Oldal: 272 / 330 ElsőElső ... 172222262268269270271272273274275276282322 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.711 - 2.720 (3294) összesen

Téma: kezdő vagyok , segítséget kérek :-)

Senior Member
    Hozzászólás
    950
    Nekem az ESC a két szervó között betolva, a szárny alatt van. Teljesen jó, van ott is légáram, a motor alatt jön ki a törzsből. Az akksi meg egy 2200 3s, azzal jön ki jól a CG is.
    Én a szárnyak tövét bevontam celluxal, hogy ne kopjon a sok szét és összeszereléstől. illetve a hasát bevontam az üvegszálas ragasztószalaggal a leszállásokhoz. Még a szárnyak belépő élét is megerősítettem a bozótba szállás esetére. Más nem kellett.
    AXN, HK Pitts, Diegos Blue Baby, Diegos Csupa, HK F4U, Styroman mini Fun Cub<br />Turnigy 9x rádióval

Támogató Tocska logója
    Hely
    Érd
    Telefon
    70/6266868
    Hozzászólás
    2.700
    Mármint az utólagos fóliázásnak.... Találkozhatsz ugyanis olyan esettel, amikor a vékony depron lapból ívesre hajtott (üreges) szárny- vagy törzsprofilnál a hajtás előtt lefóliázzák (akár egymás mellé illesztett csomagoló szalaggal is) a lapot, hogy a hajtás során legyen tartása, nehogy egy vonal mentén eltörjön. Ez a fólia persze utána is erősíti a gépet. (Lásd például az Ultron építése topicot).

Az ESC elhelyezésére vonatkozóan azt se szabad elfelejteni, hogy a szabályzó és motor közötti vezetékszakasz erős zavarforrás a rajta folyó nagyáramú és nagy frekvenciájú kapcsolójelek miatt, ezért a szabályzó legyen minél közelebb a motorhoz. A vezetékszakasz rövidítése és a csatlakozók helyett forrasztott kötés sem ördögtől való! A szervók vagy vevő közelébe semmiképp se tenném!

Senior Member
    Hely
    Veszprém megye
    Hozzászólás
    100
    Köszönöm a válaszokat!

Két lehetőség van, mivel előre összeragasztott volt a törzs.
    - Szervók között
    - Orrkúp elején akksi előtt.

A törzs szétszedhető lenne lehet betenném a motor alatti részbe a két szervó mögé 4-5cm-re, de így felejtős.
    Orrba lenne a legjobb viszont ott nagy a vezetékhossz és félek landolásnál az akksi megcsúszva előbb utóbb tönkre vágja az esc-et.
    Sokaknál az szervók közt van lehet nálam is ott landol.
    Kivehető szárnyaknál a mágnest mivel érdemes rögzíteni a habhoz?
    Van itthon HK-s epoxi (félő szétmarja a habot), fehér tubusos kínai ragasztó amit habgépekhez adnak, illetve sima CA pillanatragasztó ami nem bántja a habot.
    Sajnos aktivátorom nincs itthon. Van még FBS ragasztóm, cipőragasztóm is de az most nem játszik.

Pzotya: Köszi a szárnyas tippet, ezt kipróbálom.

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.253
    fehèr tubusos mindent ver legjobb a habokhoz.
    csak vèkonyan kend ne menjen mellè mert besárgul ès csúnya lesz
    Utoljára módosítva: Tomcs által : 2016-01-27 16:24
    minden ami repül...

Senior Member
    Hely
    Veszprém megye
    Hozzászólás
    100
    Idézet Tomcs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    fehèr tubusos mindent ver legjobb a habokhoz.
    csak vèkonyan kend ne menjen mellè mert besárgul ès csúnya lesz
    Köszi!

Hétvégén ha időm engedi befejezem. BG-ről vettem DIY RX-801-et, tegnap felokosítottam, így telemetria is van 3 falon keresztül 88%-os RX jel nem rossz tőle. Öcsémmel legközelebb kimegyünk quadcopterezni megnézem mekkora a hatótávja. Töltőhöz is megjönnek az okosságok és lehet csapatni ha megjön a jó idő, addig meg szimulátor orrba szájba.

Senior Member
    Hozzászólás
    950
    Én úgy csináltam, hogy a szárnyba bemélyítettem a mágnes helyét, majd a fehér tubusossal beragasztottam, végül pedig az egész szárnyrészt, ami a törzsbe csúszik burkoltam celluxal. Az ESC-et be tudtam tolni a szervók mögé is, bár nem volt egyszerű. Később, amikor bele került a robot,szikével felvágtam a hasát, és simán hozzáfértem a szárny alatti részhez.
    Itt van róla pár kép: http://rcpilot.hu/gall/repulo/542/20...0/axn_fpv.html
    AXN, HK Pitts, Diegos Blue Baby, Diegos Csupa, HK F4U, Styroman mini Fun Cub<br />Turnigy 9x rádióval

Senior Member anakonda logója
    Hely
    göd
    Hozzászólás
    136
    Arra figyelj majd eldobásnál, hogy erősen dobd és utána rögtön húzd a magasságit. Eldobás után megy lefelé, mert a hátán lévő motor lenyomja az orrát.
    Az orrnehéz gép randán repül,az orrkönnyű meg csak egyszer

KékFelhő, Yak-55,Auto g-2, BH Aero Cruiser, Solero,JCP Crack Su-29 3D, Cessna 182, Saját tervezésű és építésű tréner, CX-10 quadrocopter, Das Ugly Stik, Super Kinetic, Fieseler 156 Storch, Kis világító csupa by Cseb

Control: FS-T6
    1PLANE2FLY3D4EVER

Senior Member
    Hozzászólás
    950
    Erősen, és kicsit felfelé, már járó motorral.

Senior Member
    Hely
    Veszprém megye
    Hozzászólás
    100
    Köszi a tanácsokat és a segítséget!
    Belaktam a habmadarat, csak az a fránya üvegszál erősítéses ragasztó pöndörödik le a szárny belépő éléről. Valszeg kevés rajt a ragacs. Mivel lehet ezen segíteni, hogy később cserélni lehessen?

Senior Member kekbon logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.020
    az üvegszálas ragasztó szalag fránya dolog..... én sokat szívtam vele, mert 1 év után a ragasztója megkeményedett, a szalagot eleresztette, de a repcsiről leszedhetetlenül ott maradt, a maradványa.
    Én ezért leszoktam róla. A szárny élére inkább közönséges szigetelő szalagot rakok, valmi jobb minőségűt.
    Illetve, hacsak nem repülsz kimondottan gazos terepen, akkor semmi sem kell, nem szokott vele annyi baj lenni.
    Műszaki infók, képek és videók:<br />http://www.peschka.hu/?/rc_modellezes/

Oldal: 272 / 330 ElsőElső ... 172222262268269270271272273274275276282322 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva