Oldal: 3 / 319 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (3182) összesen

Téma: kezdő vagyok , segítséget kérek :-)

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

kezdő vagyok , segítséget kérek :-)

En lattam E-startert kesben es haton repulni :twisted: . Fezo barmit meg tudott vele csinalni.

Moderátor
    Hozzászólás
    5.393

Idézet pbr110 eredeti hozzászólása
    En lattam E-startert kesben es haton repulni :twisted: . Fezo barmit meg tudott vele csinalni.
    Na ja, de ettől még gagyi marad.

Egyébként tipikusan az a gép amire nem szántak elég időt a
    tervezői. Pl. a választott szárnyszelvény és a csűrő mérete olyan
    messze van a jó megoldástól mint ide New York. Ráadásul gyárilag
    túl nagy az állásszög, és nincs elcsavarva a szárny. Ezt tetézték
    még egy sima "V" állással amivel sikerült is egy alattomos
    rossz aerodinamikájú masinát összehozni. Csúszík, átesik, oldalaz,
    mindent csinál amit nem kéne, és egy gyakorlatlan pilótát megzavar,
    megtéveszt.
    Arról nem is beszélve, hogy az elemek nem illeszkednek, deformáltak
    éppen csak a felette vannak a selejt szintnek. A méretéhez képest iszonyú nehéz az egész kócerály, és ez a sok anyag nem
    látszik a strapabíróságán. A faroklész rendszeresen letörik a
    futó kiszakad, a szárnydúcok kitörnek. Egy szóval Made in China és
    abból is a silányabbik verzió. Egyszer volt itt három egyszerre, direkt
    lemértem őket . A három gépben 3 különféle motorelhúzatás volt
    2 féle állásszög, és ami megböbbentőbb 3 különféle nyers tömeg.
    Ennyire hullámzó a minősége az anyagnak és a kialakításnak
    egyaránt.

üdv.:SRY

Member
    Hozzászólás
    78

Elnézést kérek, nem akartam flame-et gerjeszteni.

Pusztán a saját véleményemet írtam le, kihangsúlyozva, hogy az a saját véleményem. És nem fikázok.

De ha már így mindenki bő lére eresztette a "Vegyél Ízit merazjó" témát, leírnám a saját tapasztalatomat, kiegészítve a véleményemmel (pro/kontra).

Tetszettek az RC modellek, de korábban csak monitoron láttam. Sokat olvastam, utánajártam dolgoknak, sokan dicsérték az Easy Start. Elmentem az Origóba, ők persze élből rábeszéltek egy Optic 6-ra, meg egy Easy Starra, az összes elektronikájával együtt (pontosítok: szabályzó, 7 cellás Nimh akksi). Az általam vásárolt Easy Star gyárilag hibás volt, ennek köszönhetően az első négy repülésnek durva törés lett a vége (0 repülési idővel). Miután megfixáltam, tudtam repülni az Easy-vel, de:
    A repülési élmény nem volt meg igazán. Korábban szimulátoron repültem pl. Piper Cub típusú gépekkel, és tudtam, hogy az hogy repül, és az Easy nem úgy repült. Elejétől fogva nem tetszett a gép mozgása, és ez szubjektív dolog. Aztán vettem egy Piper Cub-ot, és az kielégítette minden "jól repülő gépet szeretnék"-kívánságomat.

...az első törésig. Ami kb. a negyedik repülésnél volt. A gép (mint utólag megfejtették az okosok) a hab tulajdonságához képest túl gyorsan repült, és ezért tört ketté a szárnya (nem, nem a ragasztásnál). A gép kb. 20 méter magasból a földre pottyant, a felismerhetetlenségig összetört. Szerencsémre az elektronikát meg tudtam menteni...

Ekkor határoztam el, hogy építek egy saját gépet, fából. Ez lett a Telemaster. Jól sikerült az építés, a gép jól repül, kifejezetten ideálisak a repítési tulajdonságai. Ja, és ERőS SZÉLBEN IS GYÖNYÖRűEN REPÜL!
    (Crazyflyer tanúsíthatja)

Hozzá kell tennem: semmilyen segítségem nem volt, egyedül az Origóban kaptam tanácsokat a vásárlásaim mellé. Illetve, olvastam a fórumot. Rengeteg kérdésem még így is megválaszolatlan maradt az első időszakban. Más modellezőket akkor láttam, mikor a Telemasteremmel elmentem Monorra, és összefutottam Sry-vel. ő volt az első hús-vér modellező, akit addig láttam

Ja és az Optic6-ot is lecseréltem Cockpit SX-re.

Szóval: nem minden kezdő egyforma, és nem szabad minden esetben követni mások tanácsát. Egy kezdő nyitotta ezt a topikot, és véleményeket, segítséget kért. Én is leírtam a saját véleményemet az Easy-ről, nem pedig "fikázok". Úgy gondolom, úgy lesz kerek egész egy gépről alkotott kép, ha nem csak a pozitívumokat mondjuk el.

Mindenesetre van egy eladó Jeti JES-20 szabályzóm, egy 7 cellás NIMH akksim, illetve két Eco-16 szervó. Azt hiszem, mást nem vettem az Easy-hez.

Ja, meg az Easy-m is eladó. Lehet rá licitálni, Easy fan-ek!

Senior Member
    Hozzászólás
    168

Sziasztok!

Hát tanulságos volt eddig elolvasni, nem állom meg szó nélkül.
    Tavaly kezdtem ismét repülőzni, de fél évvel korábban kezdtem a topikokat olvasgatni. Rengeteg infó van ebben a rendszerben kezdőknek is.
    Saját tapasztalat: halgass a tapasztaltakra (a nálam tapasztaltabbakra)! Nekem a következő jött be:
    Vettem egy aránylag jó rádiót (amikor vettem friss fejlesztés volt) Futaba T4EXA (most már hiányzik az a plusz 2 csatorna amire nem volt pénzem annó). Néhány alkatrész és máris épült az AndNow (hiba volt). Nem szimulátoroztam, de megépült a Drenalyn és elsőre kirepültem vele az aksiból a szuflát. Na nekem ez volt a tréner-szimulátor-mentor. Azért választottam az építést, mert szeretem csinálni, mert az alkatrészek állandóak, és így alacsonyabb költségen lehetett újabb repülőm. Reptetésben pedig ma már nem okoz igazi megeröltetés a Descentem (pedig az nem is repülőgép alakú). Valaki írt korábban induló és szintentartási költséget: nem beszéltünk össze, de én pontosan ennyiért kezdtem és tartom fenn magam.
    hát sok sikert, és ne add fel az első kudarcnál, repülni mindenki meg tud tanulni (ha akar)!
    --==X={`´}=X==--

Senior Member
    Hozzászólás
    131

@Sry: Én azért leírtam, hogy nem akarok vitatkozni. Az általad leírtakkal szinte teljesen egyetértek. Viszont azt nem szabad elfelejteni, hogy a pénz azért nagy úr, és a kezdő gépek általában lezuhannak (nem csak a kezdők). Törhetetlen gép meg nincsen. Ezért a sérülékeny jelzőt mindegyik negatívumához oda teheted. Azzal is egyet kell értenem, hogy az e-starterbe elég gyengusz a csűrő, de van, ha meg nem tetszik, akkor nem is kell kivágni. Tehát opcionális. Azt is leírtam, hogy az e-starterhez gyárilag adott kefés hajtásláncot szerintem el kell felejteni. Azzal tényleg rossz indulatú a gép. Meg átesős is. De egy 5-6 ezres csengőmocis dologgal már nagyon jól repül. Az orrmotorost meg nem értem miért hátrány. Szerintem 80-90% mind orrmotoros. (kivéve a jetek, meg a több motoros gépek) Az is tény, hogy azért az e-startert nehezebb összerakni, mert azért ebben az esetben több kell mint a "szárnyat a helyére pattintom", aztán repüljön. Néha faragni is kell, mert mint írtad tényleg nem passzolnak a dolgok. De szerintem ez az egyik szépség a modellezésben, hogy építjük szépítjük, megismerjük. Ennyi erővel bármelyik modellboltba bemenve lehet készre szerelt gépet venni jó áron, illetve gondolom itt a fórumon többen is vállalnak építést...
    Persze ha a pénz nem számít, akkor 20 körül még jobb gépeket lehet venni. Igazából itt látszik, hogy tanácsot sem egyszerű adni, ha nem jól van feltéve a kérdés. A tisztelt topik indító lusti emberke azért
    1, olvashatott volna többet is, mert több topik szól hasonló témáról
    2, valami halvány elképzelést írhatott volna (pl. ennyi pénzem van rá, milyen gép tetszik neki(szárny, törzs...), milyen irányba szeretne próbálkozni (vitorlázó, 3D, jet... )
    3, mennyi munkát, időt szeretne/tudna fordítani a dolgokra
    4, melyik gépek tetszenek, mert pl. nekem amelyik nem lopta be magát a szívembe, azt biztosan nem veszem meg.
    Ezek ismeretében azért könnyebb lett volna tanácsot adni.
    Üdv.<br />Robby

Member
    Hozzászólás
    78

Én azt hiszem, hogy az eddigi hozzászólások híven tükrözik, hogy ez egy rendkívül segítőkész fórum, tele jóindulatú emberkékkel

Elég jól körüljártuk a témát, több vélemény is elhangzott... remélem, a későbbiekben a topikindítóhoz hasonló cipőben járók ezzel a topikkal kezdik a fórum olvasását! Biztos lesz még egy pár "kezdő vagyok, merre induljak"... (mindenki így kezdi)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.831

Idézet suntime eredeti hozzászólása
    ...ő volt az első hús-vér modellező, akit addig láttam...
    na itt követted el a hibát. Előbb kellett volna keresned.
    Szupermodell feleség full tuning<br />Perzsamacska full alu elox<br />Porckorongsérv V2.0 full CFK

Member
    Hozzászólás
    78

Idézet dannyboy eredeti hozzászólása
    Idézet suntime eredeti hozzászólása
    ...ő volt az első hús-vér modellező, akit addig láttam...
    na itt követted el a hibát. Előbb kellett volna keresned.
    Nem kaptam 2 hónapig elérést a fórumhoz. Ráadásul most költöztem Budaörsre. Ha megmondod, hogy kereshettem volna máshogy, csak rajta

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.585

Azt is tegyük hozzá, hogy ez az első, és talán egyetlen modell.
    Értem ez alatt, hogy kipróbálja ezt a hobbit a delikvens, és lehet, hogy úgy dönt, nem tetszik neki ez a hobby. Ezért nem feltétlenül kell a drága cucc.
    Viszont megfordítom a dolgot: Ha olcsó a modell, sanszos a rossz modell (sajnos így van, de nem törvényszerű), és nem kap az emberke pozitív impulzust, vagyis sikerélményt, akkor ezért nem folytatja a dolgot. Vagyis nem látok biztos receptet.
    Illetve talán az, hogy vásárlás előtt sterilen oktatóhoz menni, kábellel repülni. Csak az óradíj a befektetés, viszont ha bejön, akár komolyabb géppel is lehet kezdeni.

Én SkyLadyvel kezdtem, gyári cuccal, Mabor repítette be, majd vezettem én is. Utána egyedül repültem, és azóta sem zuhantam, más géppel sem. (szerencse is van benne, de fő a hidegvér) De tény, a cucc ócska, semmi sem gyári benne.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.831

Suntime,

tehát jól értem?

meglepődsz, hogy amikor életedben először vezettél modellrepülőt, mindenféle előtapasztalat nélkül (szimu az elsőre lófax), akkor az nem úgy repült, ahogy egy valamilyen, valóság leutánozására készült valami alapján te azt elképzelted magadnak...

Hasonlat:

tinisrác megnézi videón, hogyan viselkedik Maya Gold amikor megbasszák. Átmegy a szomszéd kislányhoz, és meglepődik rajta, hogy az nem úgy...

persze, nyilván a gép hibája... hogyne...

Na ha vak vagy, ne vezess világtalant.
    Szupermodell feleség full tuning<br />Perzsamacska full alu elox<br />Porckorongsérv V2.0 full CFK

Oldal: 3 / 319 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva