Oldal: 276 / 330 ElsőElső ... 176226266272273274275276277278279280286326 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.751 - 2.760 (3294) összesen

Téma: kezdő vagyok , segítséget kérek :-)

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    219
    Megfogadom a tanácsokat. Amúgy az fpv nem azért kell, hogy távolsági rekordot döntsek, egyszerűen csak szeretek a gép szemével látni.

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.224
    Idézet Syx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak egy tanács.

Ha rám hallgatsz, akkor előbb tolj bele 40-50 startot, barátkozz meg a repülővel, tapasztald ki a pontos súlypontbeállítást, aztán ha biztonságosan megy a reptetés szabad szemmel, akkor jöhet bele a technika. Addigra úgyis lecseréled a gyári turnigy modult frsky telemetriásra, a gyári szoftvert pedig Opentx-re vagy Er9X-re.

Üdv: Syx
    Mivel úgy nèzem mèg soha nem vezetett repülőt az amit javasoltál 40-50 start nagyon kevès lesz. Minden HK s gèpet újra össze kell rakni ès kijavîtani a hibákat itt nem az a nehèz hogy dugjuk össze a szervókat de mèg az sem megy.
    Amit kiválasztott gèp tîpus szerintem az sem kezdő barát mert kicsi ès sèrülèkeny...
    Elölről kell kezdeni, meg kell tanulni vezetni, összerakni majd ha ez megy jöhet fpv...
    minden ami repül...

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Ebben is van valami, de ahány ember, annyi kezdés. Van aki megfogadja a tapasztaltabb modellezők tanácsait és úgy kezdi segítséggel és van aki a saját feje után megy. Durr bele a közepébe.
    Az biztos, hogy az 1. változat olcsóbb, míg a 2. változat sokkal izgalmasabb, viszont az is tény, hogy összehasonlíthatatlanul drágább.

Az elején én is összetörtem 4-5 gépet saját hibából, elfüstöltem szabályzót rossz polaritás miatt, megsütöttem motort, mert nagy volt a prop rá, stb.
    De! A modellezés minden percét élveztem és most is ugyanígy kezdeném! /Bár azt hiszem, hogy kb. egy hónapja bebizonyítottam, hogy még mindig megy a géptörés.)

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    219
    Nos, mivel pont nem durr bele a közepébe jelleggel akarok repülni, ezért tettem fel itt a kérdéseim, de ettől függetlenül talán lehetnek terveim, nem? Az, hogy nem tudtam, hova a szervókábelek hova mennek, lehet nagy bénaságra utal, irigylem azokat, akik úgy születtek, hogy ezt is tudták már... anno a quadomnál sokkal bonyolultabb volt ez a része, mert pl. ott az FC csatornakiosztása merőben eltért a vevőétől... plusz volt min. 4 motor meg esc + 20 másik alkatrész amit haza lehetett volna vágni, de nem történt meg, igaz, sokat kellett utána olvasni. Na ennyit a quadokról.

Gondoltam kicsit gyorsabb, ha itt megkérdezem inkább, nincs időm arra, hogy külföldi oldalakat bogarásszak éjszakákon át megint, főleg, ha elvileg pont egy erre hivatott topicban rákérdezhetek. Biztos nem értetek velem egyet, de sztem a műszaki tudás nem egyenlő a repülési tudással. Persze nem árt, sőt javallott, ha van, de nem azért fogok zuhanni, mert nem tudtam, hogy a throttle kábel pl ide megy és nem oda, mert amíg nem bizonyosodom meg arról, hogy minden a helyén van, fel sem szállok!

1200 mm fesztáv. Lehet kicsi, de ez még befér az autóba. Sérülékeny? Igen, ha lepottyan, pár ezer Ft-ból egy hét alatt itt van az új test, de nem ez a terv. Amúgy meg nincs összerakva (na jó, a szervók meg a motor a helyükön vannak), de ha nincs hozzá affinitásom, ne nekem kelljen már legyártani minden apró alkatrészt...

Félreértés ne essék, szívesen meghallgatom a tapasztaltabbak véleményét - ötleteit, de 1-2 kérdés alapján sztem elhamarkodott megítélnie bárkinek.

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.224
    Rádiód magyar leîrásában ezek szerintem benne vannak ès mèg a repülő alap beállîtása is pl flaperon mix amit már jó lenne az elejèn beállitani ès használni.

Az meg hogy HK alapból fèlig összeszerelve adja a gèpeit inkább hátrány sok esetben mint előny... Megnèzed a minősègi repülőiről hîres Multiplex et minden zacsiban kapsz nem vèletlenül.
    minden ami repül...

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    nyugi Keldron ... a srácok segíteni akarnak!

Sajnos amíg az alapokat nem ismered kellő részletességgel, addig felesleges FPV -n agyalni. Ez tény, az meg egy másik hogy milyen gépet vettél meg...
    Kérdezz nyugodtan. De bírd a kritikát is. Főképp ha segítenő szándék van mögötte.... (és rengeteg tapasztalat a kollégáktól)
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    219
    Szívesen látok minden építő jellegű kritikát, biztos lesz még! Egyedül a mögöttes megjegyzéseket nem viselem jól.

Visszatérve a gépre: sokat vaciláltam, hogy melyiket vegyem meg. Végül amiatt döntöttem ennél, mert jókat írtak róla a külföldi tesztek (nem a HK-sok), van benne hely bőven (így később könnyű bővíteni), na meg akciós is volt. Kb. 1 hétig csak bogarásztam, mire kiválaszottam. Kicsit azért félve nyitottam ki a dobozt, de rendben tűnik a gép, szépen kidolgozott (amennyire egy habgép ki lehet dolgozva). A gyári szervókról nyilván még nem tudok nyilatkozni, estére már okosabb leszek, mert a földön csinálok egy próbát. Ha van rá igény majd hozok fényképeket is.

Szerintem tanulásra jó lesz a gép, ha meg bármilyen okból fogva törik, mégse lesz olyan hatalmas anyagi kár, mintha egy profi gépet csapnék oda. Meg azt is eldönthetem, hogy egyáltalán ez a műfaj bejön-e nekem, vagy folytatom a régi projectet.

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.224
    Idézet Keldorn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Meg azt is eldönthetem, hogy egyáltalán ez a műfaj bejön-e nekem, vagy folytatom a régi projectet.
    Kîvánom neked hogy sikerüljön a project!
    minden ami repül...

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    Ha van rá igény majd hozok fényképeket is.
    Persze hogy vanigény, de oszd meg a HK repcsik topikban is a tapaszatlatokat. Képeket
    Sajna az FPV repcsik nem a lassúságukról híresek, hanem inkább arról hogy tudnak haladni (is). Lehet h jót írtak róla. De ez a Te, mint kezdő repcsis szempontjából nem feltétlen lesz előny, a rutin hiánya miatt. Mármint a vezethetősége nem annyira lesz kezdő barát, hisz nem tréner, nem vitorlázó. stb stb Ha első repcsid, nem leszel könnyű helyzetben. ("de 1-2 kérdés alapján sztem elhamarkodott megítélnie bárkinek" --> a kérdéseidből ítélve még az elején jársz)
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    219

Első lépések...

Sziasztok! Na hazaérvén hirtelen felindulásból elkövetett szerelgetés következményeként összeállt annyira a gép, hogy sztem már repülne. Az fpv-vel nem foglalkoztam egyelőre. kellemes meglepetés volt, hogy minden egyértelmű volt, passzolt a helyére. Kipróbáltam a csatikat - köszönöm a tippeket ismét - az aileron-t kellett alaphelyzetbe állítanom, de amúgy minden működik. (proppal nem próbáltam természetesen)

Következő lépés: finomítások, gyakorló repülések, (előre is köszi Syx a segítséget!), és ha minden klaffol, akkor fpv install.
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: Keldorn által : 2016-04-12 21:29

Oldal: 276 / 330 ElsőElső ... 176226266272273274275276277278279280286326 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva