Igazad van, hogy 2200/3s akksi súlypont szempontjából optimálisabb lenne.
Viszont az 1200-eseket később tudod használni egy 900mm körüli műrepülőbe. a 2200/3s súlyban ott már inkább 1m feletti géphez jó, azt meg adott esetben problémás szállítani.....

Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Rendben, ügyes vagy.
XT60-as forrasztásánál arra kell ügyelni, hogy a Poliamid (nejlon) ház meg tud olvadni ha túlmelegíted.
Az sem nagy tragédia, de én ezért szoktam úgy forrasztani, hogy rádugok egy ellendarabot, és csak addig melegítem amíg szépen be nem futja az ón, így elkerülhető hogy túlságosan szoruljon a csatlakozó az elmozdult érintkező miatt. Ha netán ez bekövetkezett, akkor a javítás ugyan ez, ellendarab, kicsit felmelegíteni hogy pozícióra álljon, és utána jó lesz.
Arra ügyelj, hogy az ellendarabon ott az akkufeszültség, ne zárd rövidre

Ezek a repülők szerencsére annyira nem érzékenyek az akkura. Hasonló géppel mint a tied, egy Multiplex EasyStar2-vel 2200-as akkuval 30percet a levegőben voltam, és előbb meguntam mint hogy elfogyott volna a villany szóval elég lesz biztosan ez az akku készleted egyenlőre.

Összefuthatunk ha normálisabb lesz az idő. Motorral én is el tudok menni, bár főleg hétköznap, mert műszakban dolgozom, hétvégén meg a feleségem osztja be az időmet