Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen

Téma: TS351 + RC305 összehangolás (help) 5,8Ghz 200mW

Junior Member
    Hozzászólás
    11

TS351 + RC305 összehangolás (help) 5,8Ghz 200mW

Sziasztok!

Megvettem az alábbi párost a fórumon egy kollégától.
    Teljesen új, de nem tudom működésbe hozni.

Váltogatom a frekiket, de max csíkozódik, kép nem jön be.

Áttúrtam a külföldi fórumokat, de nem sikerült megoldanom.

Valakinek tudna esetleg tapasztalatot, tanácsot adni?

Üdv

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    463
    Lehet, hogy a DIP kapcsolóknál nem jó az ábra. Vagy a sötét négyzet jelenti a kapcsolót vagy pedig fordítva. A fehérek.
    Mindkét módon próbáld ki.
    http://fpvracinghub.com/reviews/revi...itterreceiver/
    Voltak anomáliák régebben.

Junior Member
    Hozzászólás
    11
    Említették sok helyen, hogy a világ különböző helyeire különböző frekvencia sávon működő készülékeket gyártottak, attól függően hogy hol melyik sáv legális (A,B,E sáv).
    Panaszkodtak emiatt kompatibilitási problémákra.
    De van erre is megoldás. A csip lapon az SMD resistorok meglétével illetve hiányával lehet a sávot beállítani.
    Megvizsgáltam hát, a vevő és az adó is ugyanazt használja(A band [az E helyett egyébként, de legalább ugyanazt]). Majd ezek után végig pörgettem az összes lehetséges beállítást (tényleg az összeset). Átnyáláztam a vevő/monitor és adó/kamera közötti megfelelő kapcsolatot. Semmi.
    Ezek után nem maradt több ötletem.

Nagyon felmérgel, elkeserít, kiábrándít.
    Benne van a pénz és nem képes működni.

Esetleg valaki megfelelő munkabér ellenében meg tudná vizsgálni nekem, ha elküldöm postával?
    Én kifogytam az eszközeimből.. és nagyon megköszönném!

források:
    https://www.rcgroups.com/forums/show...receiv+channel
    https://www.rcgroups.com/forums/show...05-Rx-TS351-Tx

Üdv

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.080
    A kolléga mit mond rá?

Mind a kettő 12V-os. Ha ugyanarra a csatornára állítod mindkettőt, és nem működik, akkor én visszavinném a helyedben. Aztán vennék valami normális 40 csatornás adót, vevőt.

Junior Member
    Hozzászólás
    11
    A kollégának fogalma sincs, mi lehet.

Mindkettő 12V-on van, egy kedves modellező felajánlotta a segítségét, most elküldöm neki.

Egyébként SENKINEK NEM AJÁNLOM ezt a szettet. (Ha esetleg valaki most szánná rá magát.)

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.703
    Kell egy min 32ch beepitett vevos monitor amin latszik milyen frekin van..es azzal meg lehet hatarozni az ado frekijet...aztan ahhoz behangolni a vevot.
    Nem irtad min nezed es hogy van osszekotve...de erdemes megnezni egy tv n is aminek van analog bemenete nehigy a monitor vagy egyszeruen a video kabel kontakt hibaja okozza a gondot...
    Szoval a kep tuti atjon a vevobol?
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Junior Member
    Hozzászólás
    11
    Szia!

TV-n keresztül néztem (ez a legstabilabb eszköz ami itthon van), kipróbáltam több átjátszó kábelt is (3 v. 4 pinnel).
    Nem hozott eredményt.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.703
    Idézet Qlacs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia!

TV-n keresztül néztem (ez a legstabilabb eszköz ami itthon van), kipróbáltam több átjátszó kábelt is (3 v. 4 pinnel).
    Nem hozott eredményt.
    A pin ek sorrendje sokszor mas...ezek szerint gyari hozzavalo videokabelt nem adtak hozza? Mert lehet egyedi kiosztasu mint a lawmate vevoknek
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Junior Member
    Hozzászólás
    11
    Adtak hozzá gyári kábelt, ami egy trágya.
    4 pines, de a negyedik, a ground-nak az érintkezője bele sem megy a vevőbe tövig, így érintkezni sem tud.
    Kerestem hozzá itthon megfelelő 3 lábas kábelt, több pint amúgy sem tud kezelni a vevő. Tehát nincs stereo hang kimenete.
    Variáltam a kiosztásokat is, végigpróbálgattam, nem-e a hang helyén jönne ki a kép..

Junior Member
    Hozzászólás
    11
    Sziasztok!

Fejlődés történt az ügyben, mint kiderült a vevővel hibádzik valami.
    Vettem ezért helyette egy RC832-es vevőt. Így már működik a dolog, alig várom hogy kipróbálhassam élesben, régi nagy álmom.
    Ennek ellenére (ismételten) SENKINEK SEM AJÁNLOM ezt a szettet, ha csak nem akar ilyen kálváriát. Persze biztos vannak jók is.

Üdv

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve