Szavazás eredménye: A PEGAZUS alkalmas a feladatára

Szavazók
21. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • igen

15 71,43%
  • Nem

6 28,57%
Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (86) összesen

Téma: PEGAZUS kezdő vitorlázó

Member
    Hozzászólás
    78

PEGAZUS kezdő vitorlázó

Köszönöm.
    Tanulmányozom az anyagot! :wink:
    VaJman

Senior Member
    Hozzászólás
    337

Pegazus

ELKEZDEM!!
    Ez év tavaszán egy szépnek induló vasárnap kora délelöttjén irány a Kiskanizsai reptér! Mejnek végében e sportrepülő egyesület hozzájárulásával kialakított az egyesület társadali munkával egy modell repteret. Autóm hátuljában az előző oldalon látható sárga-fehérre festett PEGAZUS. Laci bácsi tervei alpján és hathatós segitségével készült büszkeségem. Már várt rám a másik 2 pegazus, is a reptér végi kifutón
    Kipakolás, összeszerelés, ellenörzés. Együtt a flotta! Gumisstartra felkészülés 1.,start 1 gép a levegőbe, 2 gép a levegőben, most én jövök: gumi kihúz, karika beakaszt, utolsó rádió próba START. A gép távolodik, emelkedik úgy 10-15 m magassan mint egy luping hátra kitört a vonó szem kiakatt,és irányithatatlanúl irány a föld orral a kifutó homokjába fúródott az erdmény:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ma végre rászántam magam, hogy elővegyem a baleset maradékát úgy érzem kicsit leülepedtek bennem a dolgok amik a baleset után kavarogtak a fejemben. Felhívtam a gép tervezőjét és mentoromat szánjon rám egykis időt a dupla fedelü gépek tervezésére, építésének szakfelügyeletére szánt idejéből. Találkozásuk után nagyot bólintott, és csak azt mondta ez igen ( eddig még neki nem mertem megmutatni) átbeszéltük a tendőket az az igzság, hogy még nem tudtam mivel kezdjem a gép ujáépítését. Ahogy az időm és eyéb elfoglaltságaim engedik ÉPÍTEM és fényképekkel dokumentálom, megosztom mindenkivel ha benneteket is érdekel.
    JUHÉJ!!= birkabőr

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.269

Re: PEGAZUS kezdő vitorlázó

Tisztelt Kollégák!

Sajnos ez a topic már nem fog folytatódni. Szeretett barátunk, mentorunk Laci Bácsi 2008.04.15.-én elhunyt.

Lelke mindig ott lesz a PEGAZUS szárnyának suhogásában.
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.061

szervusz Gábor

Szomorú egy ilyen tapasztalt kolléga elvesztése.Hidd el,Laci Bácsi
    akkor örülne a legjobban,ha a topic folytatódna,hisz Ő és az általa
    megalkotott Pegazus már egy fogalommá vált.

Tiszetelettel
    Yumi
    Ha repülni nem fog, majd úszik...

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091

Már csak az Ő iránti tiszteletből is kérlek FOLYTASD! Eddíg élvezettel olvastam, csak sajnáltam, hogy nem folytatódik mindennap. Tudtam volna olvasni! :
    DLG= ez az a kategória, ahol minden gramm számít, és mindennek qrva kevés hely van.

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.269

Sziasztok!

Valamit tudnotok kell...Mi itt nagykanizsán abba fiatal generációba tartozunk, akik a modellezést nemrég kezdték tanulni ( a modellvezetés után jó lett volna megtanulni építeni is) . Ezért nemhogy folytatatni nem tudnám a topicot, de én is Laci Bácsitól tanultam mindent. Sajnos NEM építettem Pegazust, a Laci Bácsi által említett duplaszárnyú projektben vettem részt. De az egy következő szakkör anyaga lett volna...

Ő azt szerette volna ha ez a Topic egy saját honlaon folytatódik. Szeretett volna egy olyan lapot, ahol továbbadhatja írásos formában is amit tud. Egy olyan dolgot szeretett volna létrehozni, ahol nem csak az van leírva hogy :vágd ki a bordákat és állítsd össze a szárnyat, hanem még az is, hogy lombfűrésszel, milyen lombfűrészlappal, azt hogy kell befűzni, hogy kell használni, hogy kell tartani. A fórumba azért nem írt, mert velünk dolgozott a duplaszárnyú projekten. Ezt már nekünk kell befejezni egyedül.

Ha tudnám folytatnám a témát, de be kell vallanom, az én tudásom ehhez kevés. Ezt csak Laci Bácsi tudta volna...

(Akit továbbra is érdekel a pegazus építése, az a bátyámat keresse itt a neten (lekszikovzsolt néven))
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Senior Member
    Hozzászólás
    337

Sziasztok kollégák !!
    Már szóhoz tudok jutni a bánatba való beletörődéstől. De én abban a szerencsés helyzetben lehettem hogy a felügyelete alatt megépítettem a saját pegazusomat és más kollégáknak is levezényelhettem az építést ha bárkinek segítségre rajzra lenne szük sége keressen! és választ adok kérdésére

Kérlek benneteket ,hogy aki nekiállt a repülő építésének az jelezze hogy egy pegazus találkozóval esetleg egy versennyel minden évben méltón megemlékezhessünk Laci emlékének. ennek a talákozónak megrendezése dédelgetett álma volt!!
    JUHÉJ!!= birkabőr

Member
    Hozzászólás
    63

sziasztok
    azt szeretném kérdezni hogy van-e valakinek ilyen(nem pont ez a repülő hanem akármilyen) szabadonrepülő repülőhöz vagy vitorlázóhoz tervrajza
    vagy hol lehet készen kapni ilyet?
    úgy készen hogy ki vannak vágva a darabjai és csak össze kell rakni
    ha lehet PM-ben kérném a válaszokat mert keveset vagyok az oldalon

Idézet meggabor eredeti hozzászólása
    sziasztok
    azt szeretném kérdezni hogy van-e valakinek ilyen(nem pont ez a repülő hanem akármilyen) szabadonrepülő repülőhöz vagy vitorlázóhoz tervrajza
    vagy hol lehet készen kapni ilyet?
    úgy készen hogy ki vannak vágva a darabjai és csak össze kell rakni
    ha lehet PM-ben kérném a válaszokat mert keveset vagyok az oldalon
    Hali

http://www.modellhungaria.hu/webshop...oducts_id=1803
    http://www.modellhungaria.hu/webshop...oducts_id=1802
    http://www.modellhungaria.hu/webshop...oducts_id=4723

üdv : feri1993
    Canissa Modellező SE, H-4886 (Repülő)

Member Thomas RC logója
    Hely
    Nagykanizsa
    Hozzászólás
    69

Re:PEGAZUS kezdő vitorlázó

Sziasztok!

Szeptemberben elkezdek én is egy Pegazust építeni a szakkörön belül. Ha van rá érdeklődő, akkor időnként az építésről tudok képeket készíteni, talán egy kis leírás is összejöhet.

Addig is pár kép a Pegazusról, mert látom a régebbi képeket megette a kepfeltoltes.hu...:

A képekért köszönet a Canissa Modellező Sportegyesületnek (http://canissa.hu)!

Akit érdekelne a dolog, az kérem jelezze!

Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva