Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen

Téma: nitro force 21 motor Help!

Member
    Hozzászólás
    47

nitro force 21 motor Help!

Hali! inkább megkérdezem mielött tönkrevágom a kis kocsit. szereztem hpi trophy 3.5 eredeti moci helyett force 21 van benne.
    nem nagyon értek még hozzá de mintha karburátolról hiányozna 1csavar amin elvileg az alacsony fordulatot lehet szabályozni.
    csináltam képeket: http://www.kephost.com/image/wkCp itt 3csavar van felső magas fordulat, középső alapjárati? és legalsó lenne pedig az alacsony fordulati csavar?
    csak mert ezen a képen: http://www.kephost.com/image/wkCH minden motornál azt láttam hogy itt is kéne lennie csavarnak ez lenne az alacsony fordulati? vagy ezen motron egy oldalon állítom mind a 3mat?
    nem tudom számít e de hpi rotorstartal indítom nincs is berántója a motornak. motor elvileg be van lőve szépen is megy, csak alapjáraton forognak a kerekek
    nem merem állítani amig nem tudom pontosan mi hol van
    Utoljára módosítva: Drakenfall által : 2017-02-19 17:54

Senior Member sültkrumpli87 logója
    Hozzászólás
    191
    Idézet Drakenfall eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali! inkább megkérdezem mielött tönkrevágom a kis kocsit. szereztem hpi trophy 3.5 eredeti moci helyett force 21 van benne.
    nem nagyon értek még hozzá de mintha karburátolról hiányozna 1csavar amin elvileg az alacsony fordulatot lehet szabályozni.
    csináltam képeket: http://www.kephost.com/image/wkCp itt 3csavar van felső magas fordulat, középső alapjárati? és legalsó lenne pedig az alacsony fordulati csavar?
    csak mert ezen a képen: http://www.kephost.com/image/wkCH minden motornál azt láttam hogy itt is kéne lennie csavarnak ez lenne az alacsony fordulati? vagy ezen motron egy oldalon állítom mind a 3mat?
    nem tudom számít e de hpi rotorstartal indítom nincs is berántója a motornak. motor elvileg be van lőve szépen is megy, csak alapjáraton forognak a kerekek
    nem merem állítani amig nem tudom pontosan mi hol van
    Szia!
    Nem hiányzik semmi, nyugi! A lendítőkerék feletti csavar az alapjárat. Az oldalán az alacsony fordulati csavar van, felül pedig a magas fordulat csavarja.

Member
    Hozzászólás
    47
    ez megnyugtató köszi
    akkor gondolom alapjárati csavart kell kicsit zárni? mert alapjáraton forognak a kerekek vagyis megy a motor
    vagy ha elcsavargatom akkor állítani kell másik kettőt is? motornak jó hangja van szépen megy nem akarom elállítani nagyon

Senior Member Drazsé logója
    Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    Nem feltétlen a motor beállításával van a baj. Egy elgyengült kuplungrugó is okozhatja a problémát.
    Általában a motor a legutolsó amit buherálni kell, inkább a kuplungot nézd át. Ha szép egyenletes az alapjárat és mégis forognak a kerekek, én semmiképp nem nyúlnék a karburátorhoz. A rugó gyenge lehet ahhoz a fordulathoz, vastagabb kell bele.

Ha befelé (óra szerint) tekered az alapjáratot azzal emelni fogod a fordulatot. Kifelé tekerd ha nagyon hozzá akarsz nyúlni.
    Utoljára módosítva: Drazsé által : 2017-02-20 00:08
    HotBodies Lightning Stadium Super Sport

"Amíg a Föld kerek, mindig lesznek ricerek."

Hozzászólás
    191
    Nekem is van/volt ilyen kuplungom. Cseréld ki 3 pofásra! Sokkal jobb lesz.

Tapatalkkal küldve az én LG-H340n eszközömről

Member
    Hozzászólás
    47
    milyenre? _ nem értem én még ezeket a szakszavakat
    hát akkor marad a gáz visszafolytás vagy kitrimmelem ameddig bírja a kuplung bár nagyon nem akarom tönkretenni de hát ez van

Member
    Hozzászólás
    47
    na jo az alapjarat is csak kicsit melegednie kell mocinak. de viszont 1percig tartott az oromom, 1honapig szerelgettem D. pedig mindent leellenoriztem... de kb 1perc korozgetes utan gondolt egyet es full gazzal elindult, telibeverte a falat felborult motor meg ment csuman par masodpercig lealt mielott odaertem volna. hazavittem es hat en nem gondoltam volna, hogy ennyire strapabiró jobb oldali kerek szettort lengokar eldeformalodott meg meg egyket kisebb muanyag. Motrot nem neztem meg remelem annak sem lett baja. valami tipp?

Hozzászólás
    191
    na jo az alapjarat is csak kicsit melegednie kell mocinak. de viszont 1percig tartott az oromom, 1honapig szerelgettem D. pedig mindent leellenoriztem... de kb 1perc korozgetes utan gondolt egyet es full gazzal elindult, telibeverte a falat felborult motor meg ment csuman par masodpercig lealt mielott odaertem volna. hazavittem es hat en nem gondoltam volna, hogy ennyire strapabiró jobb oldali kerek szettort lengokar eldeformalodott meg meg egyket kisebb muanyag. Motrot nem neztem meg remelem annak sem lett baja. valami tipp?
    Gyertyát nézd meg, de szerintem cseréld ki! Elég nagy ütést kapott. Távban legyen új elem. Autóban is töltsd fel a vevőakkut vagy ha elemes a vevő akkor szigetelőszalaggal tekerd körbe az elemtartót. Minden autózás előtt le kell ellenőrizni az akkukat/elemeket! Egy failsafe sem árt ha van, vagy olyan vevő-távszett kell, ami alapból tudja.

Hozzászólás
    191
    milyenre? _ nem értem én még ezeket a szakszavakat
    hát akkor marad a gáz visszafolytás vagy kitrimmelem ameddig bírja a kuplung bár nagyon nem akarom tönkretenni de hát ez van
    Pl.: http://www.ebay.com/itm/NITRO-1-8-RC...AAAOSwLVZVgYud

Member
    Hozzászólás
    47
    ajh elegge elszomorodtam

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •