Sziasztok!

Valaki próbálkozott e már brushless motorjának gyári csapágyait kerámia hibrid,esetleg full kerámia csapágyakra való kicserélésére?
Egy zárt motorról beszélünk,aminek ( tegyük fel hogy a 3 vezeték gumi háza tökéletesen zár) csak 1 nyitott pontja van,méghozzá a motor első részén,ahol a tengely is van.Itt tudomásom szerint mindig fém porvédős normál csapágyat szerel a gyártó,ami ugye jobban bírja a magas fordulatszámból adódó hőt,de a porvédő képessége rosszabb,mint egy gumi porvédőnek.A hátsó csapágy zárt helyen van,ugye,ott nincs gond.
Simán csak szeretném csökkenteni a gördülési ellenállást a motorban,én a józan eszemmel a hátsó csapágyat ki merném cserélni full kerámiára,viszont az elsőt nem nagyon,mert full kerámia csapágy nem létezik ha jól láttam porvédős változatban.Hibrid csapágy lenne 2RS ( two rubber seal) változatban,de nem tudom,hogy azok full kerámia golyók,vagy csak ötvözetek.
Egyenlőre csak kutatok görkoris fórumokon ( ők is próbálkoznak kerámia-full kerámia csapágyakkal,kosznak ott is ki van téve a csapágy,sőt,nagyobb terheléseknek is)
Akinek lenne tapasztalata,esetleg meggyőző érve-ellenérve - azt szívesen olvasnám.

kerámia hibrid csapágy:

full kerámia csapágy: