Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (37) összesen

Téma: Manó mini siklómodell

Senior Member
    Hozzászólás
    1.268

Re:Manó mini siklómodell

Köszi, a linket. Nagyon csábítóak ezek a rakétások is

Még annyit szeretnék kérdezni, mit jelent a "diagonál szárnyborda"?

Előre is köszönöm,
    Üdv

Moderátor
    Hozzászólás
    5.393

Idézet derminer eredeti hozzászólása
    Köszi, a linket. Nagyon csábítóak ezek a rakétások is

Még annyit szeretnék kérdezni, mit jelent a "diagonál szárnyborda"?

Előre is köszönöm,
    Üdv
    Üdv.

Jópár kísérletet követően feladtam a dolgot. Én R/C CO2 motoros modellt szerettem volna, de végül lemondtam róla. Annyi haszna azért lett, hogy átépítettem ezeket a minimodelleket elektromos R/C-re és lett pár nagyon szép mini balsa R/C scale modellem :-)

A diagonál szárnyborda az amikor a bordák egymáshoz úgy vannak illeszve, hogy a szárny tengelyével 45 fokos szöget zárnak be:

Ez nagyon erős szárnyszerkezetet eredményez, de hehéz jól megcsinálni és kicsit növeli az össztömeget is.

Üdv.: SRY

Moderátor
    Hozzászólás
    5.393

Üdv. Mindenkinek!

A "Motor MANÓ" első példánya végre úgy repül, ahogy elképzeltem. Egy 4-5 m átmérőjű körön szépen emelkedik, egész magasra, majd ahogy a motorjárat lefut le-ereszkedik. Teljesen simán, szépen repül. Le is mértem a madarag az össztömege 9,4 gramm mindez 0,9 gramm-nyi motorgumival együtt.

Az eredeti "MANÓ" 5 grammos volt, így ez 88%-os tömegnövekedés, viszont a szárnyfelület is nőtt 256%-ra, így a felületi terhelés 2,82 g/dm2-re adódik, ami lényegesen jobb a "MANÓ" 3,86 g/dm2 adatánál.

Érdekes módon ez a PET üdítős flakonból és gemkapcsokból épített légcsavar olyan jól teljesít, hogy gond nélkül meglógatja a modellt, és a teljes motorjárat alatt a változó fordulatszám és nyomaték ellenére szépen viszi a gépet.

Már épül a végleges rajzok szerinti "gyártható" verzió is, ha ez elkészül lesz hozzá leírás is. Ez lesz a 2. prototípus, ami sokmindenben eltér a már meglévő madártól, de pont ez a tervszerű fejesztés lényege. A tömeg is változhat kissé (hízni fog mint minden repülő eszköz az evolúciója során) meg szeretnék legalább 1,2 grammnyi gumit beletuszkolni a mostani nyomatéki viszonyok mellett, hogy ugyanilyen szépen de hoszabb ideig repüljön. (bár már most is széprepidőket produkál)

Senior Member
    Hozzászólás
    228

40db

Moderátor
    Hozzászólás
    5.393

Üdv.

Repülőgépgyárat alapítottál :-)

Jól sejtem, hogy némi köze van a közelgő karácsonynak ehhez a szép adag repülőmodellhez ? ;D ;D ;D ;D ;D

Jól néznek ki! Soha nem fog kiderülni, hogy hány "MANÓ" épült, de ezzel a mannyiséggel már valahol 300 körül járhat a képzeletbeli számláló :-)

Moderátor
    Hozzászólás
    5.393

Üdv. Mindenkinek!

Közben fejlemények vannak "Motor MANÓ" ügyben is. A repülések során komoly hiányosságok mutatkoztak és sokáig nem tudtam rájönni az okára. Nem volt más hátra el kellett végezni a szükséges méréseket és számításokat. Végül egy nagyon érdekes dolog derült ki! ezen a gépen a légcsavar és annak csapágyazása igen komoly tömeget tesz ki a gép össztömegéhez képest. Míg máskor ez teljesen elhanyagolható tényező, hiszen a modell össztömegének 1-2%-a körül van ennek a szerkezeti elemnek az aránya, addig a "Motor MANÓ"-nál ez 24,5 % az az közel a gép össztömegének negyede ;D ;D ;D. Ezzel el is jutottunk oda, hogy az eredetileg számolt 3,5-4°-os motorlehúzatás teljesen rossz, mert számítás szerint minimum 8,83°-nak kellene lennie, szóval több mint a duplája.

Ennek ismeretében átalakítottam a motorcsapágy-tartó elemet és láss csodát :-) teljesen megszűnt az addig kezelhetetlen probléma. Most már csak ezt is át kell vezetni a rajzokra :-)

Senior Member
    Hozzászólás
    228

Igen a közelgő karácsonnyal, és egy iskolai kiállítással van összefüggésben a tömeggyártás. Nagyon népszerű lett, élvezik a srácok. Remélem a sikerélmény néhány gyerkőcben felkelti az érdeklődést a modellezés iránt, és nem csak azt kérdezik mennyiért lehet megvenni? Természetesen most ingyen kapják.

Senior Member
    Hozzászólás
    228

Moderátor
    Hozzászólás
    5.393

Üdv. Mindenkinek!

A fentebb emlegetett RecyCopter szabadonrepülő helikopter modell topikja itt olvasható: http://users.atw.hu/sryforum/viewtopic.php?t=2181 de ami sokkal lényegesebb, hogy szépen sorban rakom fel a fényképes építési leírást innentől a topicba: http://users.atw.hu/sryforum/viewtop...=2181&start=30

A rotorszerkezet és a kabin leírása már fenn van, a többinek is kész a fényképes anyaga, még a szövegezéssel küzdök kicsit. A leírásban szereplő összes fotó, nagy méretben itt megtekinthető: https://plus.google.com/u/0/photos/1...0723889?tab=wX

Moderátor
    Hozzászólás
    5.393

Üdv. Mindenkinek!

Végre elkészült a RecyCopter videó is:

http://www.youtube.com/watch?v=F_o-m...ature=youtu.be

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre