Oldal: 295 / 330 ElsőElső ... 195245285291292293294295296297298299305 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.941 - 2.950 (3294) összesen

Téma: kezdő vagyok , segítséget kérek :-)

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494
    Köszi a tippet, megpróbálok olvasgatni akkor a témában, bár arra nemigen volt mostanság időm... Nagyon tetszik az egyik kolega gépe amit évi egy alkalommal szoktam látni repülni. Ő egy kishílyán antik Ohlsson, de azt tuti nem veszi be a gyomrom elsőre Letöltöttem és kinyomtattam tegnap a Robbe Charter 1500mm rajzot mert azzal 2 legyet üthetnék egy csapásra: Balsa is, és robbanós is... Erősen húzom ebben az irányban. A fájdalmam ezügyben, hogy orrfutós, amivel "állítólag" még nehezebb az élet! A depron csodáim meg ugye hasraszállók....

Ami a kit-eket illeti: valószínű az lenne a leg egyszerűbb, de! Általában én nem tudok spórolni egyéb okok miatt, tehát egy kit-re való 3 év alatt se jönne össze, ugyanakkor, ha van 1-2 ezer forintom akkor tudok hozatni csepelről azt ami épp kell a továbbhaladáshoz.
    Délután ha lesz egy kis időm akkor próbálok ismeretanyagot gyüjteni, de ha van linked akkor azt szivesen veszem, mert azzal se megy az idő, hogy googlizgassam a szükséges jót a sok szemét közül

Üdv: Anti

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Idézet Antesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi a tippet, megpróbálok olvasgatni akkor a témában, bár arra nemigen volt mostanság időm...
    Hű, akkor gondban leszel, ha tényleg balsából akarsz építeni! Egy depron géphez képest kb. 20-50x-es az időigénye...persze a minőségtől is függ. Szerintem (tehát ez csak az én véleményem!) a repülőépítés nem az időhiányban szenvedők sportja.

Idézet Antesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ami a kit-eket illeti: valószínű az lenne a leg egyszerűbb, de! Általában én nem tudok spórolni egyéb okok miatt, tehát egy kit-re való 3 év alatt se jönne össze, ugyanakkor, ha van 1-2 ezer forintom akkor tudok hozatni csepelről azt ami épp kell a továbbhaladáshoz.
    Délután ha lesz egy kis időm akkor próbálok ismeretanyagot gyüjteni, de ha van linked akkor azt szivesen veszem, mert azzal se megy az idő, hogy googlizgassam a szükséges jót a sok szemét közül

Üdv: Anti
    Ha linkek kellenek:
    • Egy jó kis kezdő balsa kit, jelenleg 32EUR (EU warehouse-ból küldetve - így nincs gond a vámmal), csűrős, nincs futója (annyival is egyszerűbb). Ennél olcsóbban akkor sem tudod kihozni, ha tervrajz alapján építesz. Maga a faanyag többe kerül (kis túlzással)
    • Ez az egyik kedvenc scratch-build leírásom, rengeteget lehet belőle tanulni.
    • Itt találsz mindenféle tervrajzot, válogass közülük kedvedre (Pl. az Amigo II-es is egy kezdő-építőnek való)
    • Végül fusd át ezt a fórumot, ha nyálat akarsz folyatni (vagy csak irigykedni, én azt szoktam... )

A modellépítéssel kapcsolatban olvastam valahol: "Könnyű, erős és olcsó lesz a gép. De ebből csak kettőt választhatsz!" Ez most csak az anyagiakról jutott eszembe. Sajnos a depron-építéshez képest a balsához már kellenek még szerszámok is, azt nem úszod meg. Minél jobban magad csinálsz mindent, (azaz nem KIT-ből építkezel) annál inkább.

Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494
    őő izé... 2 melóhely, frissensült nagycsalád, maszek melók... Hát ja, nem születtem időmilliomosnak sem.

Építeni pedig az éjjeliőtségben szoktam egy 2*2-es fabódéban az ágyikón. Olvasni is, de a fáradtságtól nem mindíg értem meg a lényeget ...
    A linkeket köszönöm este ha a pici lány elalszik, a nagyobbak meg elhúznak tvzni meg fogom kukkolni.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
    0630-526-74-43

Junior Member
    Hely
    Nyíregyháza
    Telefon
    06 30 756 8245
    Hozzászólás
    25
    Üdv! Sajnos csak "babocsai" sporttárs véleményét tudom osztani, mivel a balsábol való építés aprólékosabb, időigényesebb és még egy jópár szerszámot is igénylő elfoglaltság. Amint olvasom szabadidőd sem túl sok van ezért csak 2 úton tudsz haladni amelyikből az egyik teljes kudarc. 1- építgeted szépen a gépedet ahogy időd engedi =több hónap eseetleg év egy gép. 2- ősszecsapod egy pár hét alatt, aztán az első repülés után megy a kukába. Ezért én is javaslom egy olcsó kit-et vennél ,hamarabb megépíthető lesz a repcsi mert nem kell neked mindent kimunkálni és még repülni is fog ha nem csinálsz fatális hibát építés közben. Aztán ha majd "időmilliomos" leszel nekiállhatsz csak rajzról építeni.

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Picit had szálljak vitába az előttem szólókkal. Ha nem akarsz nagyon hirtelen spéci balsa gépet robbanósat pláne, akkor az otthon lévő anyagodból tudsz egy repképes gépecskét összehozni. Csak ujjgyakorlat gyanánt megcsináltam a Blue Baby legkissebb gépét, (ami ugye eredetileg habból van ) hasitott balsaléc létravázzal a törzsét és a first stage szárnyprofilját kölcsönvéve készült a szárny. az összes szerszám egy lombfürész, egy snicer , vonalzó, meg csiszolópapir. ja és patex vizálló faragasztó. kis kitérésekre állitva nagyon barátságosan repült. még most is megvan csak megviselte a hanyag tárolás. Csak eggy dologra készülj fel. A balsa úgy nem épithető, ahogy a habokat épitetted régen. Mármint ahogy sikerül ,és majd megragasztjuk, mert nehezen javitható, vagy sehogy. Töréstől függ. Ja, még a szárnysablonhoz kell rétegelt lemez, amiből a mintaborda készül. Elsőre olyan szárnyat válassz, ahol egyformák a szárnybordák , mert két mesterborda közé fogva a szárnybordának való balsalapokat egyszerre meg tudod csinálni az összeset szép egyformára. Sablonnak lemez is jó,azt még nehezebb elcsiszolni, persze megcsinálni is. Jó búvárkodást, aztán irj, hogy mire jutsz.
    Utoljára módosítva: Lobo által : 2016-08-23 20:44

Senior Member
    Hozzászólás
    445
    Hoppá, a balsa babyről volna rajzod esetleg, amit meg tudnál osztani?

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Nincsen, mert olyan egyszerű, mint a faék. Kinyomtattam a depron rajzot, a törzs oldalnézeti rajzán kerestem egy egyenes, hosszában végig futó vonalat, oda tettem egy balsa lécet és hozzá szabtam saccra a többi hosszlécet és merevitőt. Létraszerkezetes. A szárny meg úgy készült, hogy csináltam rétegeltből két mesterbordát Benedek szelvényyel, közéraktam a balsa lapokat, összefogtam 2 db 3-as csavarral. mikor készen lettek, a csavar helyére végigtoltam két db 3-as karbon csövet, de csak mert mindig betonbiztos gépet akarok épiteni, de fölösleges súly. A be és kilépő szintén balsa léc. A vezérsikokat szintén lécekből ragasztottam. Tennék fel képet, de ide nem tudom hogyan kell. Arról rögtön látszana milyen egyszerű. Igazából csak azért csináltam, hogy kipróbáljam a vasalós fóliát, mert utoljára nátron, meg japán papirral vontam be gépet. Ja és kapott egy 10 gr-os motort, meg két 5 gr. szervót.

Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494
    Kedves Lobo! Ismét rátapintott a lényegre, valami olyasmiben gondolkodom amin ki tudom próbálni, hogy miként áll a kezemben a lombfűrész, elibirom-e az asszony vasalóját, és pálne tudom-e a hasznomra fordítani a hőenergiáját....

Végülis depronnal is úgy kezdtem, hogy kis dobálós, aztán a kis pacsirta, first stage.... reméltem hogy erre ebben a formában is lesz mód.
    0630-526-74-43

Junior Member
    Hely
    Nyíregyháza
    Telefon
    06 30 756 8245
    Hozzászólás
    25
    Üdv! Bocsánat ,de nem elvenni akartam a kedvét Antesznak az építéstől ,hanem pont a buktatókat ,nehézségeket próbáltam ecsetelni. Magamról tudom (én is hasonló képpen kezdtem) hogy "az evés meghozza az étvágyat" éppen ezért írtam milyen bökkenőkkel fog majd találkozni. Egy egyszerű gépet pár 10 munkaóra alatt össze lehet hozni, egyszerű eszközökkel, minimális anyagokból. De azután a sikerélménytől megrészegülve úgy is belevág egy nagyobb ,bonyolultabb modellbe amit nem lehet megépíteni a kanapén egy fűrésszel meg egy darab csiszoló papírral "felfegyverkezve". Pláne nem úgy hogy minimál szabadideje van. Ennek ellenére csak dícsérni tudom az elkötelezettségét és további sikereket kívánok neki az építéshez! Ja, meg szabadidőt.

Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494
    Üdv ismételten!
    Ejj-ejj megint kapok minden jót, hideget meleget... No sebaj, még vacillálok kicsit hogy mi legyen majd az első fapados balsa izé aminek nekiállok.

De ha már így együtt a társaság, akkor légyszi segítsetek! Van egy nagyon kedves modellező bácsi aki megajándékozott egy vitorlázó repülővel a minap. Nagyon szép darab, remélem hogy fel fogok nőni hozzá. Tehát az lenne a kérdésem, hogy miként kell a szervókat méretezni, mert ekkora madárkával soha nem volt dolgom....
    Róla lenne szó, elméletileg a leginkább a GRAPUNER CIRRUS-ra hasonlít, bár nem vennék rá mérget hogy az.
    http://rcpilot.hu/gall/repulo/3384/2...3/vitorla.html

Köszi előre is Anti
    Utoljára módosítva: Antesz által : 2016-08-29 14:11
    0630-526-74-43

Oldal: 295 / 330 ElsőElső ... 195245285291292293294295296297298299305 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva