Szavazás eredménye: A PEGAZUS alkalmas a feladatára

Szavazók
21. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • igen

15 71,43%
  • Nem

6 28,57%
Oldal: 2 / 9 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (86) összesen

Téma: PEGAZUS kezdő vitorlázó

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091

PEGAZUS kezdő vitorlázó

Üdvözletem Laciba' ! Én szerintem nagyon szép kis gép. Vitorlázóban a Pataki Géza bácsi A2 Pacsirtájához hasonló kezdő gépként látom csak csupán F3-B-ben. :shock: Szép kis gép!
    DLG= ez az a kategória, ahol minden gramm számít, és mindennek qrva kevés hely van.

Junior Member
    Hozzászólás
    28

PEGAZUS kezdő vitorlázó

A srácok kitettek magukért. Megilleti őket a dícséret. Azóta rengeteget repítettünk gumival és csörlővel is. Hiba nélkül. Most már megjött a harmadiknak a gazdája is hamarosan megkapom a képeket és akkor felteszem a többi közé
    Lassan elkészülök a madár 1:1-es rajzával. Készítem elő az építést is. Talán augusztus elején el is tudjuk kezdeni. Még egy kis türelmet kérek.
    Soha nem a varázspálca a hülye!

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.269

PEGAZUS kezdő vitorlázó

kicsit rosz lett a kép a narancssárga igazából piros.
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.380

PEGAZUS kezdő vitorlázó

Idézet lekszikovgabor (lex01) eredeti hozzászólása
    kicsit rosz lett a kép a narancssárga igazából piros.
    Így tetszik!

Junior Member
    Hozzászólás
    28

PEGAZUS kezdő vitorlázó

Tiszteletem Fórumlakók!

Teljesen mindegy, hogy milyen színűnek látszik egy nem művészfotón a holmi de az horror, hogy a tulaj legalább három birka összes türelmével szabta, vasalta fel azt a rengeteg keskeny csíkot alul, felül. elől, hátul stb. Ebből modellező lesz. Halkan de egy duplafedelű motoros projecttel smirglizi az agyamat. De máris csoportosan vannak.

Üdv laciba'

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.269

PEGAZUS kezdő vitorlázó

bár azt hiszam semmi rosszat nem irtam, megkaptam... na mindegy minek irkálok én bele mindenbe. :roll:

kikapcs
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.380

PEGAZUS kezdő vitorlázó

Tiszteletem Lacibá!

Érdeklődni szeretnék, hogy hogy állnak a tervek?

pegazus

tiszteletem Lacibának
    érdeklődve olvastam az eddig megjelent írását és biztatni szeretném a további folytatásra én ugyan már nem vagyok mai fiatal de csak most
    kezdtem modellezni a Hársfalvi könyvet én is elolvastam/kölcsökaptam/
    de a rajz nem volt már benne ezért nagyon várom a rajzot és a tartalmas
    építési tanácsokat szeretném megépíteni sok sikert kívánok
    Üdv:Béla

Junior Member
    Hozzászólás
    28

Pegazus építése

Tiszteletem Mindenkinek!

Örömmel értesítem az esetleges érdeklődőket, hogy –pótolva valamikori mulasztásomat- elkészültem a Pegazus kezdő RC vitorlázó modell 1:1 méretű rajzával Corel-12-ben (azért ebben, mert ezt ismerem valamennyire). A rajz közzétételére még nem találtam egyéb megoldást, minthogy az érdeklődőknek az xxxx.cdr file-t elküldöm E_mailban. Azt hiszem most már nem sok akadálya van annak, hogy megtörjem a csendet és végre valahára elinduljon az általam első felindulásból megígért virtuális szakkör, áldásosan ártó tevékenysége. Azért néhány szót ejtenék az előkészületekről.

Eredeti gondolatom az volt, hogy minden információ a fórumon jelenjen meg. Értékelve a feladat terjedelmét és a fórum szabályait be kellett látnom, hogy célszerűbb, ha nyitok egy saját WEB lapot ahol az információkat összefüggéseikben szabad terjedelemben tudom elhelyezni, és ami talán jobban szolgálja további terveimet is. Ugyanis a környezetemben jelentkező igények miatt és a saját szórakoztatásomra további modellek megépítését is szeretném szakkörszerűen bemutatni, egy kezdőknek ajánlott duplafedelű motoros modellen át az RCM műsor begyakorlásához megfelelő műrepülő modellig. A fórumot pedig arra szeretném használni, amire a megítélésem szerint való és nagyon alkalmas, a megoldások, felmerülő kérdések megvitatására, megválaszolására. Ezzel azt hiszem, elleszünk egy darabig. Addig is azonban, amíg sikerül létrehozni az említett WEB lapot itt a fórumon szeretném igénybe venni a helyet és türelmet.

Ezzel az egész dolgozattal minden érdeklődőnek szeretnék segíteni, akiben már megvan a motiváció a kezdéshez, de a hogyanokra még nem találja a megfelelő választ. Azokat is köszöntöm a „kétkeziek” táborában, akik már építettek valamilyen modellt és kíváncsiak az itt leírtakra. Senki ne számítson hatalmas tudományosságokra, hiszen mint az elején is írtam, jómagam szellemi segédmunkásként kerestem a kenyeremet.. A modellezéshez valamennyire tartozó tudományosságok egyébként is majdnem korlátlanul megtalálhatók az interneten, köztük itt a fórumon is. Ajánlom mindenki figyelmébe a kereső programokat és a különböző tudásbázisokat. Természetesen a lehetőségeket én is igyekszem majd használni az ismereteim szerint és olyan mértékig, ahogyan szükségesnek látom. Bár én magam, nem maradéktalanul hiszek a különböző lapok, topic-ok kikezdhetetlen igazságában és ezek kizárólagosságában. Azt vallom, mindig van más megoldás, vagy a megoldások kombinációja.
    Ezért aztán itt szinte kizárólag csak az általam ismert és használt gyakorlati tudnivalókat igyekszem bemutatni a Pegazus modell építésével. Mielőtt belekezdenék az általam elképzelt virtuális szakkörbe, elnézést kérek azoktól a „gyakorlottaktól”, akik csak az átlagosnál kicsivel részletesebb rajzot és egy jól összeszedett és szerkesztett építési leírást várnak tőlem. Én a „0”–km-es kezdőknek is segíteni szeretnék, ami egy kicsit több mint egy rajz és magyarázata.

Az első lépések:

Lehet, hogy lendületből „szómenésnek” értékeled mindazt, amit ebben a fejezetben ezután leírok, de én személy szerint nagyon tisztességtelennek érezném magam, ha nem beszélnék ezekről, a témákról.
    Minden generációban vannak számosan, akik a modellezésben látják megvalósítani, vagy kipróbálni a tehetségüket, kreativitásukat, illetve csak egyszerűen szeretnének egy jót játszani, különböző indíttatásból. Mindannyian hamar eljutnak az első nehezen megválaszolható kérdéshez: Mivel kezdjem az RC repülőmodellezést?
    Hogy egészen gonosz legyek, elsősorban azzal az erős elhatározással, hogy „Én mindenképp modellezni akarok!”. Ettől függ minden további lépés és e nélkül, hamar értéktelenné válik minden első felindulásból elkövetett beruházás. Szinte minden, a téma körül settenkedőnek van valamilyen csalhatatlan receptje, ami általában a saját ismereteinek, lehetőségeinek, vagy útjának mindenre való kiterjesztése. Ezért aztán neked is több lehetőség áll rendelkezésedre, de ennek ellenére, bármily hihetetlen is, vannak közös jellemzők és követelmények. Mielőtt belevágsz ebbe az egészbe, gondolj át néhány dolgot:

1-Lehetséges, hogy léteznek csodagyerekek, de valószínű nem te vagy az, aki egy csapásra, padlóra viszi a „szakmát”, bármennyi videót nézve, szimulátort nyúzva is meggyőződtél a dolgok egyszerűségéről.
    2-Használtál-e valaha is valamilyen eszközt (és itt nem evőeszközre gondolok), vagy szerszámot valaminek a pontos létrehozására, tudatos elkészítésére. Egyáltalán bármely életszakaszodban kedvvel barkácsoltál –e valamit?
    3-A munkád, vagy tanulmányaid során szereztél-e, vagy szerzel-e valamilyen gyakorlati ismeretet, amit feltételezhetően használhatsz a modellezésben. Milyen a kézügyességed?
    4-Van-e a szűkebb, vagy kicsit tágabb környezetedben valaki, akitől megszerezheted, a szükséges elméleti, gyakorlati készségeket illetve segíthet ezek megszerzésében.
    5-Milyen mélységében szeretnéd megismerni és gyakorolni a modellező hobbyt, ezért gondold át, hogy a modellek építésében és használatában, vagy csak a modellek kezelésében vezetésében (a „játékban”) akarod – nem véletlen, hogy nem a „szeretnéd” szót használtam – magad kipróbálni és a tudásodat az általad elképzelt, lehető legjobb szintre fejleszteni. Nem is beszélve a versenyzésről.
    6-Rendelkezésedre áll-e az a minimális anyagi és szellemi erő, amivel megteremtheted a feltételeket a modellezés elkezdéséhez. Ezek mellett eléggé kitartónak tudod-e magad, hogy a szükséges Munkát és időt erre a hobby-ra áldozd.
    7-Tudatosan el kell fogadnod, hogy a rádió irányítású modell nem játékszer és működtetése közben az élet- és vagyonbiztonság nem múlhat a vakszerencsén! A legkisebbnél sem!

Ha sikeresen átrágtad magad az előbbi felvetéseimen, és mégis elhatározásra jutottál, már csak abban kell eligazodnod, hogy reményteli kezdőként, milyen modellel leszel képes „egyszerűen” megismerni az irányított repülő modellek világát. Ekkor aztán megismerheted az őskáoszt. Mint, ahogy már írtam mindenkinek van legalább egy tanácsa, így nekem is, mert én sem vagyok jobb a többinél.
    Ezért én brutálisan őszinte leszek, „egyszerűen” egyikkel sem, ezért a meggyőződésem szerint függetlenül attól, hogy kész modellt tudsz és akarsz vásárolni, vagy előnyben részesíted a viszonylag olcsóbb - de nem gagyi - építgetést, első repülő modellnek mindenképp:

ÖNÁLLÓAN REPÜLNI KÉPES MODELLT VÁLASSZ!

Lehet, hogy ezért a trendiek megköveznek, de te ne elégedj meg a repülésnek csak az illúzióját keltő szerkezettel. A kezdő modellek alkalmasságát elsősorban nem az anyaguk, állítólagos törhetetlenségük és a tudás nélküli könnyű és „olcsó” javíthatóságuk határozza meg, hanem sokkal inkább az aerodinamikai kialakításuk.
    Ideális esetben a colos deszkából ácsolt „budi” ajtó is „repülhet”, ha találsz a fészerben egy megfelelő motort és a „sublót” fiókban valami egyszerű de hatékony távirányítót, amit virtuóz módon tudsz kezelni. Ezt azonban nem igazán ajánlom kezdők számára. Inkább válassz valamilyen kétkormányos vitorlázó, vagy egyszerű kétkormányos kézből is indítható motoros modellt, ha van közvetlenül igénybe vehető, hozzáértő segítséged. Ezernyi jellemzőt felsorolhatnék mind a két modellkategória alkalmasságát bizonygatva, de csak néhányat említenék a közösek közül:

• Kétkormányos kell, hogy kezdőként a lehető legkevesebb irányító eszközre kelljen figyelned a repítések közben.
    • Megfelelően profilozott szárny, ami a teljesítményét 8-15 m/sec sebességtartományban adja, 25-38 gr/dm2 felületi terhelés mellett. Ezzel biztosítható, hogy a modell kellemesen lassú sebességgel, enyhe és közepes szélben is kézben tartható legyen, lévén abszolút szélcsendre ritkán lehet számítani.
    • „Önstabil” szerkezeti- és aerodinamikai kialakítás. Erősen „V”, vagy többszörös törésű szárny, a stabilitáshoz elegendő karhosszúsággal rendelkező törzsméretek, fesztávolság és vezérsíkfelület.

Az említett a feltételeknek felel meg a Pegazus is. Természetesen nem egyedüliként. Számtalan ilyen, alkalmasnak mondható modell található a palettán, de nekem ez kipróbáltan bevált a hozzám forduló kezdők okítására. A modell kevés anyagi és elfogadható munkaráfordítással létrehozható, jó ár/érték aránnyal, a nem igazán jelentős anyagiakkal rendelkezőknek is elérhetően. A hiedelemmel ellentétben ennek a modellnek sem kicsi az esélye a túlélésre a vezetési gyakorlat megszerzésének végéig. Ezt csak azért kívánom megjegyezni, mert - ha nem is túl rutinos fórumjáróként – gyakran tapasztalom a fel-feltörő, kinyilatkoztató hitvitát, ki a jobb?!. Engedjétek meg nekem, hogy lehetőség szerint ebben a dolgozatban ne kelljen reagálnom az ilyen jellegű felvetésekre. Maradjunk annyiban, hogy én csak egy alternatívát kínálok ehhez a szép játékhoz. Ennyit szántam bevezetőnek. A következő hozzászólásomban a Mivel? kérdéskörével fogok foglalkozni.

Member
    Hozzászólás
    78

PEGAZUS kezdő vitorlázó

laciba'
    Nagyon hasznos amit csinálsz, mint nem teljesen nulláról kezdő (fél haladó) feszülten figyelem a fórumodat, várom a következő bejegyzésedet.
    És így szerintem sokak helyett is mondom:
    köszönjük, ha segítesz.

Kérlek, küldd el a drw file-t az email címemre.
    Köszönettel, VaJman

Oldal: 2 / 9 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve