Eredmény: 1 - 6 (6) összesen

Téma: Repülés kánikulában

Junior Member
    Hely
    Nagykanizsa
    Hozzászólás
    25

Repülés kánikulában

Üdv!
    Az lenne a kérdésem, hogy a jelenlegi tűző nap nem kárositja a lipo aksikat?
    Szabad-e a déli, kora délutáni órákban repülni?

Egy Bebop 2-ről lenne szó. A gyártó 10-40C közötti hőmérsékletet ír. De a tűző nap miatt szerintem jobban is felmelegethet, illetve a lipo aksik is termelnek hőt.
    Utoljára módosítva: Laci5224 által : 2017-07-09 15:57

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.574
    ne csak az akksik miatt aggódj. Azoknak ha nem terheled max terhelésen és nem meríted nagyon le, nagy bajuk nem szabad hogy legyen, bár biztos, hogy nem ez az ideális környezet, ha túlmelegszik, beindul bennük a gázosodás és jól felpuffadnak.
    Sokkal inkább gond, hogy ömlik rólad a víz, napszúrást kapsz, káprázik a szemed stb. Én ilyen melegben nem megyek messze a medencém mellől
    Utoljára módosítva: v_zoli által : 2017-07-09 19:09
    11. éve kezdő modellező

Junior Member
    Hely
    Nagykanizsa
    Hozzászólás
    25
    Idézet v_zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ne csak az akksik miatt aggódj. Azoknak ha nem terheled max terhelésen és nem meríted nagyon le, nagy bajuk nem szabad hogy legyen, bár biztos, hogy nem ez az ideális környezet, ha túlmelegszik, beindul bennük a gázosodás és jól felpuffadnak.
    Sokkal inkább gond, hogy ömlik rólad a víz, napszúrást kapsz, káprázik a szemed stb. Én ilyen melegben nem megyek messze a medencém mellől
    Köszönöm a választ így az ért nyugottaban repkedek.
    A medencéből is lehet drónozni.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.574
    Idézet Laci5224 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a választ így az ért nyugottaban repkedek.
    A medencéből is lehet drónozni.
    Szerintem szálj fel, majd a pár perc múlva nézd meg mennyire forró az akksi, aztán döntsd el, hogy érdemes e folytatni. Ha túlmelegíted az akksidat, akkor maradandóan károsodhat.l, szóval azért ne úgy repkedj, mint ahogy télen szoktál
    11. éve kezdő modellező

Junior Member
    Hely
    Nagykanizsa
    Hozzászólás
    25
    Idézet v_zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem szálj fel, majd a pár perc múlva nézd meg mennyire forró az akksi, aztán döntsd el, hogy érdemes e folytatni. Ha túlmelegíted az akksidat, akkor maradandóan károsodhat.l, szóval azért ne úgy repkedj, mint ahogy télen szoktál
    Repültem már ilyen melegben vele, az aksit nem melegedett fel túlzottan, legalábbis tapintásra.
    Csak aggodtam, hogy lerovidül az akumulátor életciklusa.
    A gépet meg nem igazán szoktam erőltetni. (Sporolok az aksival)

Senior Member Reddragon84 logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    692
    mi csapatjuk nagy melegben is a verseny drónokkal, persze tűz forróak kör végére, szóval nem igazán éri meg, de a verseny amúgy sem az alkatrészek kíméléséről szól, főleg ha eredményt akar az ember
    ez messze nem olyan terhelés, mint egy filmes drónnál, szóval szerintem egy bebop 2-vel nyugodtan repkedhetsz, főleg ha nem száguldozol vele, szerintem a gyári érték a környezet hőmérsékletére vonatkozik (hogy milyen melegben használható)
    arra ügyelj inkább ha nem repülsz legyen árnyékban, ahogyan a táv, monitor/video szemüveg és te is, valamint vigyél magaddal ivóvizet

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva