Oldal: 38 / 40 ElsőElső ... 2834353637383940 UtolsóUtolsó
Eredmény: 371 - 380 (391) összesen

Téma: FP helik ( Dragonfly 4, Twister V2, Honey Bee, Piccolo )

Senior Member StevieG logója
    Hely
    Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
    Hozzászólás
    1.571

Re:FP helik ( Dragonfly 4, Twister V2, Honey Bee, Piccolo )

Idézet gamhfn eredeti hozzászólása
    Viszont a főmotor brushless cseréjét nem adtam fel, rendeltem v-tail mixert. Majd meglátjuk. Addig is minden ötlelet szívesen fogadok.
    Ha csak a főmocit cseréled brushless-re: minden maradjon úgy, mint most (persze kefés moci eltávolítva), egy üres csatira (pl. 6-os) mixeld rá a 3-ast (gáz) 100%-ban és a vevő hatos csatijára dugd a BL szabit.
    Elvileg csak ennyi.
    Persze a board-on valszeg be kell állítani ehhez a cucchoz a potikat (revo, giró).
    Üdv: Stevie

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    77

Cool

Amint látom, halott téma... és még nem értem a végére a visszaolvasásnak, de egy hozzászólást azért eleresztek.

Nemrég online találtam egy szép állapotú Twister V2 gépet, és megmozgatta a némiképp retro rajongó fantáziám. Gombokért vettem, mert sajnos a magyar oldalakon sokszor pórul jártam már, így nem mertem a szerintem reális árat ajánlani. Nagy meglepetésemre az eladó belment, és a gép abszolót korrekt állapotban megérkezett. Persze az akku kuka, de volt itthon pár 2s LiPo-m szóval miután összeszereltem a szállításhoz kissé szétszedett gépet, beszereztem a távba a 8db ceruzaelemet, ráébredtem, hogy a 35MHz esetén nincs bindelés, és nem mindegy, hogy a kristály a vevőbe hogy van bepattintva... Szerencsére találtam egy angol kézikönyvet, és némi hibakeresés után felpörögtek a rotorok.

Elkezdtem emelgetni. Korábban volt több 4 csatornás micro helim, coaxom, Tracer60, V911, v912 és hasonlók. Gondoltam ezzel is meg fogok birkózni elsőre, vagy legalábbis rövidebb gyakorlás, emelgetés után. Nem sikerült... meglepett. Az első bukfenceket még szépen viselte, de a nap végére összejött egy nagyobb esés, és eltörtem a hubot. illetve az egyik hiller összekötőt. Mivel maga a gép amúgy nagyon tetszett, illetve a kihívás is, amit a reptetése jelentett, elkezdtem alkatrészekre vadászni. Végig kutattam a magyar webshopokat, és itt ott, elfekvő készleten több rotoralkatrészt sikerült is beszerezni, a hub kivételével. Abból kb. lehetetlen találni alkatrész formájában. Bár több webshopban meg lehet rendelni, de végül rendre érkeztek a telefonok, hogy mégsincs belőle, és nem is tudják beszerezni. Elkezdtem online kutakodni a típusról, illetve pár külföldi webshopot is megpróbáltam, de vagy nem volt az alkatrészből, vagy épp nem szállítanak az országba.

Az hamar kiderült, hogy egy időben nagyon elterjedtek ezek a típusok, egymás klónjaiként több márkanév alatt, így megpróbáltam a Walkera, E-sky, Exceed RC, Reely és márkanév alatt futó variánsokat felkutatni, törött, hiányos, javítható állapotban, és ezekből kinyerni a hiányzó alkatrészeket. Fotók alapján cserekompatibilisnek tűnt minden, de végül azért értek meglepetések. Főleg a Walkera/Reely vonalon. Az E-sky HBFP, Twister V2, Exceed Falcon 40 egymással teljesen kompatibilisek. A Walkera és a Reely csak részben. Itt létezik teljesen más a rotormechanika is, ami még integráltabb. Hasonló, de csak részben kompatibilis a váz, - hosszabb a főtengely vázon belüli része, magasabbra kerül a rotor mechanika - emiatt másképp van kialakítva az elforgás gátló, és épp csak annyiban más az imbolygó, hogy ne működjön a Twister vázban. Míg a mechanika sokkal precízebbnek tűnik, kevésbé szorul, és precízebbek a toleranciák, az elektronika egyszerűbb, silányabb minőségű, integráltabb. Cserébe mondjuk könnyebb... Az összeszedett roncsokból... alkatrészekből eddig sikerült felépíteni egy vegytiszta Twister/HBFP masinát, egy teljes egészében Reely/Walkera gépet, illetve egy hibridet, amivel még akad némi munka, mert a magasabban lévő rotorfej, és imbolygó miatt rövidek a szervo összekötő rudak, és nincs kéznél megfelelő huzal, hogy újakat hajtsak.

A frankent egy Twister aggyal próbálom majd életre kelteni, ha a mechanika rendben van, illetve később szeretném megpróbálni 2.4GHz-re átépíteni, úgy, hogy egész egyszerűen a 4 in 1 egységről leforrasztom a vevőt, és egy másikat, a megfelelő csatornák átkötése mellett, a helyére beforrasztok. Legjobb tudomásom szerint a vevő önmagában használható lesz a régi távval, egyéb projektekben. Legfeljebb építek valami egyszerűbb habgépet az unokaöcsémnek, és neki ajándékozom.

Ha esetleg a téma korábbi követőjeként olvasnátok ezt a hsz.-t, és akad még otthon elfekvőben alkatrész, törött gép, vagy megosztható tapasztalat, keressetek privátban. Szeretnék további esélyt adni ezeknek a gépeknek, felujjítani, összelegózni még párat, mert sajnálnám őket darabokban látni, és az eddig olvasottak alapján, sokaknak volt ez ez első helije, sokan élvezték a reptetésével járó kihívásokat, és szeretném ha ezt én, és mások is megtapasztalhatnánk.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Nem vagyok képben, hogy mi ez a heli, meg mi az a "hub" (talán a rotor agy?), de én 3D nyomtatóval csinálnák egy megfelelőt, vagy ha nagyobb gép, akkor esztergálnék aluból, vagy POM műanyagból.

Najó utána néztem. Azért ez nagyon komoly, hogy rendes hilleres mikrohelit is csináltak
    Szerintem semmi akadálya kinyomtatni a műanyag alkatrészeket.
    Nekem egy Blade 130s-van annak a fő fogaskerekét és leszálló talpát nyomtattam eddig. Teljesen jól működik.
    Utoljára módosítva: keril által : 2020-02-24 20:18
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    77
    Igen a rotoragyról van szó. Egy sajátos alkatrész ennél a gépnél. két ága van, két kis csapággyal, amiknek a tetejére pattintható fel a lapátokat befogó alkatrész, majd azokon billenthetőek a főrotor lapátjai. Egyértelműen a gép egyik tervezett gyenge pontja, bár gyanítom a tervező inkább arra számolt, hogy kellően rugalmas anyagból készül, és inkább leugrik róla a rotor, semmint eltörik. Sajnos az esztergáláshoz nem értek. A 3D nyomtatás lehetősége bennem is felmerült, de a sima háztáji nyomtatók által előállítható alkatrészek ehhez nekem gyengének tűnnek. Mondom ezt úgy, hogy volt szerencsém pár nyomtatott quadkopter vázhoz, vagy alkatrészhez. Talán egy ipari nyomtatóval, vagy valami műgyanta alapú megoldással, shapeways, vagy hasonló szolgáltatással elő lehetne állítatni. A CAD verziót, némi méricskélés után magam is meg tudnám tervezni.

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Gyengébbnek gyengébb mint a fröccsöntött, főleg a rétegek tapadása miatt, de meg lehet azt tervezni hogy elég erős legyen.
    Meg Pl. van karbon-nejlon kompozitom az erős és rugalmas, de ilyen kis helihez valószínűleg PET-G-t használnék 0.2-es fúvókával.
    Van gyantás nyomtatóm is, de szerintem az nem jó erre a célra. Túl rideg és törékeny a kész nyomat, bár lehet létezik alkalmasabb alapanyag az alap gyantánál.

Erről az alkatrészről van szó?
    https://www.supercheaphobbies.com.au...r-p-15014.html

Itt meg amit én csináltam jobb dolgokat:
    https://www.thingiverse.com/KeriL/designs
    Utoljára módosítva: keril által : 2020-02-25 12:07
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member StevieG logója
    Hely
    Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
    Hozzászólás
    1.571
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A V2 FP-nek ez a hub-ja:
    twister-kozponti-hub.jpg
    Üdv: Stevie

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Megoldhatónak tűnik, bár a szarvakat egybe, a tengely befogót vastagabbra tervezném.
    Kéri Laci

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    77
    A tengely befogora még rá kell húzni egy alkatrészt, ami meggátolja, hogy elforogjanak az összekötők amik az imbolygóhoz igazítják a lapátokat.

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    77
    Felmerült bennem ötletként, hogy az egyik komplett gépem modernizáljam, mivel a 4in1 egysége haldoklik. Az előző tulaj kinyírta a gain és proportional trimmer potikat, mert valami oda nem való szerszámmal próbálta állítani. A WL Toys v912 illetve v913 gépek elektronikájában gondolkodom. Az újabb helik elektronikája stabilizál is, de az imbolygó elrendezése más. Mivel a heli FP és CP variánsai ugyanazt a vázat használják, előállítható hasonló szervó elrendezés, illetve a CP varians imbolygó hasonló konfigurációban összeköthető a szervokkal. Ami aggaszt, mert sajnos a fizikához kevrset konyitok, a hiller elrendezés. A v9xx heliken nincsenek lapátok, és 45 fokos a stabilizátor szöge.
    Működhet vajon egy ilyen franken-kopter?

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    77
    Idézet dormantamas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A WL Toys v912 illetve v913 gépek elektronikájában gondolkodom. Az újabb helik elektronikája stabilizál is, de az imbolygó elrendezése más. Mivel a heli FP és CP variánsai ugyanazt a vázat használják, előállítható hasonló szervó elrendezés, illetve a CP varians imbolygó hasonló konfigurációban összeköthető a szervokkal. Ami aggaszt, mert sajnos a fizikához kevrset konyitok, a hiller elrendezés. A v9xx heliken nincsenek lapátok, és 45 fokos a stabilizátor szöge.
    Működhet vajon egy ilyen franken-kopter?
    Meg is válaszolom a saját hsz.-t. Két kísérletem volt, v912 elektronikával. A tapasztalatok. Elsőre úgy tűnt akár működhet is. A v912 elektronika nem stabilizál.... csak egy farok gyro van a cuccban. Azt hittem ennél többet tud.... De ennek eredményeképp a "ciklikus" csatornákon sincs mix, sima passthrough, úgyhogy a mechanika az eredeti konfigurációban is működik. A szabályzók is látszólag rendben vannak, és lekezelik a két motort. Viszont vagy mindkét hozzám került elektronika gyroja hibás volt, vagy valami nagyon nem stimmel a főmotor farokmotor mixxel a lapon, és ehhez nincs is hozzáférésem kívülről... A farokmotor túlerőben van.... amit a távról tudnék kompenzálni, de amint elemelkedik a heli, és megmozdul a farok, a gyro túlkompenzál, és piruett a vége. Olyan, mintha folyamatosan azt érzékelné, hogy balra fordul a gép, és jobbra korrigál... egyre többet. Ez azért érdekes, mert kézben tartva lefogva, érzésre jó irányban dolgozik.

Következő projekt a full brushless megoldás egy sima HH gyroval. Amivel gondba leszek, mert még sosem csináltam, az a főmotor/farokmotor mix, illetve a gyro kombinációja. Vadásztam online példákat, de csak kész, repülő projekteket találtam, teljes építési leírás nem. Ha valakinek volna ilyen irányú tapasztalata, múltbéli próbálkozása, az jelezze... hátha kicsit könnyebb dolgom lesz.
    Utoljára módosítva: dormantamas által : 2020-03-08 21:03

Oldal: 38 / 40 ElsőElső ... 2834353637383940 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve