Oldal: 2 / 11 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (104) összesen

Téma: La mouette gőzhajó építése

Junior Member
    Hozzászólás
    22

La mouette gőzhajó építése

És ha a vizen megáll?
    Nem lenne jobb egy kéthengeres gép 90 fokos csapeltolással?

Member ROCKETT logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    302907197
    Hozzászólás
    91

Ez IGEN !

Helló Viktor 58 !

Ha nem vagyok tolakodó és szeretnél hasonló STEAMvírussal fertőzött emberekkel találkozni, akkor látogass el Kőkapura szept. 22-23-án. :lol: Minden évben kétszer van ott gőzhajó találkozó, ahol sok hasznosat lehet tanulni egymástól és gyönyörű a környék. Persze nem tudom, hogy merre laksz, de mi is (Kőkapu előtt az utolsó településen) Pálházán szoktunk megszállni egy falusi túrizmusban résztvevő házaspárnál (igen olcsó, összkomfortos).:!:
    Nem mellesleg szép a hajód, de én is inkább egy kéthengeres oszcilláló típusú gőzmotort javaslok (nem olyan nehéz az elkészítése).
    Az egyhengeressel stabilan csak előre lehet haladni, mert amikor meg kell állítani a motort az elenkező irányba való haladáshoz nehezebben (bizonytalanabbúl) indul meg. :cry:

A kazán égője alkoholos vagy gázüzemű lesz?
    A vízhatlanítást, hogyan tervezed?

Végül egy jótanács:
    Ha kész vagy a hajótesttel ne építsd be a gépészetet azonnal, hanem ha minden belső felszerelés kész (még az akkupak is), akkor a kádban feltétlenűl tarts egy merűlü próbát, hogy meglásd hogy hogyan merül a hajó a bele rakott cucokkal és később ne kelljen ballansz ólmokat rakni bele. Ekkor még egyszerűen lehet változtatni a gépészet elrendezésén, mert nem biztos, hogy a te általad megépített dolgok súlya megegyezik a tervrajzon szereplő alkatrészekével és a hajó súlypontja is változhat.

Sok kitartást és időt !!!

ROCKETT
    Légy éber és körültekintő! Így is lesz mindig valami, ami elkerüli a figyelmed!

Member ROCKETT logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    302907197
    Hozzászólás
    91

La mouette gőzhajó építése

Helló VIKTOR 58 !

Már itt a nyár vége és nem raktál fel újabb képet az épülő hajódról!
    Mogy (állsz) haladsz vele? :?:
    Milyen típusú motor mellett döntöttél? :shock:

ROCKETT
    Légy éber és körültekintő! Így is lesz mindig valami, ami elkerüli a figyelmed!

Senior Member viktor58 logója
    Hozzászólás
    648

Re: La mouette gőzhajó építése

Hello!

Tudom mostanában nem írtam ide, ez azért volt mert valóban nem haladtam a hajóval. Viszont most folytatom. Készen vagyok a palánkolással és a gitteléssel.
    Majd rakok fel képet a gittelésről is.

http://img239.imageshack.us/img239/359/kp0011yg4.jpg

http://img239.imageshack.us/img239/6977/kp0012le6.jpg
    Van itten minden. Autó, hajó, helikopter. Elektromos, nitrós, benzines, GŐZ!

Senior Member
    Hozzászólás
    654

Helló!Gyönyörű ez a kis bárka!Nagyon tehetséges vagy az építések terén,figyelemmel követtem az autó építésedet is!Sok szerencsét és sok sikeres hajózást kívánok!
    Üdv:Pat
    -Mugen Msx 3<br />-wenty007@freemail.hu(E-mail)<br />-06705805302(Tel)<br />-pat-6666@hotmail.com(msn)

Hozzászólás
    648

Hello!

Bocs amiért mostanában nem írok ide de egyéb elfoglaltságok és más modellek építése miatt a hajót most ideiglenesen abbahagytam. Ez a baj velem mindíg belefogok valami újba és nem fejezem be a régit, bár később újra előveszem így mindíg van mit csinálni.

Senior Member
    Hozzászólás
    635

T.Viktor 58!

Kazán-Égő-gáztartály:

Azt kellene tudni, hogy mekkora helyed van, amibe beleférnek a fent említett ketyerék, ill, mennyi időt kívánsz a vízen tölteni.

Az égő esetében nem számolok csak elkezdem úgy csinálni mint a gyári, utána el kezdem tuningolni, mivel más környezetben használjuk az égőt. A fúvóka átmérő kb 0,3 mm. De ezt is módosítom. Gyakorlatilag az egész technikát addig alakítgatom, amig a motor folyamatos működésekor a gőz nyomása 3 bár alá nem tud esni.

Tehát a kérésedre azt tudom válaszolni, ha megvan a hely méret amibe építkezel, onnantól kezdve a lehet gondolkozni, mit tegyünk bele.

Hozzászólás
    648

Köszönöm a segítőkészséged!
    A hajó kb 70 cm hosszú de ebből a felhasználható az csak olyan 60 cm mert a többi az elektronikáé a szélessége pedig kb 18 cm. Megjegyzem ezek csak kb méretek mert nem mértem meg és már régen volt mikor a hajótestet építettem. Arra gondoltam hogy a fekvő kazán jobb lenne mert azzal lejjebb kerülhetne a súlypont és a gázégő miatt is előnyösebb. Hátránya viszont az hogy kisebb lesz a felhasználható alapterület.

Hozzászólás
    648

Ja, de itt egy kép az alakjáról
    http://img239.imageshack.us/img239/6977/kp0012le6.jpg

csak hogy mégis milyen.

Senior Member
    Hozzászólás
    635

Nézd meg mégegyszer a Strongbow géptelepítés menetét és rájösz miért kevés az az info amit adtál!

I.
    Gépészeti alaplap elhelyezése a hajó testben.
    II.
    Gőzgép elhelyezése kardánnal együtt.

III.
    most fogod látni mennyi helyed maradt a gőzkazánra, gázégőre, gáztartályra.

Egyébként Így nehéz tervezni. Kézbe kell venni a testett hogy tudd mit hogyan helyezd el. Hiszen itt a hajóhoz kell gépészetet telepíteni nem gépészethez hajót építeni!

A gépedhez 0,5L űrtartalmú lángcsöves kazánt építs 35 mm es lángcsővel (1lángcső) ha lejebb mész kevés lessz a fűtő felület!!

Ha feljebb mész elsűlyedhetsz.

Azt jó lenne tudni, hogy hány kilót rakhatsz a hajó testbe!

Oldal: 2 / 11 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva