Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345
Eredmény: 41 - 48 (48) összesen

Téma: Caudron C.460 építése

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700
    Lehetséges, hogy ez összefügg a gép adottságaival, amit a kis fesztáv, kis V-állás és a relatíve nagyobb felületi terhelés ad.
    Ezzel nincs mi tenni, ha építenél hozzá másik szárnyat már nem a C.460-as lenne.
    Sajnos a "repülőtered" sem igazán alkalmas a kivezetett csúszós leszálláshoz, inkább csak a megérkezéshez.
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Senior Member Color man logója
    Hely
    Soltvadkert
    Telefon
    06206172140
    Hozzászólás
    202
    Sajnos én is tudom hogy nem a legjobb a pálya :/ hamarosan uj helyre költözök a családdal igy ezt a helyet elkell felejtenem . Lessz a közelemben egy elhagyatott magán reptér amit már évek ota kivontak a forgalombol igy ráprobálkozok hogy nem-e használhatnám hobby célra . Ha sikerülne akkor végre használhatnék futós gépeket (aminek nagyon nagyon örülnék mert köv. projekt egy futos gép lenne , de még titok hogy mi lessz. Majd Vili barátom lessz a belyelentő )

Hozzászólás
    2.700
    Érzékeny kis repcsi ez a Caudron másoknál is:

https://www.youtube.com/watch?v=u5QvUhoz6hY
    https://www.youtube.com/watch?v=c6qzFu2lXL0

Ricsi, összevetve sokkal jobban oldottad meg ezt a gépet!

Hely
    Soltvadkert
    Telefon
    06206172140
    Hozzászólás
    202
    Én is néztem ezeket a videókat és megis ilyedtem hogy akkor mi ként is fog akkor viselkedni...
    De meglepően tljesen máskép viselkedik mint a videókban látható
    Talán a profil teszi ezt . Eldobásnál semmi kitörés csak nyíl egyenesen előre. Meglepő hogy nagy a sebessége de a repideje 10-12perc folyatos gyorsúlgatásokkal (3S 2200mah akkuval). Természetesen ha megkapja az izmosabb mocit ez csökkeni fog .

Annyira belehabarodtam ezekbe a racer gépekbe hogy most nagyon rajta vagyok hogy építsek egy Hughes H-1-es gépet .

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.262
    Hát ezaz Ricsi, a jó gép meghozta a sebesség iránti vágyat ahogy nézem. Nincs is ezzel semmi baj. Főként hogy ismét a repülés történelem egy szép darabját céloztad meg a H-1-el.

Csakugyan összehasonlíthatatlanul jobban viselkedik a te repcsid a levegőben. Ahogy a kollégák videóit néztem szerintem rohadt nagy kitérést hagytak és nem tudták kezelni, amin csak ronthatott az hogy szinte nulla a szárny"V" állása így viszonylag instabil, Nameg mivel ahogy írtad érzékeny a súlypontra is.

Remélem a becsületes kollégához cimeztél már egy topicot. Ha már igy átvert és nem reagál a privatjaidra.
    Az örök habozó!

Hely
    Soltvadkert
    Telefon
    06206172140
    Hozzászólás
    202
    Köszönöm srácok

Igyvan Vili , a kitérésekre igen durván reagál . Még jó hogy én levettem 50%ra a csűrőket berepkor. 100%on nem biztos hogy túlélte volna. Az orsó igy is olyan hogy ajajaj...
    Még a magasságit kell kicsit vissza vennem mert igy nagyon gyorsan reagál a legkisebb mozdulatra is .

A H-1-es még kicsit vár a sorára mert elötte van egy duós építés de nem hiába fogott meg ez a gép is (H-1) hisz egy igen ritka és régi racer .

Még nem címeztem de meg lessz... annyi nincs benne hogy legalább a leveleimre vissza válaszoljon . Remélem büszke rá hogy egy hamisan meghirdetett (sz..r , leamortizált ) gépet adott el . Ami a leirtak szerint hibátlan ... M1 többet azt hiszem nem vásárolok gépet használtan :/

Hozzászólás
    2.700
    Idézet Color man eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    .....
    Annyira belehabarodtam ezekbe a racer gépekbe hogy most nagyon rajta vagyok hogy építsek egy Hughes H-1-es gépet .
    Én is pont erre gondoltam!
    Ha már így beindulnak a racer gépek, a Caudron és az épülő Reno Mustang mellé egy harmadik, a H-1 összegyűjtött anyagát leadom a Scale repülőgépmodellek tervrajzgyűjteményébe.

JimWrightsHughesH1atOshkosh30Jul03IMG_0388.jpg

Hely
    Soltvadkert
    Telefon
    06206172140
    Hozzászólás
    202
    Rendben Karcsi

Egyébként hogy halad a Mustang ?
    Vissza térve a Caudronra , ma ismét megreptettem egy akku erejéig . Pontos súlya 1246g , 2200mah akkuval . Stopperal mérve 12,6Val felszálva ,10perc repülés után 10,8V maradt az akkuban .
    Az átlagos gáz használat 60-90% között mozgott , plussz párszor kicsit kihúzattam
    Szinte hihetetlen volt számomra hogy ennyire keveset fogyaszt a benne lévő Emax moci .
    A masik hihetlen pedig hogy a foliázás is ennyire jól birja a leszállást ezen a durva terepen .
    Ha még nem irtam akkor most írom hogy öntapados fóliával van beborítav, ami az Oracovernél 20-on pár grammal nehezebb csak , ráadásul vastagabb és szamomra szebben vasalható . Hőre szépen nyútható bármilyen íves felületre.

Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva