Oldal: 296 / 330 ElsőElső ... 196246286292293294295296297298299300306 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.951 - 2.960 (3294) összesen

Téma: kezdő vagyok , segítséget kérek :-)

Támogató Tocska logója
    Hely
    Érd
    Telefon
    70/6266868
    Hozzászólás
    2.700
    A szervo bölcsőt mérd meg, az majd megmondja. Amúgy normál szervónak néz ki a képről. A méret inkább csak azért lényeges, hogy ne kelljen faragni a betételnél.
    A vitorlázónál a szervó sebessége, ereje másodlagos, inkább a finom, precíz mozgáson és a pontos nullhelyzetbe visszatérésen van a hangsúly. Ha belegondolsz, épp ellentéte egy 3D gépnek Nem mondom, hogy inged-gatyád költsed rá, de azért ne is az árlista legalján keresgess belevalót.

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494
    Köszöm a tippet, holnap megmérem, mert akkor leszek a közelében. Dee az biztos hogy a futaba 3003-as miliméterre passzol bele, mert abból van itthon egy hulladék, és kiváncsiságból azt bele próbáltam.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Junior Member
    Hozzászólás
    20
    Sziasztok!

Kérdést szeretnék feltenni, Mini Skyhunterrel kapcsolatban. Ez a 3. gépem, volt már Easy star, Fpv raptor is. Nem mondanám magam teljesen kezdőnek, de azért a profi szint is nagyon messze van még. Az első 2 gépem berepülése viszonylag egyszerűen ment, most ez kifog rajtam. A gép a következőt csinálja: eldobás után erőteljesen balra dől, szinte nem is reagál a jobbra csűrésre, majd átfordul és bumm. Átnéztem, kézbe teljes gázon is tökéletesen működnek a szervók. A motor gyárilag szemre nem volt el és felhúzatva, ezt két 2-es és egy 3-as anyával megoldottam. (Ugye tolómotorosnál balra kell álljon a motor tengelye?) Hiába trimmelem jobbra a csűrőt, valószínű az alacsony sebesség miatt nem elég hatékony még, hogy megfogja. Kb 6-8 eldobásból egyszer sikerült felszállnom, és repülni, és sikeresen le is szállni.
    Mi lehet a gond?

Üdv: Ádám
    Szerintem

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    Ádám,

Bár írod hogy már nem első gép, de azért
    remélem nem ehhez hasonlóan dobod: https://www.youtube.com/watch?v=FmE99Kztx1U
    inkább ehhez: https://www.youtube.com/watch?v=qz4k7Z8Ws-c

Na de még egy dolog, ez a gép kb közép motoros, ergo nagyon nem kellene lehúzatni ... ill különösebben el sem.
    Ami ennél fontosabb h max 10 fokban dobd el, üültesd rá a levegőre.
    És ne max gázon startolj, hanem mert akkor a balra fordulás telljesen normális jelenség (precesszió), sebesség hiányában pegid valóban nem lesz sikeres a korrigálás csűrővel sem.

Illene úgy eldobni (széllel szemben) hogy max picit félgáz felett, de igazság szerint azzal a motor fordulattal kellene eldobni, amikor már érzed h menne el a kezedből ...
    ha a súlypont is jó, és nincs a gép rosszul kitrimmelbve (főképp a magassági) akkor nagy baj nem lehetne...

Kérdés h mennyire pontos a gyártás, és a kis kínai kezek mennyire jól rakták össze...
    Ahoigy lesgettem a gépeket, repülnek
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.253
    próbáld meg havert megkérni hogy dobja el akkor jobban látod hogy viselkedik start közben és biztosabban indítható...

Nem mindegy hogy motor erő kevés esetleg, kézből starthoz? /nagyobb prop/
    Szokás start állást is programozni macerás gépekhez. Ez lehet dual rate, tehát nagyobb kitérések mint repülés közben. Vagy pedig nálam van olyan hogy kapcsolóra tettem állandó magassági húzást picit jobbra trim ez kitart addig amíg lesz sebessége aztán kikapcsolom levegőben.

És ahogy laszieee mondja.
    Meg kell próbálni full gázon meg fél gázon felfelé és laposan is dobni minden gép másfajta.

Fő gond az a géppel hogy vitorlázáshoz kicsi és a motor ha jól láttam repcsi súlyához képest kicsi van benne /50g/
    minden ami repül...

Junior Member
    Hozzászólás
    20
    Idézet Tomcs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    próbáld meg havert megkérni hogy dobja el akkor jobban látod hogy viselkedik start közben és biztosabban indítható...

Nem mindegy hogy motor erő kevés esetleg, kézből starthoz? /nagyobb prop/
    Szokás start állást is programozni macerás gépekhez. Ez lehet dual rate, tehát nagyobb kitérések mint repülés közben. Vagy pedig nálam van olyan hogy kapcsolóra tettem állandó magassági húzást picit jobbra trim ez kitart addig amíg lesz sebessége aztán kikapcsolom levegőben.

És ahogy laszieee mondja.
    Meg kell próbálni full gázon meg fél gázon felfelé és laposan is dobni minden gép másfajta.

Fő gond az a géppel hogy vitorlázáshoz kicsi és a motor ha jól láttam repcsi súlyához képest kicsi van benne /50g/
    Köszi, hétvégén megpróbálom így. Egyébként igyekszem vizszintesen dobni, de eddig csak full gázon próbáltam.
    Üdv: Ádám
    Szerintem

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.145
    Szia,
    ne haragudj, hogy beleugatok - talán próbáld meg kézből siklatni a modellt és majd ha megy, akkor tovább... esetleg nem ártana (szerintem nem szégyen) egy kis dobálós repcsivel gyakorolni?
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.270
    "eddig csak full gázon próbáltam." Fúl gázon nem jó, mert a nagy nyomaték elcsavarja a gépet.

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Sziasztok!

Bár már pár éve kezdtem, de azért még mindig kezdőnek tartom magam, így itt kérnék segítséget variometer setup témában.

Az alapok: Turnigy 9x /hangkártya nincs benne, csak a gyári csipogója/+ Frsky DJT modul, telemetriával. OpenTx 2.1.9. firmware.
    Imádok vitorlázót reptetni, ezért vásároltam egy Frsky high precision variometert is.
    Variometer bekötve. Működik. A képernyőn jelzi a magasságot és az emelkedést.

A probléma:
    Hogyan tudnám rávenni a rádiót, hogy a csipogással is jelezze az emelkedést?

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Idézet Syx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Bár már pár éve kezdtem, de azért még mindig kezdőnek tartom magam, így itt kérnék segítséget variometer setup témában.

Az alapok: Turnigy 9x /hangkártya nincs benne, csak a gyári csipogója/+ Frsky DJT modul, telemetriával. OpenTx 2.1.9. firmware.
    Imádok vitorlázót reptetni, ezért vásároltam egy Frsky high precision variometert is.
    Variometer bekötve. Működik. A képernyőn jelzi a magasságot és az emelkedést.

A probléma:
    Hogyan tudnám rávenni a rádiót, hogy a csipogással is jelezze az emelkedést?
    Alert szinteket kell beállítani (elvileg) az egyes emelkedési/süllyedési értékekhez, az egyes riasztásokhoz pedig egy-egy hangot (tone vagy beep). Ezzel elvileg 4 különböző pittyogást tudsz előcsalni (mondjuk a -0,5/0,5 m/s-hoz és az 1/-1 m/s-hoz egy-egy különböző hangot).
    Ez csak az elmélet. Nekem például nem sikerült megoldani és ahogy utánaolvastam más is sokat küzdött vele, aztán inkább XJT modult használtak, mert azzal működött.

Én azt hiszem a DJT modul firmware-je (mindegyik, amit próbáltam) egyszerűen szarul kezeli az s.bus-os táviratokat (eredetileg a régebbi sima frsky telemetry protokollt használta, ami különbözik az s.port táviratoktól)

Oldal: 296 / 330 ElsőElső ... 196246286292293294295296297298299300306 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva