Oldal: 300 / 319 ElsőElső ... 200250290296297298299300301302303304310 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.991 - 3.000 (3182) összesen

Téma: kezdő vagyok , segítséget kérek :-)

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.671
    nem tesz jót, ha jól emlékszem -1 fok volt vmelyik alap szervora ráírva , de láttam már alap szervot 0 fok hűs szeles időben szó szerint darabosan üzemelni ... értsd repülhetetlen volt a működése
    2-3 fok esetén még simán minden okés volt --> Ez csak egy példa, de a nagyon hideget még egy jó fényképezőgép mechanika is megkukkan a hidegben.
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.238
    Nem tudom hogy vagytok vele, de 0 fok alatt nekem nem a gépem nem bírja, hanem én
    Ledermed a távirányót ujjam, nem tudok rendesen irányítani. Szenvedés az egész.

Helinél mondjuk a hideg nem akadály. Minden melegszik rajta és a szervók is egy kupacon vannak. Quadcopternél nincs szervó, a motor meg melegszik. Repülőnél a gazdaságosabb energia felhasználás miatt probléma lehet, de az akkuknál csak annyi hogy kapacitás csökkenéssel kell számolni.

A szervókba belefagyhat a zsír hidegben, más gondja nincs.

Jobb fényképezőm bírja a hideget, csak ha melegre megyek akkor kell megvárni amíg felmelegszik, hogy ne csapódjon ki rá a pára.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member Fokker logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    328
    Köszönöm a válaszokat.
    Multiplex Funglider
    -----------------------
    Fokker DVII startup: https://www.youtube.com/watch?v=L_aJGLJaW50

Junior Member tomko55 logója
    Hely
    Budapest XV.
    Hozzászólás
    11
    Üdv mindenkinek.

Segítséget és iránymutatást szeretnék kérni, hogy a motor és szabályzó között lévő vezetékeket ki szokta rövidebbre - néha sokkal rövidebbre - vágni és ki az aki csak összedugja a csatikat és kész. Rengeteget olvastam a fórumot és nem nagyon találtam rá iránymutatást. Ha valahol le volt már írva, elnézést. Arra gondoltam, hogy a motor és a szabályzó vezetékeit is lerövidítem max. 3-4 centisre és összeforrasztom őket. Az a 6-8 centi elég, hogy igazítgassam a törzsbe a szabályzót, nem nagyon lesz mozgatva egyiksem. A régebbi gépeken nem foglalkoztam vele. összedugtam, kapott valami rögzítést - zsugorcső, szigetelő szalag, ragasztó - és ment a gép.
    Gondoltam megkérdezem, hogy mi az ajánlott referencia ez ügyben.
    Előre is nagyon köszönöm a segítséget és a türelmet!

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.267
    Ha nem akarod bolygatni utána a rendszert, nyugodtan forraszd össze, de elég macerás a gépben forrasztgatni a szűk helyen. Esetleges javitáskor, vagy cserekor szintén munkás a dolog.

Senior Member Dumbo logója
    Hely
    Budapest XIV.,
    Hozzászólás
    491
    Szia tomko55,

a rövidítéssel általában nincs különösebb gond. A hosszabbítás már okozhat nemkívánatos tüskéket (rövid ideig tartó nagyfesz. csúcsok, impulzusok), amik tönkretehetik a szabályzót. Azzal óvatosan kell bánni. A rövidítés mehet.

Dumbo
    kisHülye: Hyperion Rare Bear Warbird
    Alien: mini DLG (AliExpress)

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.888
    Milyen gépről van szó ? teremgép, sima hab gép, vagy valami nagyobb balsa
    Műszakilag mehet a rövidítés és összeforrasztás! De nem kényelmes megoldás...
    -Általában a gépek orra sérül könnyebb úgy dolgozni ha szét lehet szedni a rendszert.
    -Motorban akár csak egy csapágy csere van már nem kényelmes.
    -Én szoktam motort is cserélni próbából ha van több hasonló azt is könnyebb csatlakozóval.
    -Forgás irányváltás is egyszerűbb így bár azt csak 1x kell

Terem gépeken fontos minden gramm ott célszerű rövidíteni és forrasztani. Bár igaz ott meg egy moci túlél 2-3 gépet is
    minden ami repül...

+3670 5025448

Hely
    Budapest XV.
    Hozzászólás
    11
    1,8m-es vitorlázó aminek a törzsében hatalmas hely van. Illetve most építem a HK SunBird-öt, ott kisebb a hely, de akkor marad a csatlakozó csak rövidítek kicsit rajta, hogy könnyebb legyen begyűrni a törzsbe. A nagy vitorlázónál nem változtatok akkor semmit.
    Köszönöm a segítséget.
    Régen: SkyLady - Ő volt a szimulátorom is -, aztán 1000mm-es hab Piper (ez gyorsan kuka),
    most: RQ-20a Puma ae-ről mintázott saját építésű 1800mm-es (nyugállományba került)
    és most épül: HK SunBird
    Táv: Turnigy i6

Támogató Tocska logója
    Hely
    Érd
    Telefon
    70/6266868
    Hozzászólás
    2.693
    Éppen ez a vezeték szakasz, ami nagy frekvenciás és nagy áramú, szóval abszolút zavar forrás. Minél rövidebb, annál jobb. Én például a motor vezetékét közvetlenül forrasztom be a szabályzóba, ne legyen toldás a vezetékben. Amúgy ha a gép orral beleáll valahova, az a legkevesebb gondod, hogy a motor és az ESC össze van kötve.

Hely
    Budapest XV.
    Hozzászólás
    11
    Üdv Tocska!

Elnézést, hogy csak most reagálok, de év vége van.
    Igaz ami igaz, nem az fog érdekelni ha törik a gép. Ha már megépítek egy repcsit akkor nem az a fél óra fog számítani ami eljátszok a forrasztással.
    Viszont akkor a HK Sunbird-nél megcsinálom a rövidítést, mert helyet tudok megspórolni.
    Régen: SkyLady - Ő volt a szimulátorom is -, aztán 1000mm-es hab Piper (ez gyorsan kuka),
    most: RQ-20a Puma ae-ről mintázott saját építésű 1800mm-es (nyugállományba került)
    és most épül: HK SunBird
    Táv: Turnigy i6

Oldal: 300 / 319 ElsőElső ... 200250290296297298299300301302303304310 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva