Oldal: 3 / 40 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (391) összesen

Téma: FP helik ( Dragonfly 4, Twister V2, Honey Bee, Piccolo )

Senior Member
    Hozzászólás
    283

FP helik ( Dragonfly 4, Twister V2, Honey Bee, Piccolo )

SZia!

Külföldről lehet rendelni alu imbolygót df4-hez, de semmi értelmét nem látom! Főként azért, mert 13-15 ezer Forint körül van...

A szervót, gyakorlatilag bármilyenre kicserélheted. A lényeg, hogy 9 gramm felett ne legyen, de gondolom ez evidens. Az, hogy milyen gyors, úgyszintén mind1. Én a távomon pl a szervó érzékenységet -30%-ra levettem, pedig nincs valami fürge szervó rajta. (így különben nagyon kis stabilan lehet repíteni a masinériát, ezt a videókon láthatod is) Az előre bólintó szervónál egy gyorsabb van, mert ha előre megyek vadul, akkor legalább olyan vad mozdulattal vissza tudjam borítani a seggét...

A szervót felrakásánál, beállításánál talán a legfontosabb a szervó mozgató kar hossza, és annak felrakásának módja. A szervónál ne csak simán a jólbevált "z" hajlítással rakd be a karba az acél huzalt, hanem pl. használj ott is gömbfejet. Lehet ilyen kis méretekben is kapni hasonló dolgokat. Erőben is nagyon jó hatással lesz a gépre, és mechanikailag is sokkalta jjobb lesz!!! A felrakási mód pedig a következő: szervókról a karokat leszeded (most csupasz a szervó), a távon mindkét irányba teljes kitérést teszel, aztán ezt a másik szervóval is, most marad bekapcsolva minden, a szervókra fel a mozgató kar úgy, hogy vízszintes legyen teljesen, vagy legalábbis amenynire csak lehet, aztán imbolygót szintén vízszintbe állítani és kimérni, hogy mekkora tolókar kell, stb... Aztán márcsak az marad, hogy leszabod a dolgokat, felrakod a szervó karra a gömbfejet, aztán a tolókarra is fel az ellenkező darabot és atöbbbiiii....

Én így csináltam és csinálom a dolgokat, reklamációt nem fogadok el

Ha nem világos valami, mert bénán magyaráztam jelezd!

Üdv.: Dani

Senior Member
    Hozzászólás
    836

Sziasztok!

Hiller 0 állásba mindig, Én nem láttam alu imbolygót a DF4 –hez, csak a piccolohoz, úgy hogy kérek linket. Amit fent olvastam, arról annyit, hogy helin forgó alkatrészeket, illetve nagy terhelés alatt álló alkatrészeket nem szabad ragasztani, ki kell dobnai ami sérült! Komoly sérüléseket okozhat, arról nem is beszélek, hogy a heli sem repül barmolt alkatrészekkel.

Udv,
    King II,W 60, W 36, T-Rex, Twister FP, Esky CP, Koaxok, Easy Star, Mini Mag, E-starter, Sky Lady

Köszi az ötleteket !
    A ragasztott lapát már a múlté, már csak azért is mert nekirepültem egy salgó polcnak és megint eltörött. Na meg mert ma vettem pár tartalék darabot. Csak azért használtam mert nem volt másik. Egyik kollégám Twister V2-je eléggé szépen elvágta a kezét egy rádiózavartól megindulva, tudom hogy nem játék.
    Ismeritek ezt a linket ? Sok jó ötlet van itt.

http://www.heli4.com/article211.html

A főrotor motorját sok helyen lehet kapni, de a farokmotor is beszerezhető a Lindingertől. Azt viszont nem tudom hogy a farokrotor lapátja milyen lehet, mit kellene oda rakni. Sajnos nem értem a szöveg minden szavát. :-) Gondolkodtam a teljes átalakításon is, hogy az MX12-vel tudjam kergetni a helit. Vevőm van, csak egy girót kellene venni és két szabályzót. HH giróval sokkal kezesebb lenne a gép, csak kérdés megér-e ez ennyit. Ha sikerül nagyon olcsón vennem valami HH girót akkor megcsinálom, a logictecet csak nem szedem le az sjm-ről. :-) Előre berakok egy 20 amperes Telebee szabályzót, hátra meg egy 5 amperest. Persze mindezt lipóval.
    Mindenki olyan rádiót hallgat, amilyet megérdemel.

Senior Member
    Hozzászólás
    283

Igen!!! Törött, ragacsolt alkatrészekkel nem repülünk!!!

Itt az imbolygó, linket nem találtam rögtön, de két képet tudtam feltölteni. Ezek nem konkrétan df4-hez valók, mivel a jobbra-balra bólintó karja épp a túloldalon van, de lehet ahhoz is kérni... (máskülönben a szervót is át lehet ugye rakni a túloldalra)

Keresem az oldalt!!! Nemrég ratam fela vistát, így elveszett az összes kedvenc

Én már próbálkoztam más giro beszerelésével, hasznos dolog De kellett a nagy helimhez, így maradt a régi elektronika.

Member rolio logója
    Hely
    Göd
    Telefon
    703971054
    Hozzászólás
    38

Sziasztok! Az lenne a kérdésem h a főmotor alján ahová a kábel van forrasztva, hiányzanak az ellenállások. Ez gáz?

Senior Member
    Hozzászólás
    283

Szia!

Tiéd a jabo II.-es heli, ugye? Ott nem ellenállások vannak különben, hanem zavarszűrők. Az csak annyiból gáz, hogyha megy a moci, akkor a szervók bezevarosodhatnak. Sőt, szinte biztosra veszem, hogy van némi zavar... Nekem 3 db 104-es barna zavarszűrű, illetve egy kék 105-ös van felrakva. Mindemellett egy zavarszűrű kondenzátort szoktam a vevő egyik csatijára rakni, így a tutti.

Member rolio logója
    Hely
    Göd
    Telefon
    703971054
    Hozzászólás
    38

Szia
    Időközben vettem egy df22e-t. És erről kérdeztem. Nekem csak 2 barna szűrő van rajta. De kaptam hozzá még 1 ugyanolyat. És még mit forrasszak rá?

Senior Member
    Hozzászólás
    283

Mást ugyan nem kell :P Viszont a 22E már nem fix pitch-es heli! (ha segítség kell, inkább pü, mert morcik lesznek...)

Dani

mmormota
    Guest

A zavarszűrő kondenzátorok általában 47nF ... 100nF értékűek.
    A kondenzátorra írt számot úgy kell értelmezni, hogy az utolsó jegy a nullák száma, és pF-ot jelent.

Pl.
    104 azt jelenti, 10 és négy darab 0 a végére, 10 0000 vagyis 100 000 pF = 100 nF

A zavarszűrő kondenzátorokat rövidre vágott lábakkal a motorra célszerű szerelni, egyet a két kivezetés közé, a másik kettőt a motor fém burkolata és egy-egy kivezetés közé. (háromszög alakul ki)

Member rolio logója
    Hely
    Göd
    Telefon
    703971054
    Hozzászólás
    38

Köszönöm a kimerítő választ! Akkor még azt az egyet ráteszem. Időközben kiderült h ez a kisebbik baj.

Oldal: 3 / 40 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva