Szavazás eredménye: Neked tetszik ez a kis kopter ?

Szavazók
33. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Igen, egyet biztosan beszerzek!

24 72,73%
  • Nem, nekem nem ér ennyit.

6 18,18%
  • Még nem tudok dönteni.

2 6,06%
  • Inkább építek sajátot, az való nekem.

1 3,03%
Oldal: 9 / 12 ElsőElső ... 56789101112 UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (115) összesen

Téma: Dji spark :)

Kiemelt fórum támogató ITEM logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.079
    Idézet laciolah eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Van egy Mavic Pro-m, de ma vettem egy Spark-ot is. Szerintetek a Mavic távját lehet párosítani a Spark-kal?
    Nem. A spark más alapon kommunikál, mint a Pro.
    HD FPV / DJI OcuSync - DJI Goggles RE
    HD Ground Station - Tel: Pi@311,299,908th digit.

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.079
    Idézet laciolah eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Írkálok itt, hátha elolvassa valaki. ???? Ebben a pillanatban fejeztem be a Spark-próbát és ez történt:
    -lebegés közben finoman vándorol oldalra (IMU kalibrálva tegnap este)
    -az RTH kapcsolóra reagál, de nem jön haza, csak függőlegesen leszáll
    -az OTG kábeltől nem lett nagyobb a hatótáv
    Könyörgöm, mit jelentsen ez? ????
    Az oldalra vándorlás akár mágneses interferencia is lehet, amennyiben sok vas van körülötted.
    Használatiban tökéletesen benne van, hogy miért száll le és miért nem jön haza bizonyos távolság esetén.

15-ik oldal: http://www.duplitec.hu/assets/files/...u-duplitec.pdf

Az OTG kábeltől nem lesz jobb a hatótáv, csak stabilabb a táv és a mobil eszköz közötti kapcsolat.

Senior Member Smith logója
    Hely
    Dél-Pesti bokor pilóta
    Hozzászólás
    1.663
    Idézet ITEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az OTG kábeltől nem lesz jobb a hatótáv, csak stabilabb a táv és a mobil eszköz közötti kapcsolat.
    Javaslom a repülős üzemmódot bekapcsolni a mobil eszközön és OTG kábellel használni,megugrik a hatótáv. Vagy lehet használni a DJI GO 4 MOD 2.0-t azzal megy az 5.8 átvitel trükközés mentesen és azzal még nagyobb lesz a hatótáv.

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.079
    Idézet Smith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Javaslom a repülős üzemmódot bekapcsolni a mobil eszközön és OTG kábellel használni,megugrik a hatótáv. Vagy lehet használni a DJI GO 4 MOD 2.0-t azzal megy az 5.8 átvitel trükközés mentesen és azzal még nagyobb lesz a hatótáv.
    A módosított applikációval még szép, hogy nővekszik a hatótáv, mert FCC módba állítja a távot és a gépet, normál esetben CE módban az
    OTG kábel használatakor, ha a gyári app van futtatva nem sok különbség lesz a hatótávban, csak a
    kijelzőn látható kép késöbb fog szaggatni, szétesni, mivel közvetlen kábelkapcsolat van az eszköz és a távirányító között.
    Az OTG és a módosított applikáció (FCC) viszont tényleg hoz érzékelhető javulást a hatótávban is. Volt két sparkom és most is van egy nálam,
    ráadásul magát a távirányítót is módosítottam, hogy cserélhetők legyenek az antennák, valamint mérhető legyen a táv által kiadott teljesítmény is.
    Utoljára módosítva: ITEM által : 2018-07-30 22:20

Hely
    Dél-Pesti bokor pilóta
    Hozzászólás
    1.663
    Egy kis extra a Spark-hoz,aki nem ismerné : DJI GO 4 MOD 2.0 sok olyan "extrát" tartogat amit a gyári Go 4 applikáció nem tud. Pl. : Waypoint repülés ennek van egy stoki repülés tervező applikációja : DJI Mission néven. Egy a térképen megrajzolt útvonalat végigkövetve lerepüli,a tervezőben a kis repülőre kattintva két ujjal forgatható a repülő ikonja így lehet beállítani merre nézzen a gép eleje a szakaszok repülésekor. Az útvonal repülése közben ha megszakadna a távirányítás kapcsolat akkor is végig megy rajta az utolsó pontig elrepül majd ott lebeg.
    Screenshot_20180802-200203.jpg

Senior Member tommyrs logója
    Hely
    Majosháza
    Telefon
    06306301221
    Hozzászólás
    828
    Sziasztok! Nem valami aktív ez a topik... De azért felteszem a kérdésem, hátha tudtok segíteni..
    Szert tettem egy kis Sprak-ra, nagyon imádom tuti kis ketyere. iPhone-nal használom és az alábbi videó alapján beállítottam az FCC módot is...
    https://www.youtube.com/watch?v=tmGGq5zXcP8

Egy darabig ki is írta indításkor, hogy változtak a területi beállítások akarom-e restartolni a wifi miatt. itt mindig MÉGSEM-re mentem, de ez az üzenet egy ideje már elmaradt induláskor.. A csatornákat továbbra is látom 1-11 és 149-165-ig. Én 5.8on repülök 149-es csatornán és azt tapasztalom, hogy tegnap például 170-200 méterről visszajön a gép... Ez most mi lehet, tapasztalt már valaki ilyesmit...? Előtte 1500 méter felett is repültem vele..

Hely
    Majosháza
    Telefon
    06306301221
    Hozzászólás
    828
    Ja előre is köszönöm

Hely
    Majosháza
    Telefon
    06306301221
    Hozzászólás
    828
    Sajnos a napokban nem volt időm foglalkozni vele, de holnap teszek egy próbát... Átállítom 2,4-re mert régen azzal is ment 200-300 métert..

Hely
    Dél-Pesti bokor pilóta
    Hozzászólás
    1.663
    Androidon a Moddolt app.-al (5.8-on) nem vettem észre távolság csökkenést,igaz ez nem segít neked.Nincs almásom hogy kipróbáljam.
    Egy észrevétel : aki használja a Go 4 Moddolt app-ot próbálja ki a Cinematic módban repülést,meglepően megugrik a repülési tempó legalább mint sport módban és közben működik a közelség érzékelő is!

Hely
    Majosháza
    Telefon
    06306301221
    Hozzászólás
    828
    Na most végre ki tudtam próbálni. Játszottam a frekikkel is meg otg-t is használtam... Most úgy néz ki hogy 2.4en jobban ment, megint 1000-1100 métert elértem RTH előtt, de 5.8on csak 4-500 métert ment. Azt hiszem akkor maradok a custom freki választásnál

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oldal: 9 / 12 ElsőElső ... 56789101112 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve