Oldal: 4 / 11 ElsőElső 12345678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (104) összesen

Téma: La mouette gőzhajó építése

Senior Member
    Hozzászólás
    348

Re:La mouette gőzhajó építése

Sziasztok!
    Szép lett ez így összességében. Gratula a Kis Öregnek.
    Hol lelhető fel ennek a hajónak a dokumentációja. Már néztem a neten, de nekem nem sikerült rálelnem.
    Üdv.

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.203

Üdvözöllek móki!
    Esetleg ennek a modellezőnek elérhetőséget tudnál nekem mondani?
    Üdv Blaskó

Junior Member
    Hozzászólás
    23

Junior Member
    Hozzászólás
    23

kb 85 cm hosszú, a gőzgép minden alkatrésze, néhány csavaron kívül saját gyártmánya.

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.203

Szia domonkos5!
    Minden képen szeretném ha átirányítanád ezt a modellezőt a következő címre: http://www.modellezes-nap-szel-energia.eoldal.hu/
    A Gyomaendrődi versenyen szívesen látnánk.
    Közreműködésedet köszönöm: Blaskó

Junior Member
    Hozzászólás
    23

Sziasztok, feltétlenül elküdöm neki, ha még nem látta itt fórumon.

Senior Member viktor58 logója
    Hozzászólás
    648

Üdvözletem mindenkinek!

Vegyes érzelmekkel olvastam újra a hozzászólásokat.Egyrészt büszke vagyok hogy én indíthattam el ezt a fórumtémát, másrészt irigykedek hogy nem én lettem az első aki vìzre bocsàjtja ezt a hajòt. Sajnos egyèb elfoglaltsàgaim miatt nem tudtam foglalkozni a modellezéssel. Viszont most felbuzdulva a kollégàk sikerein,ùgy döntöttem hogy idén nyàron én is vìzre teszem a La Mouette-emet. Viszont jòpár dolgot ùjratervezek sőt, ùjragyàrtok. Emiatt felmerült bennem pàr kérdés. Milyen àtérőjű gőzcsöveket hasznàljak? Mi a véleményetek a rozsdamentes kazànròl?
    Van itten minden. Autó, hajó, helikopter. Elektromos, nitrós, benzines, GŐZ!

Hozzászólás
    648
    Üdvözlet Uraim!

Ismét haladok a La Mouett-emmel!

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Hamarosan elkészül maga a gőzmotor is, már sok alkatrésze le van gyártva. Az egyes szelepek, fittingek, gőzolajozó is készen vannak.
    Viszont lenne egy kérdésem! Hogyan tudnám meghatározni a vízkiszorítását a testnek úgy hogy nem teszem vízre (számítással)?

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395
    CSakis számítással, de ahhoz vagy pontos rajz kell, vagy fel kell mérni a hajót. Egyik se könnyű, és a számítás menete sem egyszerű. De miért nem akarod vízre tenni? Ha azért mert nincs még kezelve, lakkozva stb... az nem gond. Erre már régen kitaláltuk azt a "zseniális" ötletet, hogy az egész hajót betesszük egy nylonzsákba. Értelem szerűen új, átlátszó lyukmentes zsákról beszélünk. A zsák tömege a hajóhoz képest elenyésző így nagyban nem befolyásolja az eredményt (a számításos módszerrel is hibázunk ekkorát, különösen ha nagy differenciált választunk! ). Szóval bezsákolod a hajót, elkötöd a zsák száját, és vízreteszed. Egyből kiderül ha eltrimmelve, csámpásan úszik. Na meg az is ha magasan van a Metacentruma. A zsákos kísérletnél büntetlenül el lehet végezni a hossztengely menti döntési próbát. Hol van az a dőlési szög, ahonnan már felborul a hajó. Ezzel sincs gond, hiszen zsákban van, had boruljon. Sajnos gőzhajóknál ilyenkor derül ki, hogy nagyon instabilak. De sebaj még mindíg fel lehet csavarozni egy álgerincet vasból vagy ólomból, ami javíthat a helyzeten nem keveset.

Üdv.: SRY

Hozzászólás
    648
    Köszönöm! Hogy ez nekem nem jutott eszembe?! Egyébként, igen, amiatt nem akartam vízre tenni mert még nincs festve és félő hogy a fenyő megszívja magát. Ha benne lesz a teljes gépészet és elektronika akkor így fogom kipróbálni.

Oldal: 4 / 11 ElsőElső 12345678 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva