Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (24) összesen

Téma: Stribog F3F - RTG Model

Roli,
    Írtam pü-t a javításhoz. Ugyanolyan jól fog repülni. A "szárny kiharapások" bárkivel előfordulhatnak terep miatt, persze bosszantó.
    A rétegrended akkor a vékonyabb karbon (tehát nem 160-as, hanem 90 körüli) kívül, majd töltőanyag (herex vagy balsa esetleg) majd ismét egy szénszövet réteg, esetleg vékonyabb, mint 90g-os, leginkább 65-ös.
    f3x(pont)hu

Member
    Hozzászólás
    51
    Idézet kabir bedi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Roli!
    Mi történt?
    Szia! Az adóakksim lemerült és gyorsan landolnom kellett. Leszálláskor madárféket nyitottam de az orrát megemelte igy tovább siklott felénk a gép. És sajna pont Feri barátom lábát kapta telibe...szal 30 perc repülés jobb szárnytöréssel zárult. A gép jól ment, baromi gyorsan reagál csűrőre. Iveléssel meg egészen megnyugszik és métereket emelkedik széllel szemben.

Tapatalkkal küldve az én SM-J500F eszközömről

Member
    Hozzászólás
    51
    Idézet F3X.hu2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Roli,
    Írtam pü-t a javításhoz. Ugyanolyan jól fog repülni. A "szárny kiharapások" bárkivel előfordulhatnak terep miatt, persze bosszantó.
    A rétegrended akkor a vékonyabb karbon (tehát nem 160-as, hanem 90 körüli) kívül, majd töltőanyag (herex vagy balsa esetleg) majd ismét egy szénszövet réteg, esetleg vékonyabb, mint 90g-os, leginkább 65-ös.
    Szia! Köszi a javitási tanácsokat privátban. A héj magja zöldes színü herex lesz és a szövet vastagság is az lehet amit irsz. Milántól majd kérek megerősítést a rétegrendröl.
    Üdv Roli

Tapatalkkal küldve az én SM-J500F eszközömről

" repülés jobb szárnytöréssel zárult."
    Élőben megnézve ez egy nem nagy sérülés az egyik szárnyon a belépőn, kiharapás kifejezéssel illetŐ szintet is csak messziről közelíti (egy bevágás-szerű sérülés és egy orrfelnyílós "felpuhulás" egymás mellett), szóval meg lesz javítva!
    f3x(pont)hu

Member
    Hozzászólás
    51
    Sziasztok!

Tettem fel ujabb kepeket a javitasrol: https://goo.gl/photos/RYyJhU5sUAEDTdq79
    Sajnos a festes nagyon lassan keszült el, de legalabb szepen sikerült. Tegnap repült a gep es fantasztikusan jol megy. Meg allitgatnom kell par mixen, meg sulyponton elörebb egy picit, de alapvetöen jo indulatu gep. Majd igyekszem par videot is posztolni a gepröl.

üdv: Roli

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    605
    Emelem kalapom a javítás minősége előtt!
    A festést hogyan sikerült ilyen szépre? Milyen festékkel? hogyan políroztad?
    Á.

Ügyes vagy! Kicsit elhúzódott, vagy ez korábban történt? A herexet jobb is, hogy kihagytad, teljesen jó ez így is, szép is, jó is!
    f3x(pont)hu

Ps. hasonló vár rám is, majd írok összefoglalót a múlt hétvégi Donovaly F3F WC-ről.
    f3x(pont)hu

Member
    Hozzászólás
    51
    Szia Csaron es Laci!

A javitas valoban elhuzodott, mert amint jo idö volt a Storkkal mentem repülni :-) de ez nem is volt baj, mert a helyi kis lejtön talalkoztam kedves nemet kollegakkal es egy svajci barat segitett vegül a javitasban. Ö meg az apukajatol tanulta a kompozitjavitas minden csinjat-binjat a CIBA gyarban. Ja es miközben a Stribog szarnyjavitas ment ö egy Rotmilan elektromos verziot javitott ki es alakitott vissza vitorlazora. Az elözö gazdaja mostohan bant vele es szakszerütlenül epitette elektromosra, meg a serüleseit sem javitotta jol.
    Ami nem sikerült tökeletesen a Stribog javitasan az az also héj, az sajnos a szarnyfelületböl kintebb csuszott, a negativ format jobban ra kellett volna nyomni. Ezt meg azert nem tettük, mert attol feltünk hogy tulsagosan benyomjuk es akkor meg sok polieszter filler kell majd a vegen hogy szintbe hozzuk. Szoval igy a csiszolas soran a héj elvekonyodott egy reszen, de szerencsere a belepönel berakott rovingok es a baumwollflocken a héj alatt meg igy is biztositott elég keményseget. De most mar tudom legközelebb mire figyeljek jobban.

A szarny festese 2k lakkal törtent itt bent a cegnel ahol dolgozom (festöink VIP gepek belsöinek butorait, es igazi gepek festesenek javitasat vegzik). A vegen kicsit nagynak talaltam a festes soran keletkezett "lepcsöt" igy azt megkertem polirozzak el a minimumig ha lehet es nem lett rossz a vegeredmeny. Csak sajnos kb 2 honapot vartam rajuk amig lefestettek, mert sok melo volt a cegnel. Legközelebb inkabb maganban intezem velük cegen kivül :-)
    Az RTG Modelnel Milan egyebkent a Spies Hecker festeket hasznal.

A Stribogot a helyi kis lejtön egyebkent egy nemet ismerös (Sebastian) repülte be nekem javitas utan es ugy repült mintha sinen menne. (szerencsere ö is Mode 1-ben repül mint en) A bungee start is gyönyörü volt. A tanacsait megfogava allitottam is a mixeken (madarfekkel nem fordult semerre pl, mert kis csürökiteritek voltak megadva, ezert is serült nekem anno a szarny most mar tudom) es tettem meg az orraba egy kis olmot, hogy a sulypont elörebb menjen, mert nem emelt ki ranyomas utan magatol. Persze utana par nappal, ahogy en repültem rajöttem, mennyire profi is volt a kollega, mert ö kitrimmeles nelkül vezette vegig a mar akkor is orrnehez gepet. Elfelejtettem ugyanis, hogy emlitette a magassagi trimmen huzni kellene kicsit...de szerencsere le tudtam rakni magam ele gond nelkül. Aztan par nap utan csinaltam rendes gumiköteles magas startot es kitrimmeltem a magassagit. Most elmeletileg minden be van allitva rajta (bar szerintem teszek meg a magassagira expot mert igen erzekeny), csak az idöjaras lenne vegre jo hogy repülni tudjak vele. Amugy a bungee start szükseges a helyi kis dombon, mert azzal biztonsagos magassagbol lehet termiket keresni. Csak a lejtöhatas nem ervenyesül jelentösen ezen a dombon, ezert termikelni szükseges. Habar lattam Sebastiant kezböl eldobott Needle-lel 3-4bft szelben is repülni ezen a helyen :-) de en meg ott nem tartok.

Ja a gepbe 2 cella Panasonic 18650 LiIon 2900mAh (10A) akksit raktam vegül Zepsus BEC-el. Ehhez a vevömet ki kellett csomagolni es meg igy is igen szükös a hely a törzsben. De nem bantam meg a dolgot, mert igy nagyobb biztonsagban erzem magam, hogy mindig ellenörizhetem a balanszer csatin az akksi töltöttseget. Fero (Milan baratja az RTG Modelnel) egyebkent 16650 Sanyo LiIon 2500mAh akksikat hasznal. Nekem olyan lett volna idealis ami max 50mm hosszu cellankent, ezek meg mind a kettö 65mm hosszuak. Sajnos egyenlöre 18500 meretben nem talaltam olyan akksit ami nagyobb amperterhelest is elbirna. Nekem max 100mm hosszu akkupack lenne az idealis a gepben (szoval pont mint egy 2x2be forrasztott NiMh).

üdv: Roli

Ui.: a Rotmilant is csak javasolni tudom barkinek aki lejtömodellen gondolkodik. Egy igazi all-rounder ahogy itt mondjak. Fantasztikusan termikelhetö, es eleg gyors is ha kell. Persze lehet sok uj modell van mar mostansag ami gyorsabb, de ez a gep egyaltalan nem rosszindulatu. Meg atesesnel sem viselkedik kiszamithatatlanul. RTG Modellek jo gepek :-)

Szia Roland!

A súlyponthoz: nem az a jó, ha belenyomva, majd elengedve, a gyorsulás közben magától feljön, x alkalommal leírtam ezen a fórumon. Pont fordítva. Ha megpöccinted a magasságit, akkor az adott pályán kell vonalban haladnia szinte akármeddig, 120-140ig legalább. Ehhez többnyire fixre beállított pillangó vezérsíknál vagy alaphelyzetben kell lennie a magasságinak, vagy nyomva, 1,3-1,5mm körüli mértékben (FS3, Jazz, Crossfire, Vikin ) és az ehhez igazodó súlyponttal.

Ha elöl van a súlypont, húzni kényszerülsz a magasságin, az eredő beállítási szöged (közrezárt szöged) is megnő, ezzel nagyjából oda a sikló teljesítmény, nem tartja jól a lendületet, meg tök másképp fordul, mindent másképp csinál.

Jó beállítás esetén egy mai versenygép sem viselkedik kiszámíthatatlanul, de nem jó EWD/sp beállítással az összes említett kezelhetőségi hátrány előjön. Legtöbbször az ideálisnál nagyobb közrezárt szög (EWD) és előrébb lévő súlypontnál dugóznak vagy pördülnek le szívesen. Ilyen volt nekem a Viking, abszolúte a Freestyler3, és a Jazz még aztán főként. De még játszós BAT-glider is ilyen volt.

Ha megszokod majd a gépet, nem lesz probléma hlg-szerűen repülni vele, kis dombokról, eltermikelve 3-4 méter magasról.

Akku: a legsimább LiIon akku megfelelő, nincs akkora áramfelvétel, 2Ah elég 2,5 órás repülésre még a sokat fogyasztó konfigban is: HV szervók + LDS.

Magassági expo: kell, főleg az elején. 25% nem túlzás, majd lassan visszajöhetsz 15-re. Csűrőnél nekem 45 volt nagyon sokáig, most olyan 22-25 körüli. Oldalkormány 30-35.
    Utoljára módosítva: F3X.hu2 által : 2017-10-03 11:43
    f3x(pont)hu

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve