Oldal: 9 / 11 ElsőElső ... 567891011 UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (104) összesen

Téma: La mouette gőzhajó építése

Senior Member viktor58 logója
    Hozzászólás
    648
    Ha készen leszek vele addigra akkor ott leszek.
    Van itten minden. Autó, hajó, helikopter. Elektromos, nitrós, benzines, GŐZ!

Hozzászólás
    648
    Már nagyon az építés vége felé járok, és szinte már látom magam előtt ahogy komótosan úszik a vízen ez a kis bárka.
    A napokban is sokat haladtam. Lefestettem a vízvonal alatti részt pirosra, valamint az ezt elválasztó vékony fekete csíkot. Itt eltértem a fellelt képen látottaktól mert nekem így jobban tetszik és talán megbocsájtható mivel konkrétan semmit nem találtam az eredeti hajóról. Kapott még egy vékony réteg lazúrt is. Faragtam 12 mm-es rétegelt lemezből egy mentőövet. Először egy karikát vágtam ki lombfűrésszel majd dremellel csiszoltam hengeresre. A képen már mestertapasszal lekenve látható és azóta kapott két réteg fehéret is. Gyártottam egy horgonyt is sajnos erről nem sikerült jó képet készítenem. Elkészültek a kötélbakok és rögzítőfülek is. Előbbieket nem esztergáltam hanem "találtam". Ponthegesztő gépek cserélhető elektródái ezek és nem vörösrézből vannak hanem acélból és rézzel vannak bevonva. Sajnos nem tudok túl jó képekkel szolgálni mert a telefonom szervizben van a régivel pedig csak ilyenekre futja.
    A hajó végére fog kerülni egy zászlórúd ami terveim szerint magában rejti majd a rádióantennát (mivel Mhz-es távot fogok használni hozzá ezért ez szerintem elengedhetetlen). Zászló készítésben kérnék tanácsot! Miből? Hogyan? Mivel fessem? A lényeg hogy minél élethűbb legyen a mozgása a szélben! Francia zászlóról lenne szó.

Íme pár kép:

Most egy ideig nem fogok képeket közölni mivel a gyantázás és a lakkozás egyáltalán nem látványos. Az összerakásról pedig vannak már képek hiszen egyszer már majdnem készre volt szerelve.
    Pár hét és érkezem a végeredménnyel!!

Addig is, minden jót!
    Viktor

Hozzászólás
    648
    Ma csináltam pár képet arról, hogy hogy is fog kinézni a hajó ha teljesen összeáll. egyelőre minden csak oda van biggyesztve.
    Elkészült a zászló és a tartórúdja is. A zászlót végül is egy rossz lepedőből csináltam és kreatív hobby boltban kapható textil festékkel fetettem, valamint pillanatragasztóval ragasztottam. A rúdja 2-es rézpálca. Helyükre kerültek a kötélbakok is, epoxival ragasztva. A "lökhárítók" gézből készültek. Van belőle előre is két hosszabb de azt nem tettem még rá mert a másik oldalon a fehér részt újra kellett festeni mert elrontottam a feliratot ami kézzel lett felfestve. A mentőövet alulról két csavar fogja. Nem nagyon látszik a képeken de a kapitány kezébe faragtam fából egy pipát mert a gyári műanyagból odaöntött nem tetszett.
    Sajnos még mindig nem tudtam kívülről lelakkozni.

Folyt. köv.

Hozzászólás
    648
    Ma is tudtam kicsit haladni. Elkészült a kormánykerék mozgató kötélzete.

És egy kép a korábban említett pipáról:

Junior Member
    Hozzászólás
    5
    Sziasztok!

Megépítettem az LH 502M motort fekvő kéthengeres kivitelben, szépen működik. Kazán, olajzó megvan. Azt szeretném kérdezni, hogy az olajleválasztó belül hogyan néz ki, nem találok róla ilyen rajzot. Jól gondolom, hogy csak egy tartály, amibe benyúlik felül két cső, alul pedig egy leeresztő csavar, oszt ennyi?
    Megosztom, hátha valaki még nem tudja, Mol SC 260 gőzhenger olaj 10l-es rendelhető a www.hungarolube.hu -n.
    Köszönöm a választ előre is!
    Üdv.!

Hozzászólás
    648
    Szia Chantal!

Tulajdonképpen igen:
    http://www.homemodelenginemachinist....ad.php?t=24735

Junior Member
    Hozzászólás
    5
    Szia Viktor!
    Köszönöm a választ és a linket! Megnyugodtam, hogy ezt nem kell elbonyolítanom! Szép a bárkád! Az enyém még itt a (Duna) kanyarban sincs. A gép része talán már elkészül lassan, de mindig adódik valami újabb bibi. Aztán meg jön a famunka!
    További jó munkát! Üdv.!

Hozzászólás
    648
    Pénteken megvolt az első éles úszópróba és tesztüzem a szárazdokkban.
    Minden tökéletesen működik és pont a vízvonalig merül. Kíváncsiságból lemértem a súlyát: 4kg 20 dkg.

Hozzászólás
    648
    Idézet chantal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Viktor!
    Köszönöm a választ és a linket! Megnyugodtam, hogy ezt nem kell elbonyolítanom! Szép a bárkád! Az enyém még itt a (Duna) kanyarban sincs. A gép része talán már elkészül lassan, de mindig adódik valami újabb bibi. Aztán meg jön a famunka!
    További jó munkát! Üdv.!
    Kíváncsi vagyok mit építettél eddig. Ha van rá lehetőségéd, mutass képeket.

Hozzászólás
    648
    Tegnapi nap folyamán sikerült vízre bocsájtanom a kis hajómat. Tiszadobon a Tisza- holtágon próbáltam ki. Volt egy kis szél is és hullámzott is a víz de a kis bárka megbirkózott vele. Minden tökéletesen működött. A gép vígan viszi a hajót gőzhajóhoz méltó komótossággal szeli a hullámokat. A gőznyomás állandó 2 bár, ütemidő kb 20 perc, éppen ahogy saccoltam.

A mai napon pedig Tiszaújvárosban mutathattam be,ahol szintén hiba nélkül pöfögött.

Elégedett vagyok vele hiszen a kitartó, hosszadalmas munka végül meghozta gyümölcsét és egy igazán egyedi dolgot hozhattam létre.

A nagy izgalomban majdnem elfelejtettem videózni de azért ennyit sikerült összehozni:

https://youtu.be/wmQKfOgCF2I

https://youtu.be/hxlS7r4I7oY

Oldal: 9 / 11 ElsőElső ... 567891011 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva