Oldal: 1 / 40 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (391) összesen

Téma: FP helik ( Dragonfly 4, Twister V2, Honey Bee, Piccolo )

Senior Member
    Hozzászólás
    836

FP helik ( Dragonfly 4, Twister V2, Honey Bee, Piccolo )

Sziasztok!

Azért gondoltam erre az univerzális FP heli topicra, mert itt ezekről a gépekről olyan tudásanyagot halmozhatunk fel, ami mindenki számára segítséget jelent, és nem aprózzuk szét. A tapasztaltabb helisek tudják, hogy bármilyen gyártóról legyen szó, az FP helik felépítése majdhogynem egyforma, és 90% ban kompatibilisek az alkatrészek egymással.Remélem ennek a topicnak is olyan nagy sikere lesz, mint rgform kis koaxhelikopterek topicjának.

A bevezető után egy kis információ HONEY BEE FP heli 4 az 1 ben egységéről. Rendeltem egy ilyen gépet bütykölgetés miatt, és örömmel nyugtáztam, hogy az FP verziónak is ugyanolya a 4 az 1 ben egysége, mint a CP verziónak. Kivan építve mind a hat csatorna, és ami a fő lényeg, legalábbis nekem, hogy gépet lehet három cellával hajtani a szabályzó hideg. Az már persze más kérdés, hogy bírják majd a motorok. Gondoltam, hogy a forok motorhoz beépítek egy ellenállást, nem tudom erről mi a véleményetek?

Udv,
    King II,W 60, W 36, T-Rex, Twister FP, Esky CP, Koaxok, Easy Star, Mini Mag, E-starter, Sky Lady

Senior Member
    Hozzászólás
    283

Szia Zoli!

Ugyan van regiment FP-s topic, én örülök ennek is. Biztos, hogy sokan fogják degradálni'...

Látom nem hallgatsz rám Már mondtam NEked, hogy twister V2 szabit vígan használhatsz 3 cellával, valamint, hogy a twister V2-es vevő-szabályzó egység megegyezik a twister CP-vel illetve a honey bee cp-vel is egyaránt. (mellesleg honey bee fp és cp szabi is ugyan az) A vevő részük akármilyen hihetetlen, szerintem nagyon jól modellezhető! Én pl az egyik twisteres szabimat szétszedtem, megcsináltam a vevő részét egy normális vevőnek, és beleraktam egy E-starter repcsibe.

Egyelőre ennyi........

Dani

Member
    Hozzászólás
    85

fp helok

Üdv!
    Nekem Df4-em van.
    Kérdésem: az akkumlátor gyárinál lényegesen egyszerűbb rögzítése a heli alján a gyors cserélhetőség érdekében (ni-mh v. Lipo)?
    Üdv! <br />Titó<br /><br />DF-03, WALKERA DF4, MINI RC

Senior Member
    Hozzászólás
    283

Szia Tito!

Nem egészen értem a kérdést ops:

Üdv.: dani

Member
    Hozzászólás
    85

FP helik

Az én helimen még a gyári akksi van. Ha lemerül és ki akarom cserélni, akkor a fél talpat szét kell csúsztatni, hogy kinyerhető legyen az akksi.
    "Gyorsabb csere" néven valami olyan megoldásra gondoltam mint pl. tépőzáras rögzítés valami tartón stb... Valahol láttam ilyet a fórumban de nemtom hol.

Senior Member
    Hozzászólás
    283

Szia!

A twister heli tuning topicban olvashattad, vagyis láthattad konkrétan az én helimen

Mellékeltem NEked pár képet, hogy miként kell megcsinálni:

Az első két képen még a df4-es helimen volt rajta, de nem sokáig!!! :P

Üdv.: Dani

Member
    Hozzászólás
    85

df4

Köszi akkor majd így átalakítom.

Mi az amire a tépózár ragszatva van? Falemez, műanyag??

Senior Member
    Hozzászólás
    283

Konkrétan nem fa lemez, de tökéletes egy rétegelt 3mm-es fa lapocska is. Én egy 3-4 mm-es préselt karton papírt használtam, talán egy lepkefingnyivel könnyebb, mint a fa. (ebből van itthon vagy 100 helire valónyi )

Dani...

Senior Member
    Hozzászólás
    836

Szia!

Az akkuval kapcsolatban annyit, hogy nyugodtan használ 2 cellás Li-Po -t, az nagyon szeretik ezek a gépek. Mondjuk egy 2 cellás 800 mah pakkal a repülési idő folyamatos repüléssel 10-12 perc, lebegéssel 8 perc.

Udv,
    King II,W 60, W 36, T-Rex, Twister FP, Esky CP, Koaxok, Easy Star, Mini Mag, E-starter, Sky Lady

Senior Member
    Hozzászólás
    283

Ezt most nagyon nem értem... Nálad lebegésnél hamarabb merül le az akksi, mint repülésnél!?

Üdv.: Dani

Oldal: 1 / 40 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve