Eredmény: 1 - 4 (4) összesen

Téma: Cleanflight

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.614

Cleanflight

Sziasztok

Nem találtam önálló topikot ennek a témának. Gondolom vannak páran akik ezt használják, mert ahogy olvasom az OpenPilot vs Cleanflight párharc a Cleanflight javára mutat elmozdulást.
    Én meglehetősen kezdő vagyok a témában. Közel 10 éve modellezem, de ez eddig lényegében a repülőket érintette és csak pár hónapja a multicoptereket. Meglehetősen beleszerettem a kis gépekbe, így szeretném a lehető legalaposabban kiismerni a vezérlését is.

CC3D + OpenPilot párosítással kezdtem és mivel a második quadomba NAZE32-es vezérlő került, "kénytelen" voltam a CleanFlight-tal is foglalkozni. Először megrémített az OP után, ahol mint kezdőt nagyon szépen végigvezetett a szükséges beállítások elvégzésén. Ehhez képest a CF nem olyan felhasználóbarát, viszont - ahogy megismertem - sokkal nagyobb teret enged a finomhangolásoknak és szélesebb körben lesz alkalmazható a vezérlő általa. Most viszont, hogy kezdek vele összebarátkozni, örülök, hogy neki fogtam, mert tetszik a széleskörűbb alkalmazhatósága. Közeleg az idő, hogy a CC3D-re is CF kerül.

Az elmúlt hetekben hosszú órákat töltöttem a CF megismerésén, de vannak pontok amikhez nem találtam válaszokat. Feltenném őket sorban ahogy eszembe jutnak, vagy beleütközöm a tanulgatás során, hátha valaki ismeri a válaszokat.

1. Ha a repmódokban nincs semmilyen beállítás, akkor milyen módban repül a copter? Mi tehát az alapértelmezett repmód?
    2. Lehet-e PID beállítást váltani repülés során? Az OP-ban az egyes repmódokhoz tudok a PID-hez hasonló beállítást rendelni. Ott anyi az egész, hogy mondjuk feljebb húzom a csúszkát, ahol a karok elmozdulására adott reakció a nagyon stabiltól az agresszív acro módig terjed. Ezt tudom váltani a levegőben is. Pont az a jó benne, hogy a tanulásnál atom-stabil módban felszállok, majd szintén a stabilizált módra váltok, viszont direktebb reakció beállítással. Nem kell tehát eldöntenem a felszállás előtt, hogy csak szép nyugisan röpködök, vagy kissé már feszegetem a saját (egyelőre meglehetősen szűk) határaimat. Azt látom a CF-ban, hogy a profilokhoz tudok különböző PID beállításokat rendelni, azonban a profilt nem tudom repülés közben váltani. Vagy igen?

Aszzem' most ennyi. Hátha lesz más is aki használja és kérdése van és lesz olyan is aki ért hozzá, de kedve van segíteni. Remélem kibontakozik egy jó kis téma a különböző beállításokról.

Üdv;
    Dani
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.217
    Halihó!

Itt a repülős fórumokban általában a repülőgépes fpv kitárgyalása folyik...

A lap alján van cleanflight rovat, bár valószínűleg a multikopteres vezérlés fórumrészben jobban találsz infót a multikopteredhez, mint itt a merevszárnyú részlegben...

Ha a naze32-re tölthető firmware-ekből indulunk ki, akkor a:
    2. kérdésre: van lehetőség rá, hogy a pid hangolást kapcsolóra/potira tedd, és az érzékenységet menet közben állítsd,
    A repülési módokat a gui-ban beállítva tudod úgy állítani, hogy az neked jó legyen...a leírása viszonylag jól leírja, hogy melyikben hogyan működik a vezérlő...arra figyelj, hogy amikor a repmódoknál a pwm jel csúszkáit állítod, a repmódok ne fedjék egymást! Felszálláskor nekem földön szaltózott a mini quad...

Youtube-on van egy rahedli beállítási videó, ha megnézed őket, nem nagyon tudsz hibázni...
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + DragonLink v3.
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna + DragonLink v3.

DJI Phantom beállítási leírás

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.614
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Halihó!

Itt a repülős fórumokban általában a repülőgépes fpv kitárgyalása folyik...

A lap alján van cleanflight rovat, bár valószínűleg a multikopteres vezérlés fórumrészben jobban találsz infót a multikopteredhez, mint itt a merevszárnyú részlegben...

Ha a naze32-re tölthető firmware-ekből indulunk ki, akkor a:
    2. kérdésre: van lehetőség rá, hogy a pid hangolást kapcsolóra/potira tedd, és az érzékenységet menet közben állítsd,
    A repülési módokat a gui-ban beállítva tudod úgy állítani, hogy az neked jó legyen...a leírása viszonylag jól leírja, hogy melyikben hogyan működik a vezérlő...arra figyelj, hogy amikor a repmódoknál a pwm jel csúszkáit állítod, a repmódok ne fedjék egymást! Felszálláskor nekem földön szaltózott a mini quad...

Youtube-on van egy rahedli beállítási videó, ha megnézed őket, nem nagyon tudsz hibázni...
    Szia

Igazad van. Magam sem tudom miért, de végül nem jó helyen indítottam a témát. Írok a modiknak, hogy mozgassák át.

Köszi.

Üdv;
    Dani
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve