Oldal: 2 / 40 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (391) összesen

Téma: FP helik ( Dragonfly 4, Twister V2, Honey Bee, Piccolo )

Senior Member
    Hozzászólás
    836

FP helik ( Dragonfly 4, Twister V2, Honey Bee, Piccolo )

Szia!

Így van, a lebegés jobban kiszívja az akkut.

Udv
    King II,W 60, W 36, T-Rex, Twister FP, Esky CP, Koaxok, Easy Star, Mini Mag, E-starter, Sky Lady

Senior Member
    Hozzászólás
    283

Hm... Nálam pont ellenkezőleg van, ahogy sok más embernél is. Akkor valamit nagyon rosszul csinálunk

Üdv.: Dani

Sziasztok !
    Szereztem egy DF4-es helit, így beléptem a táborba. Nagyon érdekes az SJM-400 mellett, a kettőt nem lehet összehasonlítani, de azért eléggé tetszik. Nem repültem még egyikkel sem, eddig csak koax helivel repültem, illetve az utóbbi hetekben szimulátoroztam ( XTR - most 28 repült óránál járok ), de most már mindkettő heli repülésre készen áll. :-) A DF-el csak azért nem repültem mert a szobában kevés a hely, és mostanában állandóan szél volt, amikor meg nem akkor meg este. :-) Az a kérdésem, hogy a DF4 4-1 egységén levő poti mit állít ? Gondolom a giró érzékenységét, de nem tekergettem el. Az előbb linkelt aksi rögzítési megoldás nagyon tetszik, én is megcsinálom a df-en, mert a gyári megoldás eléggé gáz. Szerintem egy darab epoxi lemezt fogok használni ( nyák lemez ), amit két pici kötegelővel fogok a heli aljához rögzíteni. Hátra a farok kitámasztója alá kellene még valami darab, mert ez a vékony karbonpálca mindenben elakad. Egyébként mekkora szellő az amiben még lehet repülni a DF4-el ?
    Mindenki olyan rádiót hallgat, amilyet megérdemel.

Senior Member
    Hozzászólás
    283

Szia!

Hátra a pálca alá egy gombot ragassz fel valamivel. Műanyag ragacs, stb... Nehéz megmondani, hogy milyen szélben nincs értelme kimenni. Én sokszor letojom, hogy mennyire fúj, amikor van egy kis szélcsend, gyorsan felemelem és hadd szóljon. Eddig nem volt gondom vele. (najó, de már tudok Vele repülni) Igazából leginkább csak a föld közelében xar, ha dobálja a szél a helit. (ez főként a kezdőket zavarja sztem) Igen, valóban jók a fenti képek Kb. két óra alatt dobtam össze, az eslő két képen még nincs lefújva feketével a kis csúszka... Ejnye :lol: :lol:

Senior Member
    Hely
    Hatvan mellett
    Hozzászólás
    635

Hali.
    Nem tudom már meg lett-e válaszolva, de ha a farokmotorhoz raksz egy ellenállást, akkor az valószínűleg vagy szét fog égni, vagy elég nagy mérettel és súllyal bír majd. Az átlagos ellenállások 1/4 vagy 1/2 wattosak. De ha a farokmotor ennél kevesebb, akkor megpróbálhatod.

Senior Member
    Hozzászólás
    179

Szasztok!

Már mondtam NEked, hogy twister V2 szabit vígan használhatsz 3 cellával, valamint, hogy a twister V2-es vevő-szabályzó egység megegyezik a twister CP-vel illetve a honey bee cp-vel is egyaránt. (mellesleg honey bee fp és cp szabi is ugyan az)
    Ez igaz DF4-re is?
    Üdv, Tibi<br />06-20-524-56-55

Senior Member
    Hozzászólás
    283

Szia!

Az új fajta df4 szabiban már 2db fet van a főmoci előtt, arra talán, a de régire semmiképpen sem! Mindenesetre én df4-el nem próbálkoztam még, nem merek mondani semmit. Vagyis inkább azt mondom, hogy NE!

Ma repültem picit a DF4-el, tanulságos volt. Egy ismeretlen helit tisztességes trimmelés előtt nem egy szeles turbulens helyen kell először megemelni. :-) Így eléggé rövid volt az első felszállás, mert a kertben található egyetlen vas lámpaoszlopot vettem érintőre az egyik rotorlapáttal. Szerencsére megtaláltam a darabját, és mivel nincs kéznél másik megragasztottam. Utána szobában nagyjából kitrimmeltem, és egészen jó is volt amíg el nem néztem egy távolságot és nekirepültem egy szekrénynek. Persze a rotorlapát eltörött megint a ragasztásnál, és kicsit szétugrott itt-ott a szerkezet. De ahogy nézem csak vissza kell dugdosni a karbon pálcákat a helyükre. Holnap veszek lapátokat. Ami viszont nagyon érdekes érzés volt, a heli eléggé lassan reagált a ciklikusra. Ez lehet a nem túl masszív imbolygó miatt is, de lehet hogy a gyári szervókat érdemes lenne gyorsabbra cserélni ? És még egy kérdés : A flybaron a lapátokat milyen állászögre állítjátok ? A neten olvastam olyat hogy totál nullára kell, de azt is hogy 1-2-3 fok pozitívra.

Senior Member
    Hozzászólás
    283

Én mindig a középső forgókerethez állítom a hiller lapátokat teljesen vízszintbe. Nem próbálkoztam még hasonlókkal.

Ok, majd elszórakozom vele ha lesz kicsit nagyobb helyem. Ma repülgettem a helivel, tetszik a darab. Azt hiszem az SJM-et nem is veszem elő addig míg ezt nem repülöm számomra elfogadhatóan. Még nem válaszolt senki arra, hogy a gyári helyett ki milyen szervót használ a heliben.
    Ma annyit variáltam, hogy a szervók karján a gyárilag legkülső lyukban levő tolórudakat átraktam kívülről a harmadikba. Ugyanis a legkülső lyukban túl nagyot tolt a szervó, már megakadt az imbolygó, a szervó meg darált. Így most még eleget mozdul, de már nem tud elakadni. Még mindig olyan nyúlósan reagál a heli, szerintem elsőre kicserélem a szervókat valami nem túl drága de jobb szervóra, de nagyon erős a gyanúm hogy ezt a nyúlósságot a nagyon hajlékony imbolygó okozza. Lehet a DF4-hez alu imbolygót kapni valahol ?

Oldal: 2 / 40 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva