Oldal: 294 / 330 ElsőElső ... 194244284290291292293294295296297298304 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.931 - 2.940 (3294) összesen

Téma: kezdő vagyok , segítséget kérek :-)

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    nincs ezzel gond csak fura ha ... valaki nem kezdő modellezői, hanem rögtön felhasználói szintű modellezéssel akar kezdeni...
    Utoljára módosítva: laszieee által : 2016-07-10 11:16
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Támogató Tocska logója
    Hely
    Érd
    Telefon
    70/6266868
    Hozzászólás
    2.700
    "Az idő pénz!" Hát jobb nagyobb léptekkel haladni
    Csak ha az ember nem járja végig az utat, akkor az még több pénzbe kerül majd. ... de ezt kevesen látják előre.

Junior Member
    Hozzászólás
    17
    Sziasztok!

Fiamnak van egy easy star habgépe.. szimulátorozgatás után, gondoltuk picit megmozgatjuk élőben is! Egyben vettem neki, ado-vevő nélkül (amit sikerült rendben beépíteni) de repülni még nem láttuk... Viszont az első próba után a propeller megállt! Ilyen van rajta: http://p1.vatera.hu/photos/f0/57/7c58_1_300.jpg?v1 és a kis műanyag elforog a motoron. Gondolom erre nagyon nem ez lenne való. Egy 1,5 m -es gépet nem hiszem hogy egy ilyen kis műanyag biszbasz mozgatna a levegőben... valami ilyesmi kellene? http://www.sylkamodell.hu/Prop-Saver...khez-3-mm.html

köszi a segítséget!

Laci
    Nézd el neki.. csak egy csirke.....

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.253
    jobb lenne ha az egèsz gèpet elvinnèd modell boltba megmutatnád nekik ès akkor tudnának adni megfelelő prop ot.
    Az a alu prop saver nem hozzá való amit linkektèl. Az is jó ha közelről lefotózod a motor tengelyt prop nèlkül ès felrakod ide.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P780 eszközömről
    minden ami repül...

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.270
    Szia! Ha a saját kefés motorja van benne, akkor az a kis biz-basz jó. Pill ragasztóval ragaszd fel! A motornak 2 mm tengelye van, és 7,2-8,4 Volt feszültséggel megy. Megtaláltam a linkjét, bár pill nincs.
    http://shop.modell.hu/catalogsearch/...l%C3%A9gcsavar
    Utoljára módosítva: ksanyi által : 2016-07-11 23:58

Junior Member
    Hozzászólás
    17
    Idézet ksanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia! Ha a saját kefés motorja van benne, akkor az a kis biz-basz jó. Pill ragasztóval ragaszd fel! A motornak 2 mm tengelye van, és 7,2-8,4 Volt feszültséggel megy. Megtaláltam a linkjét, bár pill nincs.
    http://shop.modell.hu/catalogsearch/...l%C3%A9gcsavar
    Szia!

Köszönöm! Igen a gyári van rajta 99% Olyan, mint a képen linkeltél , csak fekete fekete a kis műanyag közép..Rendben akkor felragasztom. bár eléggé ki van kopva, lötyög rajta...
    Nézd el neki.. csak egy csirke.....

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Idézet painkiller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok, azért írok ide, mert ahogy a cím is mondja kezdő vagyok és kellene a segítség.
    Fix szárnyas elektromoc RC repülés tetszett meg 1 éve. Főleg amikor nézegettem a youtubon a szebbnél szebb FPV videókat.
    Szóval a nulláról kezdem. Ismerősömmel, akinek van pár tapasztalata a quadcopterek területén, összeraktunk egy listát, hogy mi is kéne nekem.
    A választás egy Hobbyking Bixler 3 (PNF) gépre esett, főleg a nagysága es bővíthetősége miatt. És sok helyen olvastam hogy kezdőknek is megy vele a repülés. (Eddig csak rc szimulátorban repültem)

Rádiónak egy Turnigy 9XR PRO (az említett ismerősnek 9X van, ő ajánlotta ezt). Most HK-n a Mode 1 sokkal olcsóbb mint a 2, ezért majd átalakításra kerül.
    Hozzá egy HobbyKing 1500mAH LiFe 3S 9.9v Transmitter pack.
    A gépre egy ZIPPY Flightmax 3000mAh 3S1P 20C
    Töltő: Turnigy Accucell-6 50W 6A Balancer/Charger LiHV Capable
    Adó-vevő páros: FrSky DJT + D8R-ii Plus -- 2,4ghz

Autopilot rendszert is szeretnék rá, de még nem tudom mi lenne jó. Ismerős Pixhawk másolatot használ ardupilott-al. Ahogy néztem pixhawk+gps+air speed sensor nagyjábol 100-120 dollárra jön ki.

Fix szárnyas gépekre mit tudnátok ajánlani, ilyen árban? Mit változtatnátok a többi alkatrészen?
    Köszi hogy elolvastátok és várom a válaszokat
    Szia Painkiller!

Én az első vontatómhoz (és vontatáshoz) raktam a gépembe egy 10 dolcsis CC3D stabilizátor computert LibrePilot-al. Az volt az elmélet, hogy majd segít szép nagy ívű körökben emelkedni, miközben a vitorlázó majd ide-oda rángatja a gépet. A tapasztalat ezzel szemben az volt, hogy egyrészt irtózatos meló a beállítás és nem kicsit kell érteni hozzá. Nekem a nulláról, segítség nélkül kb. 8-10 óra ment rá nettóban és 3 repülőnap. Másrészt jóval profibbnak kell lenni hozzá, hogy használd, mintha simán csak a vevő+távval repülnél. Ez egy vicces ellentmondás, de a következő a magyarázata: mivel a CC3D "fapados", azaz GPS és baro szenzor sincs rajta, így értelemszerűen az autonóm funkciók sem működnek. Működik viszont a repülés stabilizálás: a roll (csűrés) és a pitch (magassági) is limitált, azaz nem engedi nagyon élesen bedönteni a gépet, vagy lezuhanni/emelkedni, a yaw (oldal) is stabilizált, tartja a repülési irányt, ha elengedem a botokat, illetve ilyenkor szép vízszintesbe áll és tartva a magasságot elindul Vecsés irányába és meg sem áll, míg az akku bírja. És ezzel már le is írtam a problémát.
    Az FPV-zés, meg az autonóm repülés nem helyettesíti a valódi repülni tudást, mert az hatványozottan fog kelleni, ha letortyan az elektronika. Hidd el, tapasztalatból mondom. Én is megépítettem a magam FPV szemüvegét, mert azt hittem, az majd megoldja a problémámat, hogy nem ment az irányok fejben összerakása. Az FPV 700TVL-es PAL jeléből meg nem fog menni a navigáció, hogy hol a fenében is van a reptér...aztán mehetsz a géped után Vecsésig.

Nekem is van Bix3-asom (sőt a rádióm is 9XR pro, ha már itt tartunk), jó kis tanulógép az és nagyon törés-biztos, habár egy kicsit gyors elsőre. De azt azért nem bírja ki, ha nyélgázon belevered az orrát a földbe, szóval szimulátoros gyakorlás nélkül csak pénzpazarlás lesz a bixleres repülési kísérlet.

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494
    Sziasztok Kedves VénekTanácsa!

No eljönni látszik a napocska, hogy egy picit új irányba fordítsam kicsiny pofikámat, ebben kérném az öreg rókák segítségét!
    Nevezetesen arról lenne szó hogy szeretném kipróbálni magam balsa építésben is, és jó lenne hogyha útba igazítanátok. Lényeg hogy van itthon egy kevéske 6-os, 3-as, talán egy kis 1-es balsa lapom, és hozattam rá transzparens fóliát a SZÁN-ból 3m-t. Kérlek segitsetek megtalálni a leg egyszerűbben építhető ilyen stílusú gépet, neadj isten hozzáadott rajzkészletet. Méretileg nem kell óriásban gondolkodni, viszont nem bánnám ha valami csűrős masina lenne. szintén mindegy hogy egy laza vitorla, vagy felsőszárnyas akármi. Műrepülű szerintem nem első építésre való.
    Köszönettel, üdvözlettel: Anti
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.302
    Szia, bár én nem építettem még balza gépet, de elsőre ennek rugaszkodnék neki. Azt hiszem nincs csűrője, de nem hinném hogy nagy kunszt lenne a kialakítása.

http://forum.rcmodell.hu/showthread....ini+telemaster

Jó munkát, szerintem mindent meg fogsz találni a topicban amire szükséged lehet.

Vili
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Idézet Antesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok Kedves VénekTanácsa!

No eljönni látszik a napocska, hogy egy picit új irányba fordítsam kicsiny pofikámat, ebben kérném az öreg rókák segítségét!
    Nevezetesen arról lenne szó hogy szeretném kipróbálni magam balsa építésben is, és jó lenne hogyha útba igazítanátok. Lényeg hogy van itthon egy kevéske 6-os, 3-as, talán egy kis 1-es balsa lapom, és hozattam rá transzparens fóliát a SZÁN-ból 3m-t. Kérlek segitsetek megtalálni a leg egyszerűbben építhető ilyen stílusú gépet, neadj isten hozzáadott rajzkészletet. Méretileg nem kell óriásban gondolkodni, viszont nem bánnám ha valami csűrős masina lenne. szintén mindegy hogy egy laza vitorla, vagy felsőszárnyas akármi. Műrepülű szerintem nem első építésre való.
    Köszönettel, üdvözlettel: Anti
    Szia Antesz!

Én is olvasnivalót ajánlanék a balsa építéshez, de csak a technikák/trükkök miatt, magát a gépet nem erőltetném elsőre, ahhoz tényleg jó ötlet a Telemaster. Van pár szempont, amit érdemes figyelembe venni kezdőként a modellválasztáshoz:
    • A szárnyprofil lehetőleg Clark Y, vagy hasonló, "sík" alsó élű profil legyen, mert azt a legkönnyebb építeni
    • sima, egyenes szárny legyen, nem nyilazott, csavart profilú, és egyéb nyalánkságok...oda már egy csepp rutinra szükség van.
    • egyfedelű géppel kezdj! (raktam fel egy Aeronca L13-as tervet, ami elég egyszerű)

De! Én a helyedben körülnéznék modellboltban, webshopokban és egyszerű balsa KIT-et vennék első építésnek. Esetleg a PACO-nál van egy "balsa suli" sorozat, ami totál kezdőknek van kitalálva (én ezzel tanultam). Azért érdemes "lentről indítani", mert sok a buktató közben és könnyű elcsúszni. Ha belepakolsz egy gépbe 300 munkaórát, ami majd nem repül, akkor egy életre elmegy a kedved az építéstől.

Persze nem akarlak lebeszélni semmiről és itt a fórumon is kapsz egy csomó segítséget, de az nem fogja helyettesíteni az építő-rutint. Egy kicsit olyan nekivágni elsőre egyedül pár balsa-lappal repülőgépet építeni, mintha...őőő...most egy jó szemléletes hasonlattal akartam élni, de a legjobb ez lett: mintha repülőgépet akarnál építeni pár fadarabból...
    Csatolt f Csatolt f

Oldal: 294 / 330 ElsőElső ... 194244284290291292293294295296297298304 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva