Oldal: 39 / 40 ElsőElső ... 29353637383940 UtolsóUtolsó
Eredmény: 381 - 390 (391) összesen

Téma: FP helik ( Dragonfly 4, Twister V2, Honey Bee, Piccolo )

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.301
    Szia, tapasztalatom nincs, de szívesen fogadom a tiéd a brushless átalakítással kapcsolatban. Az legrégebbi Funcoptert szeretném befogni kísérletezésre. Az egyik elképzelés pont a farok motorosra átalakítás. Várom hogy mire jutsz. YouTube-on találtam néhány videót, de ennél jobban nem merültem bele.
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    80
    Egyenlőre a sárkányt, pontosabban a farokhajtás műanyag elemét alakítottam át kicsit, hogy a farokmotor felkerülhessen. Ez egy 18ö6 - 2400KV outrunner, ami egy 5x3-as propellert hajt majd. A főmotor egy Blade 400-ból maradt 3800KV-s outrunner, aminek a pinionja tökéletesen passzol a gyári 370-es mocin lévővel. 30A Opto ESC-im vannak drón projektekből, így első körben ezekkel próbálom majd meghajtani a motorokat, a szervók, és a vevő egy külön BEC-ről kapják a naftát. A szabályzók iszonylag aprók, de szerintem bőven el fognak bírni a feladattal, tekintve, hogy a Blade heliben ez a motor 25A szabályzóval volt párosítva, nagyobb rotorátmérő mellett, és CP konfigurációban. A HH Gyro szintén a Blade 400-as maradéka... G110-es típus. Ami érdekes lesz, hogy a drón ESC-k hogyan vizsgáznak majd, illetve a gyro hatása a farok ESC armolásra. Most azon agyalok, hogy milyen arányban mixeljem a gázt és a függőlegest a farokhajtásba, illetve, hogy ebbe mennyit tud majd korrigálni a HH gyro. Valamiféle tesztpadot kell építsek, amin ki tudom kísérletezni a farokhajtás gázgörbéjét, vagy olyan mixet kell összehozzak, aminél menet közben egy potival tudom változtatni a mixelés mértékét, és le tudom olvasni adott gázállásnál. A modern FC-k elkényelmesítették az embert... helis vonalon mostanában szinte mindent az FBL vezérlők oldanak meg, alig találni infót, pl régebbi típusokhoz, a rádiós mixeléshez.

IMG_20200309_143940.jpg IMG_20200309_144038.jpg IMG_20200309_144053.jpg

Cseppnyi adalék az ESC vonalon. Anno a BLHeli ESC firmware-nek volt több variánsa, (main/tail/multi), és tudták kezelni a kefés PWM motoroknak szánt jelet. Viszont az újabb BLHeli_S, Illetve _32 firmware már mind multis variáns, és nem találtam a modernebb szabályzókra sima BLHeli firmware-t. A farok ESC mindenesetre papíron lehetne kétirányú, csak attóltartok, hogy ez tovább bonyolítaná az armolást.
    Utoljára módosítva: dormantamas által : 2020-03-09 16:17 Oka: Fotók

Senior Member M. Zoltán logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    614
    Elvileg nincs benne nagy csoda, a két motorhajtó szabályzót mixeled a gázkarra (FP helinél), valamint a gyro érzékenységét is mixelni kell, mert álló motornál is beindítja a farkát a gyro, ha megmozdítod a gépet.
    AS350 (T-250), MD500 (T-250), Lama 315B (T-250), Hugh. 300 (T-250, Gaui Mini Z, V911) valamintt Koax Lama-k, mocsárjáró, Styroman Extra 300 (800), Mini Fun Cub (1000)...

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    80
    Idézet M. Zoltán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...valamint a gyro érzékenységét is mixelni kell, mert álló motornál is beindítja a farkát a gyro, ha megmozdítod a gépet.
    Ez utóbbi érdekelne, mert erre még nem találtam megoldást. Igaz még vadászom a gyro kézikönyvét a neten. Van neki egy külön jelvezetéke, amivel Rate és HH mód között lehet váltani, de azt nem tudom, hogy a gaint lehet-e vele vezérelni, és milyen intervallumban vár jelet... Gyakorlatlan vagyok-e téren. Azt tudom, hogy a gyro működik, mert szervót, és szabályzót is kötöttem már rá, és a fordulatszám reagált rá. Azt nem tudom, hogy oldjam meg, hogy a gyro center stick jelet kapjon, annak ellenére, hogy a farokmotor még nem jár félgázon.

Igazság szerint külön gázgörbében gondolkodtam a farokvezérlés terén, majd erre jönne rá a gyro korrekciója. Sry, ha hülyeségeket írnék, csak épp semmi tapasztalatom nincs ilyen szinten a technikával. Eddig adott volt a heli saját 4in1 egysége, ami mindent megoldott.

Esetleg egy gyakorlati példát ha tudna mutatni valaki, egy ilyen setupról...
    Utoljára módosítva: dormantamas által : 2020-03-09 20:51

Senior Member StevieG logója
    Hely
    Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
    Hozzászólás
    1.571
    Én első körben ugyanúgy próbálnám a HH girót, mint farokszervó esetén, azaz mix nélkül.
    Az ESC indítása (mutikopteres ESC-eket nem ismerem, normálról beszélek) pedig valszeg úgy lehetséges, hogy teljesen oldalra tolt oldalkormánnyal kell áram alá helyezni (így lesz 0 gázállás).
    Persze ebből az adódik, hogy az oldalkormányt visszaengedve középre "fél gázt" adunk az ESC-nek és elkezdi forgatni a mocit.
    Ez a földön állva elég zavaró (ugye még a főmotor nem is jár), viszont ha helyes a sejtésem, akkor a HH módban lévő giró azonnal visszaveszi a gázt, ha elfordulást érzékel, tehát nem kezd el a heli pörögni a földön, mint a bolond.
    Jó lenne ezt egy forgó platformon tesztelni (régi lemezjátszó esetleg? )...
    Üdv: Stevie

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    80
    Lemezjátszó akad itthon. Úgyis meghalt a tű, és nem is lehet hozzájutni. Ez eddig eszembe sem jutott. Köszi a tippet! A gyro korrekció mértéke, aránya a végső kimenetben még kérdéses. Elvileg HH módban le kellene állnia... Vagy legalábbis negyed gázra lehúzni, hogy maradjon még némi sávszélessébol az oldalkormánynak is.

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    80
    Amúgy center stickre tudok 0 gázt programozni gázgörbével. Sőt az esc throttle range-et is fel tudom programozni úgy, hogy a low point a center stick legyen. Csak nem tudom a gyro korrekció hogy alakul ezután.

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.301
    Hát ez az egész annyira kínai nekem hogy lépek is mielőtt még elkapom a korona vírust.
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    80
    Gyanús, hogy én már túl vagyok rajta... Amúgy haladok. A gép elkészült fizikai valójában. Este majd dobok fel képeket. Most átalakított a lemezjátszót forgóasztallá, aztán nekikezdek a programozásnak, kísérletezésnek.

Senior Member M. Zoltán logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    614
    A gyro érzékenységét is ezen a kábelen kapja, a mértékével szabályozod az érzékenységét. Nulla gáznál mixelve csökkentsd a gyro érzékenységét is, ha lehet nullára. Már régen csináltam, egy UH-1 csontvázát vezéreltem így, végül a projektet nem fejeztem be (egyszer neki kellene végre be kellene fejezni). A gyro egy T-rex 250-hez való gyári darab volt, némileg programozni lehetett a beállításait. Repült, de mire végeztem volna a finom beállításokkal, addigra eltört a farokmotor vezetéke, így nem lettem kész vele. Azóta van másik motor, újra elő kellene venni...
    AS350 (T-250), MD500 (T-250), Lama 315B (T-250), Hugh. 300 (T-250, Gaui Mini Z, V911) valamintt Koax Lama-k, mocsárjáró, Styroman Extra 300 (800), Mini Fun Cub (1000)...

Oldal: 39 / 40 ElsőElső ... 29353637383940 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva