Eredmény: 1 - 4 (4) összesen

Téma: Turnigy 5RX vevő és más elektromos dolgok

Junior Member
    Hozzászólás
    11

Turnigy 5RX vevő és más elektromos dolgok

Sziasztok!

Nagyon új vagyok még a repülős témában. Jelenleg Nagyfiunk házi feladataként egy modell repülőt gyártunk, bebizonyítva a felhajtóerő létezését és működését. (...)

Mindketten igen nagy kedvet kaptunk a repülőmodellezéshez, Fiunk és én is akarunk a "házi feladat" mellett 1-1 saját repcsit gyártani. Ráakadtam a Turnigx 5X adó - 5RX vevő párosításra, amely nagyon jónak tűnik a célra. Sajnos a vevőről nem találtam semmilyen anyagot, kapcsi vázlatot vagy hasonlót, el sem tudom képzelni, hogy az 5-ös csatorna (CH5) hogyan működik???

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatosan?

hdcc

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.176
    Szia, nem igazán itt van a helye de ha jelzed a moderátornak átteszi a helyére. Az 5. csatorna általában a behúzható futóművet működteti egy kétállású kapcsolóval. Az 1-4 csatorna a kormány felületeket működteti, mode kiosztástól függ hogy melyik Melyiket. A leg elterjedtebb a mode 2, 1. csűrő, 2. magassági, 3. gáz, 4. oldalkormány.

Sok sikert ehhez a szép hobbihoz. Több infót itt találhatsz: http://forum.rcmodell.hu/forumdispla...ompatibilitás

Üdv. Vili
    Az örök habozó!

Junior Member
    Hozzászólás
    11
    Szia Vili!

Köszi a gyors választ. VÉGRE volt 1 kis időm, miután hazaértem !!! Szétdobtam a próbarepülő elektromos részeit, tisztességesen összeforrasztottam a motort-vezérőt-vevőt-akksit, rádugtam a CH5-re egy szervót, és LÁM!

Ahogy írod "kétállású kapcsolóval" tényleg ez történik: a szervó a két végállása között ingázik az 5X kapcsolójával....
    Szóval PWM. Ettől tartottam,mert egy kefés CD motort kellene ki-bekapcsolni egy relével. Össze kell raknom egy PWM dekóder áramkört...

További szép napot (estét) kívánok Neked!

Junior Member
    Hozzászólás
    11
    Kedves Moderátor!

Kérlek rakd át a témát az "Adók-vevők-kompatibilitás" csoportba.

Köszönöm.

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva