fog jönni. Amilyen gépet választottál annak a topikját nagyon érdemes elolvasni, sok bosszúságtól kímél meg, ha mások kárán tanulsz. Addig azért csinálj egy árkalkulációt, mert a kezdéshez nagyon sok minden fog kelleni.
    Üdv.<br />Robby

Member
    Hozzászólás
    70

Ja és még egy gondolat:

Vagy felső szárnyast, de inkább duplaszárnyút válassz,
    képes nagyon lassan repülni átesés nélkül, és ez mind a vezetésnél, mind
    a landolásnál fontos!!!!!!!! Amíg kezdő az ember!!!

Üdv: Sk
    Az igazi, bogárral repülni menni...

Moderátor
    Hozzászólás
    5.393

Üdv. Mindenkinek!

T. Vargilius!

Ha nem laksz túl messze és van kedved eljönni egyeztetünk időpontot
    és megnézhetsz, kipróbálhatsz néhány gépet, FIK-80, FIK-80Elektro,
    Easy Star, First Stage stb.... aztán sokkal könnyebb lesz dönteni

Egyébként én mindenképpen felsőszárnyas, tolómotoros, kis felületi
    terhelésű, elektromos gépet ajánlanék, és mindenképpen azt is, hogy
    vedd fel a kapcsolatot rutinosabb modellezőkkel akik megmutatják
    azt a pár alapfogást ami a gép egybentartásához szükséges.

üdv.:SRY

Senior Member
    Hozzászólás
    543

esetleg egy 3d-s gép pici kitérésekkel,DE:tapasztalatom szerint sokat lehet spórolni,ha a propi hátul van,és abból is inkább a gws-t érdemes,mert az ha eldobáskor beleérsz,nem fog annyira fájni mintha pl. APC lenne.Sok kezdő gép van amivel érdemes foglalkozni:Lite stick,e-starter,and now,nutta,stb.
    Amit nem ajánlanék,hogy rtf szettet vegyél,mert a legtöbb cuccot ugy is lecseréled.
    üdv.TK

Oldal: 1 / 317 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve