Oldal: 23 / 23 ElsőElső ... 131920212223
Eredmény: 221 - 227 (227) összesen

Téma: 2017 NAVIGA M Szekció Világbajnokság 2017 Nagykanizsa

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.675
    Idézet Miklósi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ma szar napom van így megmondom ami nyomja begyem (nézzétek el nekem ) lehet most n(s)em leszek népszerű

@&`˛°˘^ˇ~ß$Ł

Azért vizslát a partra
    Szar napom nekem is volt, és akkor én sem mondtam el, amikor ez nyomta a begyem:

.............................................!

A népszerűség irreleváns.
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Senior Member mogyi01 logója
    Hozzászólás
    197
    üdv:
    Majoros Laci
    H-120 Tomcat Mono2 DX8

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.187
    Ez a naviga álltal is elfogadott végleges eredménylista. A hangnyomás jegyzőkönyvek még nem kerültek elő. Egy Vb rendezésnek csak hónapokkal, hetekkel a verseny után van vége. Tegnap este 10 ig dolgoztunk ( főként Zsolti), hogy minden a helyére kerüljön. Ha előkerülnek a jegyzőkönyvek, ( valahol a torony mélyén) felteszem majd a hangnyomás adatokat . A startonkénti F1 eredményeket pedig megtalálod ugyanott, csak vissza kell lapozni az egyes napok részeredményeihez. A versenyen nagyon sokan segítettek. Kovács Péterék, Katonáék, Barta Robi és Bori, Miklósi Pisti, Nagy Sanyi Bácsi a méréseknél, s sokan máshol. Ezt nagyon köszönöm. Viszont maradt rengeteg munka a verseny utánra, 2-3 szor annyi mint egy EB után. Ezen dolgozunk folyamatosan, úgy hogy 2 hét múlva újabb versenyt rendezünk.
    Hibák? Voltak. (szerintem nem sok)Ennek oka a kevés megfelelő kompetenciával rendelkező emberben keresendő. Gyakorlott emberek kellenek mindenhova. A csónakba, az eredmények értékeléséhez, a pályaépítéshez, a hangosításhoz, a megnyitóhoz, a záróhoz, mindenhova. Ezt a gyakorlatot csak a versenyeken lehet megszerezni. Kanizsán kevesen vagyunk ehhez. Hozzátéve, hogy aki a magban dolgozott, ritkán aludt 4-5 óránál többet egy nap. S ez nagyon fárasztó tud lenni 10-12 napon át. Ebből is fakadnak hibák, feszültségek, konfliktusok.
    Rendezettebbé lehetett volna tenni az eredménytáblát. Bármilyen furán is hangzik, ez a legnehezebb feladat. Egyszerre 3 helyről jönnek az eredmények, folyamatosan. Bírói jóváhagyás nélkül még a formátumok sem változtathatóak. A bírót meg nem találod meg. Keress egy embert aki ismeri a bírót. Lehetőleg ez az ember beszélje azt a nyelvet amit a bíró. Magyarázd el a változás okát. Majd kiderül, hogy nem tetszik neki a formátum. Keressd meg az embert aki a dokumentumot írta. Nincs meg? Visszament a sátorhoz, szállóba, városba, startja van esetleg bíráskodik? Old meg. Keress valakit, aki megkeresi. Ha megvan hívd ide (ha tudod) Hoppá, közben kell egy balkezes nyalóka a túloldali stégre, mert épp áll a verseny a hiány miatt. Keress valakit, aki tudja, hol a balkezes nyalóka. Megvan? Szerencséd van. (álltalában nincs meg) Keress valakit, aki ráér átvinni a túloldalra. Közben nekimentek a transzponderkábelnek. Forrasztópáka kell, meg ellenállás, meg rádió. Keress valaikt aki megcsinálja. Közben jön a vezetőbíró, hogy mond meg mikor tudjuk újrafutni ezt a futamot. A túlpartról jön a rádió, hogy hol van már a balkezes nyalóka...Csörög a mobilod, az újságíró kérdezi, hogy mikor tud kijönni. Csabi jön, hogy az ütközés miatt magas a zaj az antennán. Kínai érkezik( angolul, vagy németül nem beszél) hogy ő az F3 eredményét keresi. Közben nem működik a mikrofon, mert lemerült benne az elem. A bal oldali mentőcsónakban fel kell tölteni az akkut.... Mindez 3 perc alatt zajlott le. Hogy mi van a falon? Nem emlékszel. Nem tudsz. Ki a falért a felelős? Haza kellett mennie, 3 napja nem fürdött.

Jó lett volna, ha többen részt vesztek a lebonyolításban. Gördülékenyebb lett volna. Hibákat számolni lehet. De csak annak, aki már rendezett világbajnokságot, egyszere 3 stégen, 60-80 ember munkáját kordinálva 6-8 hónapon keresztül. De nem érdemes.Én meg ilyet többet nem rendezek úgyse.

De nagyon büszke vagyok. Büszke vagyok Boti Ferire, mert a villanyhálózat mindent kibírt.Büszke vagyok a Postásra, Czimre Attilára, mert a rengeteg segítséggel alaptagként segített mindenben. Villanyt szerelt, épített, bontott, csónakot pakolt, ha kellett. Botondra, Ricsire, Zolira, Karcsira (trafipaxos ember). Büszke vagyok Bencére, mert emberfeletti erővel tolta végig a 10 nap minden percét, pillanatát. Büszke vagyok Csabira és Mártira, mert tavalyhoz képest a körszámlálási hibák 100ada sem jelentkezett. Ha valakit kihagytam, bocs. Mindenkire büszke vagyok, aki 2 perc munkával segítette a rendezést. (családomnak üdvözlet, direkt nem írtam őket bele, öndicsséret büdös)

Boldog vagyok. Boldog vagyok azért, hogy rádiót és modellt adtam egy tehetséges és sikeres fiatal modellező kezébe, s ő bizonyított. A legjobb eredményt érte el a magyar csapatban. Azontúl, hogy tehetséges, s sikerült egy használható hajót építeni neki ,sok minden kellett. (szerencse is) De van benne valami, ami belőlünk rég kihalt (vagy kiölték). A játék öröme.

Kellett hozzá 2 nagy verseny, hogy megértsem ezt. Nálunk mindenki nyerni akar. (uhhh... pont én mondom :-) ) Ki ezért, ki azért. Van aki azért, hogy megszerezze egy "öreg" modellező skalpját, s elmondhassa, őt is megverte. Az öreg modellező meg azért, hogyhát őt aztán senki nem verheti meg, mert ő ilyen, meg olyan bajnok és különben is 10-20-30 éve modellezik. Rettegünk, nehogy megtudja valaki az apró versenytitkainkat, praktikákat mert akkor mi lesz (tisztelet a kivételnek). Ha nem nyerek, nem veszik meg a hajómat,csigámat,stb...Értem én, emberek vagyunk, gyarlók, önzők. Súlyosbítva a magyar átokkal, a széthúzással. Mindenki láthatta: ugyanazzalaz akkuval, motorral, bármivel súlyos köröket vernek ránk bármiben. (miniben itthon idén még senki! nem ment 40 kört, nemhogy felette. A VB-n az első 8 embernek volt 42 körös eredménye)

Ebből egy kiút van. S ehhez mindenkinek fel kell adnia magából valamennyit. Van akinek kicsit, van akinek sokat. S van aki ebben nem akar részt venni, mert ő továbbra is saját maga akar maradni. Együtt dolgozni, fejlesztésben, tréningben, szervezésben, beszerzésben, tesztelésben (ez utóbbiban Kukorelli Karcsi fontos és alapos munkát végez. Minden akkuról, hajóról, egyébről leírja a megalapozott véleményét, precíz mérési adatokkal alátámasztva) stb.
    Csak a közös alapos munka vihet előre minket. Találtál egy jó beszerzési forrást? Írd le! (előbb utóbb rájönnek) Találtál egy jó motor-csiga kombinációt expertbe? Írd le. Csiga? Beállítottad? Írd le, mert a következő versenyen nekedmegyek, oszt nem lesz. S amikor lesz 5-6 közel azonos sebességű hajónk, akkor majd nem pénzben, meg netes rendelési képességben kell versenyeznünk. Hanem vezetésben. S akkor fogunk fejlődni, javulni, s akkor jönnek majd az eredmények is. és abban az eredményben benne lesz mindegyikünk munkája.

Nagy Pista adta a hajót. Zsolti a kormányszervót. Én összeraktam, beállítottam, én voltam a mechanikus. Gábor vezetett. 3. lett.
    Akkor most ki örülhet?

Mindenki. Minden magyar.

(zavaros? nekem is. még túl rövid idő telt el a vége óta. Vissza a real life világba. )
    Utoljára módosítva: lekszikovgabor (lex01) által : 2017-09-05 21:24
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Senior Member Miklósi logója
    Hozzászólás
    798
    Nos részemről (Like)

Meghato Dottore!

Jó volt olvasni, de tenyleg!!!

Meg jobb volt ott lenni.

Surdon icunk...mamegint jahj.
    AKTUÁLIS! http://www.smith-polymers.com/hu/
    Epoxi gyanták, poliuretán gyanták, szilikon gyanták, akril és MS Polymer ragasztók. Minden a Smith-polymers-tol, már magyar nyelven is. Érdeklodjon E-mailben, hívjon Viber-en: 00421948103353.

Senior Member
    Hozzászólás
    866
    Gábor!

Nagyon tetszik az írásod!
    Valóban jó volt ott lenni, mint azt az előttem író megfogalmazta!
    Egy EB, majd egy VB az nagyon nagy munka! Nagy elhivatottság kellett az egészhez!

Hogy voltak-e hibák? Könyörgöm az Univerzum is tele van hibákkal, mégis jól megvan és tökéletesen "üzemel".

Ja igen! Volt egy baromi rossz dolog: néhány éjszakán, illetve hajnalon, majd megfagytam a nyamvadt kis sátramban a hidegtől...
    Na persze erről nem a VB tehet...

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

F3-E

Chevrolet

Oldal: 23 / 23 ElsőElső ... 131920212223

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •