Eredmény: 1 - 4 (4) összesen

Téma: Kompozit gép javítási probléma !!!!!!

Senior Member Color man logója
    Hely
    Soltvadkert
    Telefon
    06204712523
    Hozzászólás
    215

Kompozit gép javítási probléma !!!!!!

Sziasztok!

Nem rég hozzá jutottam egy Hyperion P-51 Mustanghoz ami sajnos nem a legszebb állapotban volt. Kompozit a gép teste a szárnya pedig balsa. Sajnos egy igen rossz balesetet szenvedett ami végett rongálodott a teste. Ezt elis kezdtem javítani, kapott egy új motor burkolatot (plussz motorztartó bak stb.)
    A testet is javítani kelett, műgyanta +hintőpor keverékével glettelgettem ki ami a száradás után igen szépen csiszolható volt.
    Ezután megkapta az első sor festést (szinte csak ködölve) és hagytam megszáradni.
    Ezután mikor rá fujtam volna a rendes réteget azzal kellet szembesülnöm hogy tele lett hajszál repedésekkel :O
    Ez mitöl lehet ???

Airbrush festéssel már igen rég ota foglalkozom (autok , motorok stb. diszitő festése) de ilyennel még nem találkoztam. Festettem már habgépeket ,Oracoverrel boritott balsa gépet de kompozit géppel még nem volt dolgom.

A kérdésem az lenne hogy mi lehet a probléma??? Valmit én csinálhattam rosszul vagy a géppel van a baj vagy van amit nem vettem észre esetleg?

Válaszokat mi hamarabb várok hogy orvosolni tudjam a problémát.

Üdv. Ricsi

Senior Member stuka logója
    Hozzászólás
    148
    Szia

Szerintem a hintőpor lehet a gond próbáld legközelebb valami erre a célra alkalmasabb anyaggal.
    Pl aerosil, q-cell azaz mikroballon.

Javítás talán 2k szorógitt segíthet.
    Örülök ha álltalam egy új taggal bővül a csekély modellező társadalom.

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368
    A hintőpor valóban nem a legjobb választás volt, de a baj gyökere nyilván az, hogy a szilárd test is sérült. A laminát a sérülések környezetében tele van repedésekkel. Itt a burkolat kevésbé merev mint a repedések közötti részek. Ezért már kisebb mozgás hatására is megreped fölötte a bevonat. Ebben az esetben nyilván meg sem kellett mozdítanod a testet, mert a festék oldószere tovább puhította az anyagot és a száradás közbeni zsugorodás megrepesztette a festéket.

Először magát a sérült részt kell rendesen kijavítani, utána kövesd Stuka javaslatát: Aerosil és/vagy mikroballon. A szórókitt most látványos eredményt hozna, de használat közben idővel újra megjelennének a hajszálrepedések.

Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Color man

fénykép...
    AKTUÁLIS! http://www.smith-polymers.com/hu/
    Epoxi gyanták, poliuretán gyanták, szilikon gyanták, akril és MS Polymer ragasztók. Minden a Smith-polymers-tol, már magyar nyelven is. Érdeklodjon E-mailben, hívjon Viber-en: 00421948103353.

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva