Oldal: 39 / 41 ElsőElső ... 2935363738394041 UtolsóUtolsó
Eredmény: 381 - 390 (410) összesen

Téma: Üzemanyag keverék házilag ---> ETANOL + RICINUS

Senior Member
    Hozzászólás
    136
    Idézet maxigáz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a MOTUL cégnek is van valamilyen ricinusalapú olaja,csak szerintem az is horror áron.
    nekem a ricinusolaj bevált,nem kevertem sosem szintetikussal.
    Igen van, arra kerestem előszőr, de tizenezer...az utolsó gondolatom, veszek 2.5 liter gyári 20%-os üzit, és keverek hozzá 2.5 liter 80/20metanol-ricinust. Így lesz szintetikus olaj is, nitrometán is, és öt liter 10%os megvan 7 ből. Először kipróbálom egy tank erejéig, aztán ha bejön az marad az élvezetekre. És végre lesz egy kis ricinus szaga is, amit hiányolok a mai üzemanyagokból! Játékra meg marad a 80/20 legalább nem kell havonta cserélni a hajtáslánc elemeit

Senior Member
    Hozzászólás
    136
    Idézet Cheyenne eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szervusz bandita/II !

Brááávó!

Nagyon örülök annak,hogy sikerült végre megtalálnod a tökéletes receptet.. .. Üdv!
    Jaa..Túl nagy volt a segítő készség . Maxigáz kollégán kivül senki nem foglalkozott az üggyel, meglehet,hogy repülősök, és nem ismerik az autómotorokat. Üdv.

Senior Member
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólás
    193
    Hogy vált be a higított üzemanyag? Én is ezt tervezem, csak előtte gyűjtök egy kis infót.
    Nem vált ki semmi a kevrékből? Szereti egymást a ricinus és a szintetikus olaj?
    Corvus Phantom 1200 / Seagull Extra 1600 - GMS.76 / Eachine Racer 250 / Sebart Su-29 30E

Senior Member zs.norbi logója
    Hely
    Mátyásföld
    Telefon
    +36207793428
    Hozzászólás
    1.078
    Érdeklődnék, hogy valaki szeretne-e vásárolni nitromethánt a jövőben?
    Keverni akarok házilag, de árban a 2,5 literes érné meg, ami viszont mennyiségileg sok, nem akarok 25 litert a panelban tárolni.. Így 1 liter 4500 Ft lenne a 7000 /literes kiszereléssel szemben. Lehetőleg budapesti kolléga jelentkezzen, mert nem tudom postázni.

Senior Member
    Hozzászólás
    136
    Idézet sc_zsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hogy vált be a higított üzemanyag? Én is ezt tervezem, csak előtte gyűjtök egy kis infót.
    Nem vált ki semmi a kevrékből? Szereti egymást a ricinus és a szintetikus olaj?
    Nem nagyon van időm használni sajnos, de amit próbáltam tökéletesen működött, megmaradt a dinamikája is. Üdv

Senior Member
    Hely
    Dunakeszi
    Telefon
    +36205064142
    Hozzászólás
    398
    Sziasztok! Autós kollégákat kérdezném,akik 80/20-as keverékkel hajtják a gépet,hogy milyen hőértékű gyertyák váltak be a legjobban. Nemrég vettem egy Carson Nitrobone gépet,alig használt,mociba nagy kompresszió. 2.5CCM-es Force motor. Mivel üzim nincs hozzá itthon,de találtam 1liter bontatlan tiszta metilt,és ricinus olajat is gondoltam keverek 1liter 80/20-as anyagot A beindítás még várat magára de kíváncsi leszek,és örülnék ha menne vele. Válaszokat köszönöm előre!
    HPI Baja 5B SS <br />Sakura Zero S<br />Futaba 4PL 2.4Ghz rcfans.hu

Senior Member lexionos logója
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólás
    316
    Idézet wipyck eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Autós kollégákat kérdezném,akik 80/20-as keverékkel hajtják a gépet,hogy milyen hőértékű gyertyák váltak be a legjobban. Nemrég vettem egy Carson Nitrobone gépet,alig használt,mociba nagy kompresszió. 2.5CCM-es Force motor. Mivel üzim nincs hozzá itthon,de találtam 1liter bontatlan tiszta metilt,és ricinus olajat is gondoltam keverek 1liter 80/20-as anyagot A beindítás még várat magára de kíváncsi leszek,és örülnék ha menne vele. Válaszokat köszönöm előre!
    nitro nélkül nem ajánlom , főleg autóba, és kis ccm es motrorba
    Mini talon. Long range fpv.
    Aurora 9
    .....

Senior Member
    Hely
    Dunakeszi
    Telefon
    +36205064142
    Hozzászólás
    398
    Mi történik ha nitro nélkül használom? Egy ismerősöm is mondta hogy nitro nélkül használja az autóját,meg olvastam is ezért bátorodtam föl. Amúgy meg az autót kísérkletezésre vettem
    HPI Baja 5B SS <br />Sakura Zero S<br />Futaba 4PL 2.4Ghz rcfans.hu

Senior Member Luc logója
    Hely
    Vácszentlászló
    Telefon
    +36203603728
    Hozzászólás
    1.660
    Hali!

Bajod nem lesz, csak ingadozóbb lesz az alapjárat, nehezebben lehet beállítani, könnyebben le fog állni és kisebb lesz a teljesítménye.
    Meg kell próbálni, ha beválik akkor spórolsz egy kicsit.
    Utoljára módosítva: Luc által : 2015-08-19 10:12
    A kisfiút a felnőtt férfitól csak a játékaik ára különbözteti meg!

Senior Member maxigáz logója
    Hozzászólás
    138
    Sziasztok.Én 6 éve hajtok autós motort 80/20-as keverékkel,a bejáratás is ezzel az üzemanyaggal történt
    nitrot soha nem használtam.meg vagyok vele elégedve,nem is volt soha szándékban a nitro használata.
    normál,sárga dobozos MOKI gyertyával teljesen jól működik a motor.

Oldal: 39 / 41 ElsőElső ... 2935363738394041 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva