Oldal: 230 / 330 ElsőElső ... 130180220226227228229230231232233234240280 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.291 - 2.300 (3294) összesen

Téma: kezdő vagyok , segítséget kérek :-)

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.862
    használd az alábbi BBCode-ot, még mindig műxik...(idézéssel látod is)

Támogató Tocska logója
    Hely
    Érd
    Telefon
    70/6266868
    Hozzászólás
    2.700
    Idézet laszieee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Srácok,
    hogy a viharba lehet képet / url -t stb feltölteni erre az új engine -re? furi nekem ez a felület... alien
    1, Menj bele a "Profil"-ba (fejléc jobb felén)
    2, Bal oldalon a Beállítások / Fiók / Beállítások módosítása
    3, Gördíts a dátumok alá, ott "Üzenet szerkesztő felület:" --> válaszd a "Kiterjesztett felület - Teljes WYSIWYG szerkesztés" lehetőséget. Ezzel visszajön a formázási eszköztár és ott lesz a link beszúrás is.

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    Köszi Tocska, sikerült (végül nem a PRofil -ban, hanem a Kezelőpult -ban találtam meg)

--- és hogy tudom a csatlakozz a facebook -hoz reklámot kilőni? ha csatiztam, miért nem tűnik el? ROHADTUL IDEGESÍTŐ
    Utoljára módosítva: laszieee által : 2015-02-07 10:36

Senior Member maacikaa logója
    Hely
    Tibolddaróc Tel: +36-30/797-2342
    Hozzászólás
    344
    Sziasztok. Építettem egy balsa cessna 182-tőt. Kicsit ha vissza olvastok tudtok pontosabb információt a gépről. Sikerült be elektronikázni. Ma a berepülésnél furcsán viselkedett. Elöször kézből indítottam ment előre vagy 10-20m-ert aztán beállt függőlegesbe és paff. A súlypont elvileg jó. Megpróbáltam még egyszer kisebb légcsavarral. Most futóról szálltam fel vele de ugyan az a jelenség szépen meg egyenesen aztán mikor húzok neki egy kis magasságit akkor megint beáll függőlegesbe és megy minden fele majd paff. szerencsére csak a légcsavar tört el és a tűzfal. Na most már ezeket javítottam de már nem merek felszállni vele. Hát ha van itt valaki aki tudja esetleg mi lehet a baj.
    Válaszokat előre is köszönöm
    A megbánás azt jelenti, hogy irányt változtatunk, és a jövőben másként éljük az életünket. -= RC magyar közösségi oldal=- www.laslie.cf

Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    hát különösebb cessna tapasztalat nélkül (kb. 3perc berep) mondom h ez tipikus cessna betegség...
    láttam anno 2-3 cessna berepet, jelenség hasonló volt. illetve a gép hibája is de a setupé az általam látott esetekben még inkább... na meg a pilótáé

oka:
    -túl ideges gép, egy dologban rossz a cessna, túl rövid a gép a törzse, ezért nincs neki un. "hosszanti stabilitása" (ez egy általam kreált kifejezés), pl. egy vitorlázóhoz képest semmilyen stabilitása sincs....
    -hibás súlypont még idegesebbé teszi
    -ha a magasságid túl nagy, ha túl nagy a kitérésed, és nincs le-expozva a magasságid, tipikusan ezt a reakciót tudja a gép.
    Részben a Te hibád is lehet sajnos, mert vagy nem elég finom a kezed- és a bot kezelésed, vagy nem jó a setupod. Vagy mindez együtt + a Cessna.

Fogj egy vonalzót, és aránypárokkal nézd meg h a szárnyak között mennyivel kisebb hely van pl. egy MPX Fun Cube -hoz képest... Volt egy HK -s MXS 1400-as gépem, ott stabilitás volt ugyan, de rohadtul érzékeny volt a magasságira, nekem pedig nem volt expom, de mechanikus áttétel változtatással el tudtam érni finomabb mozgást a magasságinál...

Mint korábban írtuk a Cessna egy nem épp felhasználó barát gép. Az tuti h nem az a magától repülős fajta.
    Ha túl nehéz az a baja, ha nem akkor meg lehet h más...

Láttam már 2db 1m -es cessnát többször is elpusztulni, mert fentebb írtak nem teljesültek. De láttam már csodaszépen repülni 50cm -est... Szóval nem reménytelen a repcsi. (sőt)
    Utoljára módosítva: laszieee által : 2015-02-09 18:21

Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    Cessna:
    kis magassági kitérésre is sokkal érzékenyebben reagál a rövid "tengelytáv miatt" ... ez az autóknál is így van. Egy smart -ot kár lenne hasonlítani pl. egy ford fieasta -hoz ... a ford a nagyobb tengelytáv miatt sokkal finomabban reagál, sokkal stabilabb, kevésbbé válik idegessé mint a törpekocsik. kb ez igaz a repcsikre is
    Utoljára módosítva: laszieee által : 2015-02-09 18:55

Senior Member maacikaa logója
    Hely
    Tibolddaróc Tel: +36-30/797-2342
    Hozzászólás
    344
    Köszönöm.

volt még 1 próba. lentebb vettem a kitéréseket 40%-al . A gyári orr burkolat rossz helyen volt kivágva. Mivel ha a motor tartót rendesen a helyére teszem nem pont a lyuknál volt ahol motort kilód így én a motor tartót igazítottam a lyukhoz. ez hülyeség volt. most inkább az orr burkolaton vágtam ki a lyukat a megfelelő helyre. a csűrő lapátban az egyik zsanárt szorult így nem ment vissza síkba a szárnyal ezt cseréltem. eldob és ment egy kör. az epa-t még lentebb veszem mert így is agresszív. a súlypont pont jó helyen lenne ha 1300-1500mha akkuval használnám így az akku tartót is át kellet babrálni,hogy megfelelő helyen legyen a súlypont. szerencsére leégett a szabályzó vagyis nem leégett hanem nem ad áramot a vevőnek és forrósodik mint a hülye. van itthon egy 10A- de az kevés. szóval venni kell újat. de legalább már jobb az a tudat,hogy tud repülni
    A megbánás azt jelenti, hogy irányt változtatunk, és a jövőben másként éljük az életünket. -= RC magyar közösségi oldal=- www.laslie.cf

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Szia!
    Ne az epát vedd le, hanem mechanikusan csinálj kis kitérést. A szervókaron a tengely melletti lyukba tedd a tolórudat, a kormánylapon meg a legmagasabb lyukba. Igy a karok hosszabb úton mozgathatók , jobban lehet vezetni. Az egyik trénerem nekem is tiszta idegbeteg volt. Kapkodtam össze vissza, és a karokat csak mm-es kitéréssel lehetett csak használni. Mikor átalakitottam és csak néhány mm kitérést adtam a vizszintes és a függőlegesnek is. akkor gyönyörűen repült.

Támogató Tocska logója
    Hely
    Érd
    Telefon
    70/6266868
    Hozzászólás
    2.700
    És ha már a "finom" vezérlésnél tartunk: szinte szállóige ilyenkor, hogy "meg kell expózni!". Igen, az hasznos, de csak ha csínján bánunk vele.
    A túl nagy expo érték épp olyan idegessé teheti a gépet, mint a túl nagy kitérés. Csak gondoljatok bele: amíg kis kitérés kell, addig nagyon finoman lehet vele kormányozni, viszont amint nagyobb kitérésre van szükség és félúton túl térítjük ki a botot, a hatás már hirtelen fog megjelenni, szinte átugrik a kormánylap a végkitérés felé. A 30-40%-nál nagyobb expo szerintem már többet árt, mintha hozzászoktatnánk a kezünket a finom mozdulatokhoz. Esetleg köztes megoldás lehet, ha az expot a dual (vagy triple)-ratetel kombináljuk, azaz menet közben üzemmódot váltva más expo beállítást használunk pl. leszálláshoz és mást a normál repüléshez.
    Utoljára módosítva: Tocska által : 2015-02-10 23:06

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.270
    Sziasztok! ", azaz menet közben üzemmódot váltva más expo beállítást használunk pl. leszálláshoz és mást a normál repüléshez." És itt a hangsúly a végkitérésen van, 50-70-100%, nem pedig hogy a bot melyik állásában érjük el a 100%-ot!

Oldal: 230 / 330 ElsőElső ... 130180220226227228229230231232233234240280 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva