Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen

Téma: Saito motorok

Junior Member Pacek logója
    Hely
    Szigetszentmiklós - Lakihegy
    Telefon
    202183528
    Hozzászólás
    18

Saito motorok

Sziasztok! Érdekelne, van-e tapasztalata valakinek saito gyártmányú rc motorokkal?
    Saito 72 AAC motort szemeltem ki, személy szerint nem hallottam róla, viszont katalógus adatok alapján jónak tűnik. 11.8 CCM 4T nitrós motor, 17.6 oz, ha jól számolom az valami 500 g, ezt kipufogóval, karbival írja. Teljesítményt nem ír, kiindulva abból hogy a hype 69 2T motorom helyére kerülne be, ennyivel nagyobb motor, valamivel könnyebb kivitelben jobbnak tűnik. egyre több helyről hallom, hogy a 4T repülő motorokat sokkal könnyebb beállítani, mint a 2T motorokat, és mint motorkerékpár szerelő tapasztalom is ezeket a motorokon. Erre is kíváncsi vagyok, nitrósnál is így van-e, mint a robogóknál, kisebb városi motoroknál?

Továbbá ami számomra a legfontosabb: mivel alkatrészeket nagyon nem szoktam cserélni ezeknél az RC motoroknál, így alkatrész ellátottsággal nem foglalkozom, saját kipufogója, és karbija rajta van, légcsavart bárhol kapok, nitrót hasonlóképpen, hajtókar, főtengely, dugattyú, és henger ha sérül, úgyis motorcsere. Ellenben akinek van tapasztalata a motorral kapcsolatban, az mit gondol róla, hosszútávon megbízható? Felveszi a versenyt egy OS max, ASP, SC motorral tartósság szempontjából?

Előre is köszi a segítséget!

Senior Member socsa44 logója
    Hozzászólás
    1.460
    Jó kis motor, nyugodtan megveheted.(A beépítéskor beállítottam, és utána nem kellett hozzá nyúlni.) Japán gyártmány,ha gondosan karbantartod, örök élet. Persze kérdés milyen gépbe akarod beépíteni? Leginkább a 4T motorokat scale gépekbe szoktuk beépíteni a hangja miatt. A teljesítménye egyforma köbcenti mellet kb 20-25%-al elmarad a 2T-vel szemben és az üzemeltetése is drágább mint A 2T motoroké, mivel nagyobb nitró igénye van ( 5-15%). Illetve illik arányos izzítót használni az üzemeltetéskor.Ennek nézz utána az "Apme féle arányos izzító" oldalon.
    Sok sikert.

Ü:socsa

Senior Member zs.norbi logója
    Hely
    Mátyásföld
    Telefon
    +36207793428
    Hozzászólás
    1.078
    SAIE072B_a0.jpg

Szép motor!
    Ahogy látom elenyésző különbség van a két motor henger űrmérete között.
    Azt vedd számításba, hogy azonos köbcentinél a 2 T motorok nagyobb teljesítményt adnak le mint 4T társaik. De ezeket forgatni kell, a teljesítményüket magas fordulaton adják le. Ha pl. egy géphez .60 (10ccm) 2 T motort javasolnak, akkor ahhoz a mérethez általában .72-.82 4T motor való (12-14 ccm). A 4T motornak kevesebb a maximális fordulata, de nagyobb a nyomatéka, így egy mérettel nagyobb csavart is elmozgat, mint egy azonos méretű 2T.
    Felveszi a versenyt egy OS max, ASP, SC motorral tartósság szempontjából?
    Az ASP és SC kínai márka, mondjuk azt, hogy az Os-ről és Saito-ról lett lekopizva! Nem rossz motorok, de minőségben az Os és a Saito a csúcs!
    Tartóságtól nem kell tartanod, hamarabb fogod törni vagy eladni a gépet, mintsem egy újonnan vásárolt 4T-t széthajts megfelelő olajtartalom és odafigyelés mellett.
    A bekarburálása szerintem is egyszerűbb mint pl. egy csúcsra hegyezett 2T heli motornál. Általában annyiból áll, hogy a főtűvel beállítod a max.fordulatot, az alapjáratival pedig finomítasz addig amíg szép alapjárat és gázreakciód lesz.

Hely
    Mátyásföld
    Telefon
    +36207793428
    Hozzászólás
    1.078
    Jó kis motor, nyugodtan megveheted.(A beépítéskor beállítottam, és utána nem kellett hozzá nyúlni.) Japán gyártmány,ha gondosan karbantartod, örök élet.
    Socsa, erről a Saito-d jutott eszembe. Évekkel ezelőtt, még Soroksáron kihoztad valami két év állás után (ha jól emlékszem P-51-ben volt és 20 ccm) és első ütésre "pöccre" indult. Igazi ékszerek ezek a motorok.

Senior Member socsa44 logója
    Hozzászólás
    1.460
    Idézet zs.norbi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Socsa, erről a Saito-d jutott eszembe. Évekkel ezelőtt, még Soroksáron kihoztad valami két év állás után (ha jól emlékszem P-51-ben volt és 20 ccm) és első ütésre "pöccre" indult. Igazi ékszerek ezek a motorok.
    Ez így igaz Norbi!

Hely
    Telefon
    202183528
    Hozzászólás
    18
    Megnyugtattatok Ez egy extra 300 repcsibe megy, most egy hype 69 van benne, repülni még nem tudott, mivel a hype magas fordulaton lefullad valamiért. Gongoltam először dugulásra, mivel a főfúvóka csavarját 5 fordulatra kitekerve is ugyan ez volt. pucolás után, vissza 1,5 fordulatra, indul, jár, gázt adok, pörög, kb 60-70 %-ig tudtam feltolni a gázkart, majd lefulladt. Oké,. akkor fals levegő, hátlap le, gumi tömítés szétrongyolódva, helyette pasztával összeraktam, ha a simsontól kezdve a 600-as yamahámon át egy 1200-es bandit karbiját, és szívócsövét letömítette, ezt is tömíteni fogja. Nem lett jó... Első csapágy hülye hangot adott, amikor kézzel mozgattam, kicseréltem, most szép a hangja, jól tömít a benne lévő szimering is, bár kiszedés után a régi csapágyra is azt mondtam, hogy a szimeringre kis esély van, hogy szar volt, de kitudja. Most sem lett jó. Nagy lenne neki a 12X6 légcsavar? nézzük meg 10X5-össel. Nem jó. Valami más baj lesz, gondolkozom azon, hogy a nitróm tavaly október óta felvizesedett, vagy ilyesmi, müanyag kannás, arra többen is mondták, hogy ha gyorsan fogy, jó, de hosszútávon a fém kanna a nyerő. Remélem így van, kiderül majd az új üzemanyaggal, ha nem javul, akkor kap egy saito motort, amúgy sem vagyok jóban a 2T motorokkal, nem szeretem őket, túl sok a hibalehetőség. Viszont elképzelhető, hogy 82-es motor lesz belőle, még ha a megszokott 61-es, és ez a 69-es motor között nincs is nagy különbség, nembaj, ha van még motorerő. Lehet azt kisebb gázállással is használni.

Hely
    Mátyásföld
    Telefon
    +36207793428
    Hozzászólás
    1.078
    Üzemanyagcső belső átmérője?
    Én már jártam úgy, hogy kicsi volt a motornak és fél gáz fölött nem tudott kipörögni. Itt már a főtű nyitás sem segít, ha a cső a gyenge pont.

Hely
    Telefon
    202183528
    Hozzászólás
    18
    Ennyire gyorsan mozog benne a nyál, hogy ez is számít? Köszi a tippet, erre látod sose gondoltam volna, kipróbálom, veszek nagyobbat.

Hely
    Telefon
    202183528
    Hozzászólás
    18
    Még egy kérdés: van a vezérlés alatt egy másik cső csatlakozó, az mit csinál? ezen a képen látszik, saito FA 72. http://i.ebayimg.com/images/g/ZQ0AAO...KH/s-l1600.jpg

Hely
    Mátyásföld
    Telefon
    +36207793428
    Hozzászólás
    1.078
    Kartel kivezetés.
    Egy-két gyártó a szívócsonkba vezetteti vissza... pl. Asp 4T-k.
    Ez viszont nem szerencsés, mert a kartelből távozó kormos üzemanyag fémrészecskéket is tartalmazhat, amit nem illik újra beszívatni a motorral...
    Ha nincs szívócsövi összeköttetés, vagy ha van is, akkor azt le kell dugózni, a forgattyús házon lévőre pedig egy csövet rádugni és kivezetni a gépből.
    Utoljára módosítva: zs.norbi által : 2017-05-19 12:05

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve