Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (32) összesen

Téma: Goldwing Slick 540 ( 68" )

Senior Member Karajev logója
    Hely
    Tirol
    Hozzászólás
    3.804

Goldwing Slick 540 ( 68" )

Goldwing Slick 540 ( 68" )

Beszereztem egy ilyen jószágot..szerettem volna egy 1800mm körüli gépet ami lehetöleg a 4000-4500gramm ot nem haladja meg,az általam megálmodott konfiggal..vagy inkább alatta. (felszállósúly)
    Volt pár gondolat a gép tipusát illetoen,de több forumot végigböngészve sem igazan talatam olyan kittet ami a "sallangokkal" 2500-2600gramm alatt van.
    Pont erröl a méretröl nem sok infót találtam,a kisebb és a nagyobb testvéréröl igen,és arra a döntésre jutottam hogy a megálmodott 6s konfiggal ez megfelelö lehet,mint méretben mint súlyban.

Hát ennyit röviden az elözményekröl.

A "Kiste" minden "sallangal" 2216gramm..ami ígeretesnek tünik,meglátjuk mi lesz a végeredmény.
    Pár képet töltök fel a Galériába és majd belinkelem,ha esetleg valakinek kedve támad az megtekintheti hamarosan.

üdv,
    Utoljára módosítva: Karajev által : 2017-06-16 09:51
    "GW Slick 540 - AxiGold" / "Extra 330 RR"" /"E339 EDF Jet" / "Sebart Avanti S EDF" / " Spektrum"

Hely
    Tirol
    Hozzászólás
    3.804
    Konfig a következő lesz:

- Axi Gold 5320-18
    - Jeti Spin 99
    - Mittec Keto bec V2 HV az elektrónikànak a 6s ről lehuzva.
    - Opti Power ultra Guard a biztonsag kedvéért
    - Magassàgi Savöx 1258TG
    - Oldal kormany Savöx 1258 TG
    - Csűrők Turnigy 1266 HV Emcotec Wing csatikkal.
    -Prop APC E 20*8

Röviden ennyi.

A gep kimondottan extrem light szerkezet,karbon rudakkal erősítve a hosszàban futó lecek mentén.

Mindenhol igényesen àtkenve ragasztóval.
    Kornak megfelelő technikàval,jó kiegészítőkkel, CFK futóval es kormànyemelőkkel,hatalmas kormànyfelületekkel.
    Én a robbanós verziót építem elektromos konfigra.
    Egyébkent gyàri tartozék a tank,tankolószelep,motortartó a robbanóshoz.
    Jó minőségű Oracoverrel behúzva.Itt ott majd utàna kell vasalni de szinte jelentéktelen.

Tapatalkkal küldve az én ATH-TL00 eszközömről
    "GW Slick 540 - AxiGold" / "Extra 330 RR"" /"E339 EDF Jet" / "Sebart Avanti S EDF" / " Spektrum"

Senior Member rakoczi logója
    Hozzászólás
    1.065
    Szia!
    Szerintem jó gépet választottál! Nekem is van egy extreme light szériás gépem tőlük, igaz csak 61" de nagyon jó. Ezt a méretet javítottam mint amit Te választottál, valóban nagyon jó gép. Egy tanács ha elfogadod: A futó bekötésnél hosszanti irányba az L alakú tartókba passzosra szabva ragassz be 6mm es széncsövet. A könnyű szerkezet ellenére nagyon strapabíró, viszont a futója a keményebb leszállásokat nem bírja ezért javaslom a szenet. Előnye, könnyen javítható. Szívesen megnéznék képeket, valamint kíváncsi vagyok a végeredményre a felszálló súllyal kapcsolatba.
    Sok örömöt kívánok a géphez!
    Üdv: Rákóczi László
    ami felszáll, egyszer lejön........de miért mindig darabokba?

Hely
    Tirol
    Hozzászólás
    3.804
    Szia László,

Köszi már az építése is öröm!

Köszönöm a tippet,igazából eddig minden volt gépemnél legyen az RCpilot,Thunder Tiger,Wildhare stb.. a futó bekötést meg szoktam erösíteni egy picit mindig.
    Nem tudom melyik L alakú tartókra gondolsz,talán arra ami közrefogja a futóbekötést? Oda terveztem némi erösítést betenni.
    Majd megpróbálom lefotózni,bár a felette lévö panel miatt egy picit macerás,eléggé takarja!

Egy két dolgot már a helyére ragacsoltam,kiméregettem.. most a napokban elkészül még 4 db távtartó (cnc vel ) a motor és a tüzfal pontos távolsága miatt szugségeltetik.
    Az elektrónika nagy része itthon van lemérve minden eleme,igazából a szervók ha beszaladnak a hét elején akkor mehet a munka tovább.

Szervók nélkül 3168gramm nál járok..( szerintem nagyon jó)ebben minden bent van leszámítva 1db hosszabító kábelt ( ezt majd akkor mérem ha már méretre szabtam) és nemi kábelharisnya.. szinte jelentéktelen,de persze minden gramm számít! A legvégén meg úgy is felkerül még egyszer a mérlegre,mert feltételezem hogy ez a mérleg egy picit többet mutat.. Ezt az elektrónika gyári adatai alapján feltételezem.. Persze lehet hogy tévedek,nem tudom.

Nem mérted véletlenül a javított gépet? Érdekelne hogy mennyit nyomott!
    Én igyekeztem mindenen spórolni ahol tudtam,ezért esett a választás a 40g os Keto HV ra és mint második biztonsági elektrónika a szintén 40 gramm alatti Optira.
    Viszont 40 gramm miatt nem akarok 1 tápellátással repülni,ezért ezt a plusz 40 grammot muszály lesz be tenni.

Ha lesz idöm visszakeresem mennyi volt a hasonló méretü Extram súlya a30as Moki val anno... biztosan mosolyogni fogok

És néhány kép:
    https://rcpilot.hu/gall/repulo/43/20...ck_540_68.html

Gabor

Senior Member ZOZO-01 logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    285
    Gratulálok!
    Látszik, nagyon akkurátusan építed a repcsit!
    GOLDWING Extra 300 91"
    Goldwing Slick 540 61"
    -a többit már sajnos összetörtem!

Hozzászólás
    1.065
    Igen, arról az L alakról beszélek ami hosszanti irányba összeköti a tűzfalat, egész a negyedik bordáig. Valóban macerás a merevítése fölülről. Nekem egyszerűbb volt a javítás mivel a futó kifordult így az alján a fóliát el kellett távolítani. Gondolom ezt nem akarod megbontani.

Egyébként az én extrám 1780 mm fesztávú DLE 20- as mocival 3,5 Kg ra sikeredett a felszálló súlya. ( ez nem ide tartozik)
    Jó építést és fényképet ha lehet!

Üdv: Rákóczi

Hely
    Tirol
    Hozzászólás
    3.804
    Köszi ZOZO-01,

szeretek aprólékosan építgetni!

rakoczi,

Akkor az Extra is jó könnyű lett!
    Itt nekem annyi előnyöm meg lesz,hogy a motor lényegesen erősebb mint egy DLE20,de lehet hogy a tied felületi terhelésben egy ici picit jobb.
    Bàr mindkettő pille könnyű!

Gondolkodtam a fólia megbontàsàn,még nem döntöttem.. Ezt úgy is a végére hagyom.

Elkészültek a szàrnyak is,a Turnigy 1266HV nagyon gyors és pontos..

( ha valakinek van vele bővebb tapasztalata szívesen olvasom,en eddig csak jókat olvastam róla)

Beszaladtak a Savöx ök is,azért ez màs sok van ebből a tipusból nalunk 700as heliben is,ezert is döntöttem ez a tipus mellett,erős,pontos,megbízható!

A rudderen kívül mindenhova Gabriel szervókar megy,könnyű es erős..àra is baràtsàgos.

Beszéltem a kereskedővel akítől vettem a gepet,hogy vásàrolok tőle még egy garnitúra CFK kormànyemelőt a magassàgihoz,hogy később ha szeretném akkor 2 szervóssà tudjam tenni úgy hogy minden oldalon hasonló karok vannak.
    Rendes volt postàz nekem még 2 szettet,ingyen és még a postàt sem kéri.

Ha meglesznek a tàvtartók a motortartó alà,akkor kezdhetem a belselyében elrendezni a dolgokat.

Súlypontra kivàncsi vagyok hogy fog kijönni,remelem egy kis rendezgetés es akkutologatàs több mint elég lesz.

Szep lassan de alakul,a többi fotó a fenti Galeriaban a link alatt.
    Savöx matrica kimondottan feldobja az elejét!

Gabor

Tapatalkkal küldve az én ATH-TL00 eszközömről

Hozzászólás
    1.065
    A Jó elektronikát választottál ! Ami ritkaság, hogy a kabintetőt leveszed akkora hely marad, hogy még a motorhoz is hozzá férsz a gép belsejéből!

Senior Member TotoFLY logója
    Hely
    Messze van a köves úttól O6-3O9-627-11O
    Hozzászólás
    4.450
    Idézet rakoczi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia!
    Egy tanács ha elfogadod: A futó bekötésnél hosszanti irányba az L alakú tartókba passzosra szabva ragassz be 6mm es széncsövet. A könnyű szerkezet ellenére nagyon strapabíró, viszont a futója a keményebb leszállásokat nem bírja ezért javaslom a szenet. Előnye, könnyen javítható.
    A ragasztó helyett inkább a leszállásokra kell odafigyelni. A kis ExtremFlight Yak-54-em közel van már a 400 leszálláshoz és meg sem látszik rajta semmi. Pedig annál gyengébb hitványabb megoldást nem is láttam mint amit az EF ott elkövetett. De bírja még mindig, a fólián egy ránc sincsen! A "szakszerűen megerősítve" hogy "jól kilasítható" legyen szlogent meg kell hagyni a nagyoknak

A GB Yak 55 hasonló konfigal repül nálam, a súlya 4500g A prop 20x10. A fogyasztás 80 és 100A között van. A zippy 5000 65c-s aksikat 5 start alatt fujta fel. Aztán vettem egy hacker 5000mah 20c-s aksit, az már most többet birt mint a két zippy összesen és még mindig ugyan olyan kocka mint újonan. A két zippy 39 eft-ért jött, a hacker 28 volt akkor Andreasnal.
    Utoljára módosítva: TotoFLY által : 2017-06-22 09:26
    If flying were the language of man, soaring would be its poetry

Hozzászólás
    1.065
    Idézet TotoFLY eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A ragasztó helyett inkább a leszállásokra kell odafigyelni. A kis ExtremFlight Yak-54-em közel van már a 400 leszálláshoz és meg sem látszik rajta semmi. Pedig annál gyengébb hitványabb megoldást nem is láttam mint amit az EF ott elkövetett. De bírja még mindig, a fólián egy ránc sincsen! A "szakszerűen megerősítve" hogy "jól kilasítható" legyen szlogent meg kell hagyni a nagyoknak

A GB Yak 55 hasonló konfigal repül nálam, a súlya 4500g A prop 20x10. A fogyasztás 80 és 100A között van. A zippy 5000 65c-s aksikat 5 start alatt fujta fel. Aztán vettem egy hacker 5000mah 20c-s aksit, az már most többet birt mint a két zippy összesen és még mindig ugyan olyan kocka mint újonan. A két zippy 39 eft-ért jött, a hacker 28 volt akkor Andreasnal.
    Ismerem, nekem is olt Exf gépem. Azt hittem, hogy ettől vékonyabb anyagokat sehol sem használnak. De a Goldwing extreme széria ezt lekörözte. Ennek ellenére strapabíró. Abban egyet értünk ha szépen szállsz le akkor nincs gond a futóval. De ha rollingb teszed a talpára a gépet azt nem szereti.

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva