Oldal: 323 / 330 ElsőElső ... 223273313319320321322323324325326327 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.221 - 3.230 (3294) összesen

Téma: kezdő vagyok , segítséget kérek :-)

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.224
    Ha van valahol Lidl akcióban akár takony pisztoly is jó lehet
    Pár száz forint és kipróbálásra jó lehet...
    Persze komoly modell hez nem való de a kezdő ilyen modell esetében gyorsan és tisztán tud vele dolgozni.
    minden ami repül...

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.301
    Idézet Lobo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csodát ne várj a repülőtől.
    Csodát csakugyan nem kell várni tőle, viszont emlékszem, hogy szélcsendes kora esti órákban milyen jókat játszottam egy X-twin hasonló irányítású kis kétfedelű repcsivel első modellként az udvaron. Meg fertőződni teljesen alkalmas, sok sikert hozzá.
    Utoljára módosítva: Vili által : 2019-05-09 11:25
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Junior Member
    Hozzászólás
    6
    Sziasztok!
    Henczel Zsolt vagyok, már egy ideje regisztráltam a fórumra, de még nem írtam soha.
    Már gyerekként elterveztem, hogy egyszer készítek egy rc repülőt, és nemrég el is kezdtem egy Mini Telemastert építeni. A balsával könnyű bánni, egyetemen sok épületmodellt készítettem ebből az anyagból, szóval a szerkezeti részével nem volt gond (nagyon is élveztem, mikor végre nekiültem, és kicsit építhettem a gépet), egészen jól haladtam eddig... Most szeretném a segítségetek kérni.
    Mikor megvettem a távirányítót, szervókat, szabályzót stb kipróbáltam, működnek-e és nem vettem észre azt a problémát, hogy a szervók nem állnak vissza mindig a kezdő pozícióba. A tolórudakkal bíbelődtem, állítottam volna be, de észrevettem hogy több egymás utáni mozgatás után a kormánylapok nem térnek vissza alaphelyzetbe (ha kiveszem a szervókat, akkor is ezt csinálják, nem a beépítés mikéntjével van a baj szerintem)... ráadásul mikor a szervó mozgása megáll utána nagyon apró mozdulatokkal- és lassan- magától elkezd visszaállni a kezdő pozícióba, de mégsem éri el azt a pontot. És az a "vicc", hogy lényegében mind a 4 szervó ezt csinálja...(Ezért egyébként arra következtetek, hogy nem biztos a szervók a hibásak...) Az elektronikában nem igazán vagyok jártas, igyekeztem utánanézni, de nem jöttem rá mi lehet a probléma, vagy éppen mit csinálhatnék.
    A szervó: https://www.pacomodell.hu/szervo/os-...qsALoSzLz0TPgw

A képeken pedig a távirányító, a szabályzó, az aksi, és a vevő:
    http://www.kepfeltoltes.eu/images/20...806_213303.jpg
    http://www.kepfeltoltes.eu/images/20...806_213210.jpg

Nagyon szépen köszi előre is a segítséget.

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.224
    Szia üdv a Fórumon.

Amennyiben minden szervo ugyan úgy viselkedik akkor a rádió a bűnös!

Beépítés nél fontos hogy ne szoruljon semmi és ne is lötyögjön. Zsanérozást ha szükséges be kell "törni" lényeg hogy ellenálás nélkül mozogjanak kormány lapok. Rudazat hasonlóképp. Nem tudom hogy van megoldva de ha Z van hajlítva az se feszüljön stb... Viszont ha kiszerelve sem működnek megfelelően és az összes ugyan azt produkálja akkor jó eséllyel a rádió a bűnös. Ezt javítani nem lehet. Meg kell próbálni másféle szervóval hátha csak a vevőd ezt a fajta szervot nem kedveli. Fontos lenne tudni mennyire nem tér vissza. Bizonyos holt játéka alapból van ezeknek az olcsó szervóknak. Mondjuk ha karok végén mérve 2-2mm eltérés van az még nem gáz persze nem is jó de használható. Látni kellene esetleg ha csinálsz videot...
    Legjobb lenne Paco nál megkérdezni mit javasol.
    Az a baj hogy noname szervo+noname rádió hibák összeadódnak és a végeredmény nem lesz tökéletes.
    minden ami repül...

Szia,
    Pontosan mi a hiba azt igy nem tudom megmondani, de elso korben én a szervo(k)ra gyanakodnék mégis csak ( olcso kinai szervo ) Ezt egyébként egy servo testerrel kiszürheted, utána jöhet a vevő, ha tudod ott is ki kellene próbálni, másik vevővel, ill ha az is ok, akkor az adó a ludas. Az aksi, meg a szabályzó nem nagyon okozhat ilyet, bár ha a szabályzó nem megfelelő voltot ad (4,8V - 6V) akkor előferdülhet.

joe
    Ugyis repülni fog, vagy ha nem hát belerugok

Junior Member
    Hozzászólás
    6
    Köszönöm az üdvözlést, és a válaszokat. Videót leghamarabb hétfőn fogok tudni csinálni (de bőven több 2 mm-nél a kitérés, ráadásul minél többet mozgatom, annál nagyobb, pl először csak 1-2 mm egy picivel több mozgatás után már 3- akár 4 is...).
    Majd még jelentkezem.

Junior Member
    Hozzászólás
    6
    Sziasztok. Úton vagyok, de meg a frissen szerzett teszterrel lecsekkoltam a szervókat indulás előtt. Beállítottam normalra a tesztert (ha jól gondolom ilyenkor áll alap helyzetben a kar) radugtam a szervókat, majd a másik opcióval a potmeterrel elkezdtem mozgatni a őket. A végén újra átváltottam normálra a tesztert, de 4 szervobol 3 nem állt vissza a fent említett első alap, kezdeti helyzetbe. Viszont ha csatlakoztatva tartottam, akkor kb 50-60 mp alatt nagyon lassú, apró mozdulatokkal visszatért az alap pozícióba. Bocs a videó hiánya miatt, nagyon siettem,de ebből arra gondolok, hogy a szervók a nagyon gagyik. Remélem érthető volt.

Senior Member kekbon logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.020
    Ha egyenkent teszteled oket, mi tortenik? Eleg eros a tapod? 4 szervo egyszerre a vacakabb szabalyzoknak is lehet sok.

Junior Member
    Hozzászólás
    6
    Egyenként is ilyen volt. :/

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.301
    Szia, nekem is volt ilyen hiba szervoknál, én nem szórakoztam velük, a kukában végezték. Persze nem azért mert nem számít a pénz, épp ellenkezőleg, ha ilyen szervó miatt vered földbe a gépet oda a sok belefektetett munka, pénz és még a kedved is elmegy az egésztől. Ettől függetlenül próbáld meg kontakt sprayel megfujni a potmétert, hátha segít, persze ehhez még kell bontani a szervot. Inkább javaslom olcsó de bevált szervok beszerzését, Towerpro, Hextronik vagy Turnigy. Ezek olcsó de viszonylag megbízható márkák.
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Oldal: 323 / 330 ElsőElső ... 223273313319320321322323324325326327 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva