Eredmény: 1 - 2 (2) összesen

Téma: Üzemanyagtank házilag

Senior Member
    Hozzászólás
    193

Üzemanyagtank házilag

Üdv mindenkinek!

Csak most kezdtem a robbanós repülést, már ha egyáltalán kezdetnek számít, hogy van egy vadiúj 0.47-es ASP motorom a dobozában. A gép is készülget hozzá, ami egy 70"-es J3 Piper lesz. Most érkezett meg hozzá a harmadik gyári tank, ami ismételten nem fér be a helyére és itt eszembe jutott, hogy lehet, érdemesebb lenne inkább magamnak elkészíteni, ahelyett, hogy megveszem a negyedik alkalmatlan darabot.
    Az ötlet a következő: van itthon finom 0,3-as rézlemezem, forrasztópákám. Készítek egy olyan tankot, ami súlyra nem lesz erősebb egy gyári nylon tanknál. A merevségét bordázattal meg tudom adni, sőt belső, lukas bordákat is tudok belerakni, ami csökkentené a folyadék lötyögését (stabilitás).
    Nem tudom viszont, hogy mekkora nyomás van ezekben a tankokban repülés közben? Egy PE palack simán kibír 2-3 bar-t is, míg az én rézből forrasztott, spéci tankom kétlem, hogy képes lenne ilyesmire.
    Van esetleg valakinek ilyen tapasztalata? Esetleg bármi jótanács, ötlet, javaslat?
    Előre is köszönöm!

üdv;
    Csaba

Senior Member Jimmybá logója
    Hozzászólás
    825
    Ha rézlemezből akarsz tankot forrasztani, a hangtopító túlnyomását simán kibirja. ez ne tartson vissza. Locsogásgátlót nem építenék be, mert a szívócsőnek a végén lévő súly által kell a mozgás, hogy mindig üzibe érjen, és ez valószínüleg akadályozná. Sok sikert!

Üdv. Jimmybá
    A levegőben még nem maradt semmi!

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve